Cy
Бірюков

Мільярд дерев... мільйон дронів... тисяча гривень...

Знаєте, а він деградує. І не тільки деградує, а ще й вичерпав фантазію. Чи ви забули про "ковідну" тисячу? Памʼятаєте, це ж у далекому минулому, у тому "іншому" житті?

За 17 діб до початку вторгнення наш Кабмін навіть розширив програму виплат, це я у Google знайшов за секунду. За 17 діб до початку! А потім, бац, запасів форми нема, запасів шоломів нема, запасів бронежилетів нема — волонтери, допоможіть.

Але... "мудрий український нарід" зараз знов почне йому співати осанни.

Як же все це заїбало.
 
+8

Cy
Serg Marco

Дроноводи/Піхота

Хто потрібніший.

Дефіцит кадрів в армії- це загальна проблема, яку все так по радянські узагальнили для всіх. РУБАКи та БУБАКи сформували на рівні 50-80% комплектності, потім частина особового складу пішла в піхоту, залишивши рівень комплектування підрозділів нижче 50%, після чого поповнення цих підрозділів стало на паузу, так як людей почали відправляти в піхоту. Ні, не у всіх така ситуація, є гарні підрозділи, нормально закомплектовані, але їх одиниці, а всього підрозділів за сотню. Ефективність цього відповідна, що дуже гарно показав рейтинг ДСЗІ/Мінцифри, якраз і запущений щоб зрозуміти реальність без військових звітів "все чинно, відповідно ". Справи погані, і це прийдеться визнати. І основна проблема цього- неможливість перевести пілотів в недоукомплектовані РУБАКи/БУБАКи. Бо пілот- це посада не для всіх, не кожен зможе воювати дроном. Пілоти можуть підібрати знайомих в яких вони впевнені в інших підрозділах, але командир водія-механіка не віддасть, йому краще щоб в нього був десь водій-механік, ніж цей боєць через пару місяців будучі фпвішником пігдогів валив в іншому підрозділі. Своє важливіше. Так, можуть відпустити якщо з ГШ вкажуть. Але це роблять для "своїх", а не для кожного батальйону який має цю потребу, тобто системи як поповнити дронщиків...не існує.
На цьому і була побудована моя критика формування нових підрозділів. Це не має сенсу, якщо не зробити боєздатними старі підрозділи. Якщо у вас в "старих" підрозділах, де є досвідчений состав і ентузіасти по різним напрямках на яких все тримається, комплектність така, то яка буде у нових? 30%? 20%?
Навіщо?

Тепер по потребі.
З мого особистого досвіду, якщо на лінії успішно працює БУБАК в якого достатньо засобів та людей, то цю лінію штурмувати дуже складно. Бо основна работа БУБАКа- це 2 та 3 ешелон.
Коли два крила постійно чергують у повітрі, а ще одно постійно робить вилазки в 3 ешелон, на лінії два-три екіпажа фпвішників які надрочені літати на 15-17 км, якщо в третьєму ешелоні зʼявляються жирні цілі, то можна підняти в повітря РАМ або Вармейт, а в ніч на сформований за день банк цілей вилітають "баби-ягі" та тепловізійні фпв, а логістика мінується раз за разом- то на такій лінії не те що штурмувати, ворогу ротувати особовий склад важко. Перший ешелон бере на себе взвод БПЛА піхотного батальона. Так, там роботи небагато, бо гонятись фпвішкою за підором в окопі- таке. Але окопи теж треба херячити, позиції, засоби. І цим займається батальйон розміщений на цій лінії.
Але все саме жирне, логістика, артилерія, ЗРК, танки- це 2-3 ешелон. І ураження там повинно бути постійним. А артилерії, щоб відпрацювати стільки цілей- в нас не вистачить ніколи.
Якщо ж ворог здійснює штурм- то БУБАК повинен організувати ураження штурмової колони во всіх трьох ешелонах. Щоб до першої лінії вже нема кому було доходити. Як було колись в нас на лінії Піски-Первомайське.
Звісно передній край повинен бути повністю закритий окопним РЕБом, а позаду в сектор повинні бути направлені великі машини, і це все повинно бути узгоджено з роботою БУБАКу.

Але коли при нестачі пілотів БУБАК починають розтягувати на лінію, та ще і на підрозділи в яких погано розвинені взводи БПЛА в піхотних батальйонах- то результативність дуже падає. Бо частину ресурсу БУБАК віддає на оборону першого ешелону. Тобто починає працювати по окопах першого ешелону. І хоча там немає жирних цілей, але там наша піхота, і ії треба захистити, це завжди перший наш пріоритет.
Засобів щоб виконувати задачі в 2-3 ешелонах у БУБАКа не залишається, таким чином БУБАК стає просто великим взводом БПЛА для першого ешелону. Це дає можливість ворогу:
1. Наростити ураження по нашим військам в 1-2 ешелоні (бо пошук та знищення місць де сидять пілоти вже йде не так ефективно). Артилерія ворога зможе більш безпечно вискакувати на вогневі щоб відстрілятися.
2. Штурми становляться ефективніше. Бо якщо раніше ці шляхи на 10-15 км контролювали крила та фпв, то зменшення кількості далекобійних фпвішників (нагадую, вони вже більше працюють по першому ешелону, а не по другому), зменшення мінування, і взагалі зменшення роботи в 2-3 ешелоні дозволить ворогу краще концентрувати сили, підтягувати більше техніки.
3. Крім того сам БУБАК починає деградувати. Бо для того щоб бити окопи на ЛБЗ особливо еволюціонувати не треба. А БУБАК постійно повинен вирішувати питання з ефективністю своїх засобів та підготовки їх до викликів поля сьогодення, щоб літати далі, уражати частіше і більше.
4. Як результат- втрати піхоти підвищуються.
5. Коли досвідчені пілоти гинуть (так, ми отримуємо поранення, гинемо, бути пріоритетною ціллю для ворога шкідливо для здоров'я), то замінити їх часто нема кому, бо людей не вистачає. А по причині дефіциту людей процес навчання та впровадження нових екіпажів становиться проблемним.

Зараз взагалі лінія фронту демонструє той факт, що підрозділи БПЛА не витягують інтенсивність цих бойових дій.
Ці всі відео з розстрілом полонених, це погано, і це деморалізує піхоту. Але в мене інше питання.
Чому мавік це знімав, а фпв не працювали по штурмовій групі?
Недостатньо екіпажів щоб тримати достатнью кількість фпв в повітрі.
Хм, тобто не вистачає людей, і тому вони не змогли захистити цих піхотинців.
Там був РЕБ? Окай, де перевід FPV на нестандартні частоти, де застосування RAM/Вармейта? Так, це дорожче, але люди ще дорожче!
А, не вистачає інженерів щоб готувати цифрові чи аналогові FPV на нестандартних частотах та облітати FPV з донаведеням, щоб атакувати захищені РЕБом цілі? А чого?
А, людей не вистачає...
Немає пілотів на Шарк, і тому немає РАМів?
Знову ж люди...

Так, піхота треба, це точно.
Але піхота повинна бути в підрозділах не з постійних мобілізацій, а тому що ми почнемо берегти існуючу піхоту. Наша стратегія повинна бути побудована з урахуванням того, що суто піхотою ми цей людський вал не осилимо, їх більше, а з корейцями так буде сильно більше. Піхоту треба берегти, забезпечувати ії РЕБом, прикривати підрозділами БПЛА та артою (яку корегують ті ж самі БПЛА), щоб похід на позиції був зрозумілим і контрольованим, щоб піхота знала, що там що не те що штурм, там ворог ротувати з передніх позицій особовий склад не може і не знає як відтягнути вночі підірвавшуюся броню, щоб не втратити ще і тих хто поїде витягувати цю броню, які штурми, їм не до того зараз.

Піхоту треба берегти, а для цього треба забезпечити умови при яких загрози сьогодення (штурми, ворожі дрони) будуть мінімізовані.

Підрозділи БПЛА- це зараз найбільш ефективніший інструмент ураження в цій війні. Це damage dealer сьогодення. Ми заходимо в дуже складну зиму, нам треба зараз люди в підрозділах, провести аналіз яким підрозділам чого не вистачає, кому декількох екіпажів крил, кому можливо треба декілька екіпажів FPV або Вампірів, комусь мавіководи...і як тільки ви зануритесь туди, вам кожен підрозділ скаже що потрібні усі.
Бо якщо в БУБАКу 30-40% людей, це не означає що він робить 30-40% можливої по потенціалу роботи, це означає що він робить набагато менше, бо є якась гранична кількість в залежності від лінії, де ну ось треба мінімум стільки засобів, і якщо їх менше- то сиплеться система, ефективність падає, а втрати піхоти- тільки ростуть.

Який вихід?
Та дозволити переводи людей в підрозділи БПЛА під гарантії інших пілотів, що вони в короткий строк зможуть цих людей швидко застосувати на лінії. Всіх людей яких я знав і переводив в свій підрозділ вийшло застосувати дуже ефективно. Дали б мені можливість перевести взвод- повірте, в довгостроковій перспективі вони б зберегли піхотну роту. А скільки б мʼяса набили...
Бо якщо ти вже просиш перевод конкретної людини- ну ти впевнений що це людина з навичками, які потрібні підрозділу. Інженер, програміст, пілот, напрямківець- ці всі посади потребують мотивації працювати з технікою та бути з цим ефективним. А що можна взяти з рандомних типів 45+ яких пропонують забрати в батальйон БПЛА, з яких спеціалістів ти або не зробиш, або зробиш дуже херових спеців. А якщо людина в пілотах не дала результат- ну тоді без питань, ну не його це, хай йде в піхоту, раз тут не зміг.
І це все в той час коли технічно розвинені люди йдуть в танкісти, кулеметники, водії...і це при тому що в нас війна дронів.

Дозвольте доукомплектувати підрозділи БПЛА, проведіть дозабеспечення на потрібні засоби, і піхота вам тільки подякує. Бо неважливо скільки піхоти тримає позицію, 4 чи 10. Якщо штурмові групи будуть доходити до їх позицій- то там загинуть усі, у ворога кратна перевага в людях. Почніть підходити до цього питання з розумінням пріоритету підвищення розвідувальних та ударних можливостей, і за рахунок цього утримувати позиції. Дозвольте людям приходити в підрозділи БПЛА не ігноруючи їх відношення що видане бригадою. Дозвольте переводи. Не так багато треба людей щоб підняти ефективність існуючих підрозділів якщо брати кількість підрозділів ЗСУ. І тоді БУБАКи зможуть системно почати працювати по лінії по всім трьох ешелонах.

Бо якщо ігнорувати ситуацію з загальним станом підрозділів БПЛА, то неважливо скільки ви відправите людей в піхоту. Вона в такому темпі закінчаться швидко, а кожна нова мобілізація буде тільки підвищувати процент сзчешників. Бо ніхто не хоче йти в армію гинути, туди йдуть щоб перемагати. А без підтримки дронів, мʼясо на мʼясо- ми не витримаємо.
 
+3

Cy
2FtAll (01.10 в 12:13) № 2682563
-----------------------------------------
Аналітичний відділ Tze Inform PIMP
 
+4

Cy
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про збільшення розміру виплат за загибель або поранення військовослужбовців. Згідно з новою постановою, виплати значно підвищено для осіб, що отримали інвалідність або загинули під час виконання службових обов’язків.

Одноразова грошова допомога для військових, які зазнали поранення або стали інвалідами, залежить від групи інвалідності:

I група — 12,1 млн грн (400 прожиткових мінімумів);
II група — 9,8 млн грн (300 прожиткових мінімумів);
III група — 7,5 млн грн (250 прожиткових мінімумів).

У разі загибелі захисника або захисниці України, їх родини отримають виплату в розмірі 22,71 млн грн (750 прожиткових мінімумів). Раніше ця сума становила 15 млн грн.


Це звісно добре, що уряд підвищує, але я не зовсім розумію звідки в держави можливість виплачувати такі кошти?
Зрозуміло, що одразу не роблять виплату в повному обсязі, але всеодно доволі дивна економіка.
Умовно кажучи, якщо в день гине 100 наших воїнів, то це
550000 * 100 * 30 * 12 = 20 млрд доларів на рік лише виплати загиблим без поранених.
Для порівняння бюджет всього МО на 2024 рік 28 млрд доларів
Може є сенс наразі виділяти більше на живих, щоб потім не довелось платити компенсації мертвим?
 
+6

Cy
Germany no longer wants military equipment from Switzerland

A letter from Germany is making waves. It says that Swiss companies are excluded from applying for procurement from the Bundeswehr.

10.09.2024, 22:31

The Bundeswehr does not want to buy multispectral camouflage equipment from Switzerland.

A Swiss company wants to take part in a large German tender for 100,000 stationary multispectral camouflage equipment for the Bundeswehr. The catch: The company's production facility must be located on EU territory, according to the tender.

A mistake, the company thinks. The European Free Trade Association Efta with Switzerland, Liechtenstein, Iceland and Norway has probably been forgotten. It is addressed to the Federal Office for Equipment, Information Technology and Use of the Bundeswehr. Switzerland delivered the most war material to these countries in 2023 – 5 graphics

This is where the disillusionment follows: the Efta states have by no means been forgotten. The decision was made consciously to have a production facility in the EU. There will be no deviation from this. Letter explains German “Lex Switzerland”

A short time later, a letter from Germany to the Federal Office for Armaments Armasuisse, which “Le Temps” reported on, provided clarity. The Federal Office, which reports to the Federal Ministry of Defense, said that the aim of the procurement was to avoid an effect similar to that of ammunition for the Gepard anti-aircraft tank. A production facility in the Efta states was deliberately excluded. The multispectral camouflage equipment was one of the central technologies for the Bundeswehr. In addition, they must be able to be passed on to a partner country in the event of war.

In the letter, the German Federal Office referred to the squabble between Germany and Switzerland over 12,000 rounds for the Gepard anti-aircraft tank. Germany wanted to pass it on to Ukraine. It had been bought in Switzerland and needed the country's blessing because of a non-re-export declaration. She said no for reasons of neutrality.

The letter is proof that there is a “Lex Switzerland” in Germany: the country no longer buys defense products from Switzerland. Armaments chief Urs Loher put it drastically in “Le Temps”: “Switzerland is no longer trustworthy for Germany. In the German parliament, for example, 'Swiss Free' is apparently used in the same breath as 'China Free'."

Parliament in the Netherlands has already decided not to buy any more military equipment from Switzerland. Similar considerations also exist in Denmark and Spain. It is not yet clear in the DDPS whether the German letter is a shot across the bow or just the beginning.

Commoners blame themselves

The situation is causing mutual blame among the bourgeois parties. “We are working to definitely destroy the Swiss arms industry,” says FDP President Thierry Burkart. The left has been working towards this for decades by tightening the War Materials Act. “The SVP is now its enforcer because by misinterpreting our neutrality it is preventing the transfer of arms from European states to Ukraine.”

Burkart submitted a motion in 2022 in which he demanded that a non-re-export declaration could be dispensed with entirely if the delivery was made to countries that are committed to our values. “It has nothing to do with neutrality if other countries want to support each other with weapons that they bought in Switzerland years ago.” Switzerland wants to develop attack drones – the reasons and stumbling blocks

The SVP passes the hot potato to the center. “The damage was caused by the tightening of the War Materials Act,” says President Marcel Dettling. “The center is to blame for this with their huffing and puffing: they tightened the law with the left, but wanted to go back after the war broke out.” Without tightening the regulations, export authority would have remained with the Federal Council. “This policy lacks longevity.”

The SVP was against tightening the law, but then did not want to make an exception for Ukraine because it was not prepared to deliver to war zones. “We are now offering to ensure that countries that have purchased military equipment in Switzerland are allowed to export them again after a period of five years.”

The center holds the government accountable. “The Federal Council can, on its own initiative, authorize the export of weapons purchased in Switzerland to other countries, based on Articles 184 and 185 of the Federal Constitution,” says President Gerhard Pfister. “The general tightening of the arms export law still allows this. But the SVP-FDP Federal Council doesn’t want to do that.” And Parliament has not yet managed to find a solution that can win a majority.

Pfister counters the SVP accusation with a counter question: “Why is she now resisting the delivery of protective vests for reasons of neutrality, but wants to allow the re-export of weapons?”

The Swiss company now wants to produce in an EU country. (aargauerzeitung.ch/lyn)


Німеччина зробила висновки із ситуації з боєприпасами до Гепардів, що вироблялись в Швейцарії по ліцензії.
Вже кілька країн ЄС тепер виключають Швейцарію з тендерів на закупівлю озброєння.

Доволі логічно, бо коли знадобиться воювати не буде виникати "нейтралітету" і заборони на постачання.
 
+3

Cy
Бачу, фпв перехоплють вже і Ланцети
https://x.com/Archer83Able/status/1831606730775568584
Швидко цей напрямок прогресує. Якщо вдасться масштабувати і буде достатня кількість радарів/операторів, то можна здобути стратегічну перевагу і позбавити русню розвідки, зменшити ефективність арти і ракетних ударів.
Каби, звісно, цим способом буде складно перехоплювати, хоча спробувати можна)
 
+7

Cy
Я все розумію, але той нащасний БПЛА вже третю годину летить через всю Україну, долетів до Івано-Франківська.
Якщо F-16 давали для захисту, а не нападу, то чому їх не використовують хоча б для цього.
Може, звісно, дешевше буде ремонтувати потім чергову ТЕЦ і гроші попиляти на цьому. хз
 
+3

Cy
2Smooth Pimp (21.08 в 07:52) № 2648423
-----------------------------------------
Від Володимира Великого до Володимир Потужного
 
+9

Cy
"Президент України Володимир Зеленський вважає доцільним проведення в Україні референдуму з питань територіальних поступок росії в обмін на мир за умови, якщо цього захочуть українські громадяни"

Дуже зручно.
Коли треба, то можна легко перекласти відповідальність на громадян)
В Дії опитування додати і готово.
 
+7

Cy
Данильченко
Це писалося до вихода з чату останнього парому з порта Кавказ та повторного ураження НПЗ, котрий ремонтували 3 місяці.

Мета атаки БПЛА— 12-й причал (там базуються катери берегової охорони ФСБ і 69 загону берегової оборони), штаб Донузлавського з'єднання, казарми в районі 5 містечка, електропідстанція, ємності з паливом.

Ціллю знову став 8-метровий катер біля причалу й самі причали — це вже третя атака проти російських легких сил, які мають захищати рейд і полювати на наші «магури» в морі.

У кожній знищували як мінімум катер.

А вночі 21 червня в результаті спроби перехопити наші безпілотники під Анапою дружнім вогнем збили гелікоптер морської авіації Ка-29: загинули четверо росіян (екіпаж і два стрільці — їх навчали вести вогонь по дронах).

Пожежа в районі капонірів, де розташовувалась техніка та склади 943 центру мобілізаційного розгортання.

Ймовірно, там розгортали нові підрозділи, проводили злагодження й навчальний процес чи ремонт — добрий вибір цілі.

Отже, атакували втретє базу Донузлавського з'єднання ЧФ РФ.

По суті, її вивели з ладу — пожежа на території пірсів, штабу та біля казарм.

Росіяни, очевидно, не встигають прикрити ППО навіть свої основні об'єкти — немає навчених людей, техніки, засобів доставки, виник дефіцит ракет (основний маркер — майже припинився обстріл С-300 Харкова й Херсона, плюс неповне завантаження більшості ЗРК на відео навіть з передач у війська).

Західна військова думка, проаналізувавши загрозу дронів, до створення перехоплювачів пішла шляхом реінкарнації малої зенітної артилерії — модернізації її системами управління вогнем, нічними каналами, програмованими снарядами, супроводом цілі по оптичному каналу, РЛС, здатними засікати об'єкти з невеликими сигнатурами.

Звідти масово Gepard і десятки Bofors зі зберігання, німецькі модулі Skyranger на танкових шасі та 35 мм Skynex, британські Terrahawk Paladin, фінські ЗУ-23/2, навіть в американських пакетах неназвані зенітні гармати — імовірно, сотні штук уже в Україні.

Очевидно, що до таких технологій (модернізації малої зенітної артилерії) РФ немає доступу через санкції, а масово виробляти ракети, щоб випускати за ніч сотню штук, у тому числі й по хибних цілях, РЕБ, усіляких декоях, не вистачило б і потужностей СРСР.

Тож ми намацали вразливість, причому ту, на яку потрібна валюта на мільярди: плати до ракет, електроніка, військова хімія, РЛС, тепловізори, захист НПЗ і генерації. Усе це величезні гроші.

І це крім прямої шкоди, тут — виведення з ладу пункту базування ЧФ РФ разом з катером, паливом і технікою у штабі.

«Непотоплюваний авіаносець» і «загроза НАТО» в Криму продовжує бути ціллю, а агресор зазнає втрат від безпілотних апаратів — коли Сили оборони ризикують мінімально, а ворог гине на чергуванні, на постах ППО, у збитих гелікоптерах і катерах.

https://lb.ua/society/2024/07/23/625563_uspishna_ataka_donuzlav_sili.html
 
+11

Cy
В России новый рекорд. Собянин зашел с козырей - московская разовая выплата за заключение контракта с МО РФ составит 1.9 млн рублей.

Я так понимаю, это без федеральной части, которая составляет 195 тысяч рублей. То есть общая сумма за голову - 2.1 млн или около 24 тысяч долларов.

Очень люди нужны. Куда-то они постоянно деваются.


Закінчуються бажаючі
 
+5

Cy
Ще мінус сушка за сьогодні
 
+7

Cy
2Split (21.07 в 20:54) № 2615038
-----------------------------------------
Та, стає цікавіше. Дідо таки пішов, мудрості вистачило не триматися.
 
+3

Cy
Олександр Сурков
·
Ракетний удар по Київу 8 липня 2024 року. Що залишилося поза поглядами диванних експертів.
Раніше коли я безпосередньо відповідав за цю аналітику то нічого не писав щоб випадково не оприлюднити те чого ворогу знати не треба. Тому нинішній та наступні аналізи будуть базуватися на інформації з відкритих джерел.
Розглянемо тільки один аспект але дуже важливий.
В середині 2024 року одночасний пуск приблизно 30 ти ракет вже можна вважати масовим - восені 2022 року були удари 120+ чисто крилатих не враховуючи балістику. Висновок з цього факту буде нижче.
Противник використав приблизно більше «Калібрів» морського базування ніж Х-101 повітряного базування. Це аномалія, зазвичай повітряних ракет рази у півтора-два більше.
Було задіяно широкий спектр ракет - від класики до антикварних Х-22 та незрозуміло-експеріментального «Ціркону» . За виключенням Х-55.
Тут тре пояснити хто не в курсі. Х-55 - стара радянська крилата ракета, яка не має безядерної модифікації. То на нас пускають зразки з масо-габоритною болванкою замість бойової частини. Цих ракет у росії дуже багато то десь з осені 2022 року їх використовували для розрядження нашої ППО. Запамʼятаємо і цій факт.
Удар було заплановано по часу на 10-13 годин. Зазвичай противник планує пуски та щоб ракети заходили в зону поразки на світанку. Це технічна особливість певних ракет, подробиць не буде.
За інформацією від партнерів повітряні пуски здійснювалися «з Волгоградської області» тобто над акваторією Цимлянського водосховища.
Цей нюанс теж потребує пояснення. Справа в тому що підчас практично кожного масованого пуску ракети при сході з літака падають на землю. Відомі випадки падіння ракет на териториї рф і це відбувалося саме тоді коли літаки знаходилися над сушею. Тому 90 відсотків пусків робляться над Каспійськім морем.
Ну тепер в нас (вас) достатньо інформації для того щоб робити висновки.
Зараз Ту-95 стартують з Кольського півостріва - бо головна база в Енгельсі під Саратовом стала для них вже давно небезпечною. Це тисячі кілометрів та декілька годин польоту.
Пуск з Цімлянського водосховища, незвичний і дуже пізній за часом свідчить скоріш за все про те що носії Х-101, літаки Ту-95 знаходяться НА МЕЖІ ВИЧЕРПАННЯ РЕСУРСУ, коли навіть додаткове «плече» десь 1000 км до Каспію і назад має критичне значення.
Інші типи ракет не так залежні від часу доби, але для масовості їх підлаштовують під пуски Х-101.
Про вичерпання ресурсу також свідчить і невикористання ракет Х-55 - для економії ресурсу скорочують число літаків в пуску тому не використовують «пустишки».
Також вже давно спостерігаємо що літак ТУ-95МС, який може нести 8 Х-101 під крилами та ще 8 Х- 55 у фюзеляжі зазвичай пускає лише дві ракети або навіть одну якщо друга падає у воду. Це свідчить про дуже поганий стан обладнання на російських літаках та низьку якість самих ракет.
Загальний висновок - проблема росії не виробництво ракет, а наявність носіїв.
Ресурс повітряних носіїв в росії вичерпується і цей ресурс такий що не поновлюється.
Ту-95 давно зняті з виробництва і відродити його нема кому і нема на чому. Сверхзвукові ТУ-160 - також не можуть вироблятися, там є елементи конструкції для виробництва яких у них просто не лишилося обладнання та технологій. І ці літаки також вже виснажені «погрозливими» рейсами до Дальнього Сходу та усяких венесуел.
То бити по носіям, які знаходяться на землі та у морі - це найкраща стратегія.
Для цього не треба волати «Байден, де томагавки» а робити свою зброю - дальнобійну, невидиму та високоточну. Тим більш що реальні напрацювання є.
 
+5

Cy
Демам треба шукати когось нового.
Кажуть, Буттіджедж міг би, вирішувати бажано найближчим часом
 
+5

Cy
Всім дякую)
 
+4

Cy
Ізі!
Давайте бельгійців сюди.
Ми ще й на день більше відпочиваємо.
 
+4

Cy
Динамо зіграє саме проти Партизана, при чому перша частина дуелі для киян буде номінально домашньою
Перші матчі: 23/24 липня 2024 року

Матчі-відповіді: 30/31 липня 2024 року.
 
+4

Cy
«КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» КУПИТЬ 15 АВСТРІЙСЬКИХ МІНІ-ТЕЦ ЗА 1,1 МЛРД ГРН


Невже так можна було?
Треба було дочекатися, доки зовсім погано буде з тец і починати розподілену генерацію. З планування як завжди.
 
+3

Cy
2MGUkrMaks (10.06 в 11:54) № 2608973
-----------------------------------------
Гівнюки звичайні. Пам'ятаю як вони з Лєщенком бігали на ефіри до Скрипіна під час Євромайдану. Скільки всього помінялось з того часу
 
+7

Cy
Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм подав у відставку, заявивши про "постійну протидію і спротив".

Егеж.
Працівник року
 
+5

Cy
Керівник авіації командування українських Повітряних сил Сергій Голубцов:

✔️– Я можу сказати, що всі літаки F-16, які будуть надаватися, пройшли певну модернізацію, там стоїть покращений приціл для виявлення повітряних цілей. Разом з літаками буде надаватися спеціальний контейнер, який дозволяє знаходити і наводити ракети, бомби на наземні цілі.

Також ця модернізація в основному стосувалася переобладнання літака для використання саме високоточної зброї. У «Вікіпедії» можна прочитати, це іде абревіатура MLU, саме ці літаки будуть надаватися Україні. Звичайно, ми очікуємо, що використання саме високоточної зброї дозволить нам вражати ті цілі, які потрібні для перемоги, для просування наших наземних військ до державного кордону і визволення наших територій.

✔️– Наші пілоти зараз проходять навчання за кордоном, я спілкуюся з ними, і вони всі вражені стійкістю роботи прицілів. Вони працюють безвідмовно, вони знаходять цілі від безпілотника до літака. Дальності не буду казати які, але там використовується ракета, всім відома, АІМ-120, і дальності її враження, скажімо так, по деяких даних, до 180 км плюс.

Нам головне спочатку спробувати самим, як це працює, а потім розробити тактику, при якій ми зможемо виконати те, про що я говорив. Нам треба спочатку зробити так, щоб на голови наших воїнів на лінії зіткнення, на мирні міста, такі як Харків, Суми, Запоріжжя, не падали КАБи, а потім далі відганяти і винищувачі.

✔️– Щодо стратегії використання F-16 доводилось читати, що вона поділена на три етапи. Перший етап – це суто протиповітряна оборона, другий – те, про що ви говорили, відігнати російську авіацію, щоб вона не скидала КАБи. І третій етап – вже завоювання певної переваги на певній ділянці. Чи це можна це так описати?

– Ми співпрацюємо з представниками Авіаційної коаліції держав, і, скажімо так, в контексті цієї тріади ще є окремо фазовий підхід щодо використання авіації. Якщо коротко, то звучить приблизно так: повзти, іти, бігти. Ми ще не навчилися повзати.

Прибудуть літаки, ми зрозуміємо, що ми можемо повзати десь в глибині країни, будемо пробувати, що ці літаки вміють, будемо вчитися, будемо звикати, будемо опановувати той простір, який є відносно безпечним. Потім будемо йти далі. А коли вже навчимося ходити, от тоді побіжимо. Тоді буде якраз той третій етап – завоювання переваги.

✔️– Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, не в Україні, для того, щоб вони тут не були мішенями. І це буде наш резерв в разі потреби для заміни несправних літаків, під час проведення регламентних робіт. Тобто для того, щоб ми могли постійно мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів, які в нас будуть. Буде більше пілотів – буде більше літаків в Україні.

Розрахунки зроблені так, що ми знаємо, скільки буде пілотів у нас, скільки буде інженерів, скільки буде обслуговуючого персоналу аеродромів. В нас є певна кількість підготовлених аеродромів і ми знаємо цифру літаків, які зайдуть у першу чергу у цьому році. Ми знаємо, скільки зайде наступного року. Ці плани є.

✔️– Найбільшою проблемою є прикриття авіабаз, де будуть базуватися F-16. Це щонайменше дві батареї Patriot має бути. Це має бути як мінімум дві батареї типу NASAMS, для того, щоб працювати по аеродинамічних цілях, по безпілотниках, а також прикривати сам Patriot від них. І засоби безпосереднього прикриття, зенітно-гарматні установки типу Gepard. Вони також показують свою ефективність проти крилатих ракет, проти «Шахедів». Це той мінімум активного захисту, який потрібний.

✔️– Ми зараз працюємо над F-16, розбудовуємо інфраструктуру під нього. Там є певні вимоги, які пов'язані з повітрозабірником, він [розташований] низько і вимагає підвищеної чистоти льотного поля.
 
+3

Cy
Pål Jonson (міністр оборони Швеції)

Оголошено щойно: Швеція надасть новий військовий потенціал для посилення протиповітряної оборони України. 16 пакет стане найбільшим пакетом військової допомоги від Швеції на суму 1,16 млрд євро. Швеція передасть Україні літаки повітряного спостереження та управління (Airborne Surveillance and Control) ASC 890.

ASC 890 надасть Україні нові можливості для боротьби з повітряними і морськими цілями. Буде посилено здатність України ідентифікувати цілі на великій відстані. Вони діятимуть як мультиплікатор сили після введення в дію F-16. Також будуть передані ракети AMRAAM.

Швеція також передасть весь свій запас броньованих гусеничних тягачів (PBV 302) для підтримки відновлення нових українських бригад. Швеція також надасть артилерійські боєприпаси та ресурси для обслуговування раніше переданої техніки.

Швеція також передасть надлишкові танки зі складу Збройних сил, забезпечить технічне обслуговування раніше переданої шведської техніки, надасть фінансову підтримку коаліціям сил і засобів, а також фондам і тимчасовим ініціативам, що уможливлять швидку і масштабну закупівлю техніки для України.

Шведське агентство оборонних досліджень також отримає завдання підтримати Україну у створенні власного оборонного науково-дослідного інституту.

Крім того, в рамках пакету буде посилено командно-штабні спроможності України шляхом надання терміналів з підпискою на супутниковий зв'язок.
 
+8

Cy
Ймовірно вже у 2024 році збільшать податки для бізнесу.

Причиною стала необхідність в додаткових 400 млрд грн для фінансування витрат армії і ще 300 млрд на забезпечення мобілізації, раніше заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Передбачається, що ПДВ підвищать на 2-3%, зараз він становить 20%. Також обговорюється підвищення військового збору з нинішніх 1,5% до 5% та його застосування для ФОП на єдиному податку.

Ми поговорили з представниками бізнесу про їх ставлення до такої ініціативи влади.

Спойлер: існує ймовірність росту тіньового сектору, що призведе до зменшення обсягів економіки, а відтак – і податкової бази.


Яка виважена економічна політика. Далеко так заїдемо. Ага.
 
+3

Cy
Юрій Гудименко

Верховна Рада таки проголосувала у першому читанні законопроект Гетьманцева про «клуб білого бізнесу» №11084, згідно з яким колір бізнесу (білий-не білий) обирає податкова.

Гетьманцев одразу поліз на інтервʼю розповідати, що саме приналежність компанії до «клубу» буде вирішувати, чи будуть її працівники заброньовані. Тобто нескладний логічний ланцюжок призводить нас до висновку, що тепер саме податкова (яка вирішує хто в «клубі») буде відповідати за результати мобілізації в тому чи іншому вигляді. Інакше кажучі, кількість піхоти на ділянці фронту залежить від того, чи заніс власник бізнесу чемодан у податкову. Інакше кажучи, від того, чи заніс чемодан у податкову магазин іграшок з 50 працівниками чи фабрика цигарок з 1000 працівників буде залежати, чи проїбали ми село. Подумайте про це, коли будете зранку читати на DeepState фразу «ворог просунувся східніше н.п.».

Я так розумію, що потік чемоданів у різні міністерства за бронювання працівників (бо багато міністерств мають свої списки на бронювання) ображає Гетьманцева особисто, і він вирішив сконцентрувати всі чемодани в одному місці, а конкретно у фактично підпорядкованій податковій. Логічно, дуже логічно. Молодці.

Нам потрібен максимально прозорий реєстр заброньованих підприємств. Максимально – зрозуміло що з урахуванням секретності. Але торгівельні мережі, футбольні клуби, горілчані заводи і магазини «Все за мало гривень», які моментально отримали статус критичної інфраструктури – це пизда. І це демотивує. Дуже сильно. Максимально.

А Гетьманцеву і всім хто голосував за «клуб» – полумʼяний привіт. It's your fault.
 
+3

Cy
2Здравый смысл (21.05 в 13:10) № 2606272
-----------------------------------------
Наразі ніхто про економіку не думає.
Я так розумію, що всі в керівництві країни свято переконані, що ЄС і США будуть завжди давати гроші/зброю, а ми будемо воювати без озирання на такі дрібниці. Наразі це 50% бюджету, а чим далі тим більше залежність буде зростати.
 
+4

Cy
Вперше за роки війни ЗСУ вистачає артилерійських снарядів, — Зеленський

«Жодна із бригад не скаржиться, що немає снарядів. І це відбувається упродовж останніх двох місяців» - сказав президент.


Хм. А чого ж тоді мавіками/фпв зупиняли наступ за Авдіївкою і не було арти щоб накрити сараї з ребами?
Чи просто вже не скаржаться, бо немає сенсу скаржитись
 
+3

Cy
ФК "Хуст" поскаржився, що його футболіста забрали в ТЦК. Оперативне командування "Захід" відповіло: у спортсменів немає привілеїв

Дивина.
У нас в країні стільки заброньованих, що аж дивно як це ФК Хуст не є стратегічним підприємством.
 
+3

Cy
Райффайзен таки йде від кацапів. Дотиснули австрійців
 
+11

Cy
2Green (03.05 в 10:46) № 2603922
-----------------------------------------
Кацапчиків сюди не треба нести. Споживай сам)
 
+11

Cy
Хостінг шось трохи намутив, DNS помінявся, БД мігрувала.
Дописи від 03.04.2024 погубились, але можу коротко підсумвати 27 днів, яких невистачає:
бубубу
Чаплига
Чаплига
ще трохи води
і знову Чаплига
 
+7

Cy
Весняне загострення чи що?
Забанив.
 
+12

Cy
Росіяни дуже люблять показувати "Циркони" у своїх пропагандистських роликах, називають якісь відверто неймовірні характеристики про швидкість у 9-10 махів, дальність дії у 1000 км та бойову частину (БЧ) у пів тонни.

І це маючи габарити "Онікса", у якого бойова частина 200-300 кг.

До того ж "Циркон", ймовірно, має два двигуни, що також вимагає простору.

(Про те, що "Циркон" – двоступенева ракета, можна припустити з аналізу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, який зробив схематичне зображення на основі вивчення уламків першого збитого "Циркону" в лютому. – Ред.)

А так не буває — треба чимось пожертвувати, щоб вмістити нові можливості у ті самі розміри. Можливо, це зробили якраз за рахунок бойової частини, якщо історії, що ніяких 450 кг в БЧ "Циркону" немає, – правдиві.

25 березня був не перший випадок застосування "Цирконів" - 7 лютого ця ракета вже була збита і зруйнувалася на дрібні частини.

Тобто комплекс PATRIOT РАС-3 двічі перехопив гіперзвукову засекречену зброю росіян, як перед цим перехоплював "Кинджали". Виходить, що корпорація Raytheon (Виробник PATRIOT. – Ред.) може відкривати шампанське і очікувати на нові контракти?

Що ж ми вже знаємо про "Циркон"?

Перше. Скоріше за все, жодних 10 махів у її реальних ТТХ немає. І навіть 7 махів може не бути, а ймовірно - менше.

(Defense Express оцінює швидкість "Циркону" на основній маршовій ділянці в 5,5 махів. - Ред.)

Прямоточний гіперзвуковий двигун (або Scramjet) до стабільної серії виробництва не освоїла жодна країна на планеті – ні Китай, ні США.

Одна справа говорити про 7,5 махів над ціллю у ЗМІ.

І зовсім інша - реально освоїти Scramjet, забезпечити маршову постійну швидкість і прорвати ППО, яке просто не може встигнути вразити балістичну ціль, що активно маневрує у високих шарах атмосфери.

Тобто не встигає вирахувати точку зустрічі, де кінетична болванка вразить "Циркон" та змусить його відхилитися від курсу чи здетонувати у повітрі.

У першому - вигідному для Росії випадку - були б великі вибухи на землі й руйнування на київському Подолі - від 400 кг вибухівки видавило б вікна в усьому кварталі, разом із рамами.

У результаті ж бачимо збиті російські гіперзвукові протикорабельні ракети вартістю до 20 млн доларів, чиї уламки пошкодили школу мистецтв.

Справді, хіба схоже на технічне досягнення, яке "немає аналогів"?

Як і у будь-якої протикорабельної ракети, у "Цирконів" має бути радіолокаційна головка самонаведення – щоб "захоплювати" велику металеву ціль.

Але так по об'єктах у містах не влучиш – там все велике і з масами металу. Тому у запущених по Києву "Цирконів" ймовірно було активне тільки супутникове та інерційне наведення.

А це означає можливість спуфінга та інших радіоелектронних перешкод, а також не таку вже й "хірургічну точність" влучань.

Чому іх перехоплюють?

У ракет комплексів PATRIOT версії PAC-3 є своя головка самонаведення, тож ракета-перехоплювач на кінцевій ділянці сама шукає ціль, без її підсвічування локатором, й формує хмару з 24 вольфрамових стрижнів, що перебивають рулі та зминають корпус перехоплюваної ракети, відкидають її убік за рахунок сильного кінетичного удару.

Наче в тенісний м'ячик влучили.

Плюс йдуть постійні оновлення програмного забезпечення для американських ЗРК, зараз PATRIOT активно використовує інтерфейс PDB 8.1 – це розрахунки комп'ютера та нове 3D-середовище, що візуалізує атаку.

Загалом, всі 13 батарей PATRIOT Німеччини, від якої частину цих ЗРК отримала Україна, були модернізовані до PAC-3, так що "Патріоти" ЗСУ всі достатньо нові — з можливістю одночасно вражати як балістичні, так і аеродинамічні цілі.

Загроза від "Цирконів" безумовно є.

Крім Києва та ще кількох районів, протиракетна оборона в Україні не розгорнута в достатніх масштабах.

Та й ракети-перехоплювачі дорогі – залежно від ітерації їхня вартість сягає 5-8 млн доларів.

Але постійно стріляти дорогими гіперзвуковими ракетами росіянам і не обов'язково – достатньо "Іскандера".

У принципі, ситуація для України нагадує Ізраїль та Перську Затоку в 1990-х, коли Ірак вів обстріли балістичними "Скадами" та "Ельбрусами" – перехоплення можливе, але часто уламки все одно падають на міста.

Плюс час підльоту 2-3 хвилини для евакуації явно недостатній.

Та й рано чи пізно кремлівський режим може спробувати організувати одночасний проліт "Оніксів", "Кинджалів" та "Іскандерів", щоб перевантажити Силам оборони канали ПРО.

Але Україна має десятки шахт (у тому числі - закриті у Львівській та Дніпропетровській областях), колишні командні пункти стратегічних ракетних військ, ППО й інші тилові об'єкти кількох округів СРСР, які можна перетворити на ізольовані острівці, з достатнім захистом навіть від таких ударів.

Є катакомби та підземні споруди в Одесі й Києві.

Є мережі метро (із закинутими тунелями), різні технічні поверхи і бункери протиатомного захисту, що дісталися у спадок від СРСР (туди ж фактично ніхто реально вже не ходить під час тривог).

Більшість із цього не можна пробити навіть тактичною ядерною зброєю, не кажучи вже про гіперзвукові ракети з 200-кілограмовою бойовою частиною, з яких 60-80 кг – власне вибухівка.

Ховати там важливі об'єкти для промисловості та управління - це основний спосіб боротьби зі гіперзвуковими ракетами.

А ще - розосередження, коли, наприклад, токарний верстат і місце спорядження мін будуть відокремлені одне від одного й заховані по десятках порожніх цехів.

За таких умов, що б "Циркони" не вразили — воно буде дешевшим, ніж сама ця ракета.

На сьогодні Сили оборони перехоплюють над Києвом найсучасніші російські ракети.

Тож завдання на майбутнє – масштабувати такі результати на великі промислові центри й розосередити все, що можна розосередити

https://www.facebook.com/share/EKXVGz5r2qBS47WJ/.
 
+7

Cy
Glib Bitiukov
51 хв ·
Я спостерігаю як будуються фортифікаційні споруди на Авдіївському напрямку. Не швидко не повільно. Просто будуються. Поодинокі трактори і робочі пересуваються як дощові черв'яки в калюжах. Але справа не у швидкості. Проблема в іншому.
Ці споруди розташовані в тилу теперішньої лінії фронту, яка зараз знаходиться між ними й Авдіївкою. Тобто всю авдіївську компанію фортифікації не готувалися, хоча з певного моменту було зрозуміло, що Авдіївку ми втримати не зможемо.
Просування ворога достатньо інтенсивне через те, що нам немає за що триматися. Населені пункти стерті, наче ластиком. На місці будинків лише купки битої цегли, немов вирити кротами горбики землі.
Ворога стримують посадки, викопані вночі нашвидкуруч окопи, в яких тривалий час протриматися під щільним, як весняна злива, вогнем артилерії не можливо. Кожен постріл міномета перепахує землю. А прильоти артилерії й КАБів перетворюють територію на м'ясорубку. Жоден викопаний вручну окоп не здатен втримати цей грейдер смерті.
Це байдужість на межі з інфантильністю. Армія не стимулює ініціативу, не сприяє їй. Навіть ба більше. Знищує. Тут не люблять ''розумних'', здатних до аналізу і критично мислення. Вони вирізняються з піксельної спільноти, як легкий літній одяг в сніжну зиму. Вони могли б ініціювати горизонтальні зміни та активності, але їх нечисленні й погано організовані голоси тонуть в штабній масі очікуючих згори наказів, вказівок, розпоряджень.
Фейковість вислову 'фортеця' в поєднанні з Бахмут, нічому не навчила. За час, протягом якого трималася Авдіївка позаду неї залишилося порожньо. Не вивчені уроки помилок минулого, ризикують бути повтореними знову.
 
+7

Cy
Тред по залишках бмп/бмд у русні
https://t.me/ExitedBulgarian

Загалом ще десь на рік вистачить, а далі лише поточне виробництво (при сьогоднішніх темпах втрат те що виробляють за рік знищується за 15 днів війни)
Всі надбання дідів доволі швидко утилізували.
 
+9

Cy
2VPogoda (15.03 в 13:56) № 2600389
-----------------------------------------
Нас би вже давно послали, якби це не стосувалося ЄС напряму.
Ніхто ж в Європі не хоче воювати особисто. Їм простіше і вигідніше воювати руками українців. Ніяких інших моральних чи етичних мотивів тут немає. Лише прагматика.
 
+4

Cy
Щось США зовсім не радують.
Максимально затягують допомогу нам (в кращому випадку буде квітень-травень.), а русня намагається цим користатись.
З іншого боку є й позитивний бік цього безладу - ЄС все більше включається в допомогу і розуміє, що на США не варто чекати.
 
+6

Cy
🔥Мінус ще один Су-34 на Східному напрямку!
Вчора російським пілотам вдалось ухилитися від наших ракет, але так буде не завжди!
❗️Тому раджу окупантам перед кожним вильотом про всяк випадок побачитись із рідними. Бо хто його знає, пощастить чи ні цього разу.
 
+11

Cy
Дуже символічно, що "фільм про другу річницю великої війни" зняв той самий Бадоєв, який в 2019 замість відміненого військового параду ставив тупориле шоу з поющіх трусів, коли з ОПи хрюкали "узбагойтєсь, парахаботікі" (с)

Традиційне лицемірство шоуменів, яким байдуже на чому робити картінку для деградантського "1+1".

Понамазували на хліб, блін, і не каються.
 
+13

Cy
🇵🇱 Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг будуть внесені до переліку об'єктів критичної інфраструктури.

За його словами, це рішення має забезпечити "100-відсоткову гарантію того, що військова та гуманітарна допомога буде надходити до української сторони без будь-яких затримок".

"Це питання наступних кількох годин", – повідомив прем'єр-міністр Польщі.

Туск пояснив, що "це також означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною".

Польський прем’єр закликав відокремити питання "прямої підтримки України і захисту польських фермерів і польського ринку від негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною".
 
+4

Cy
Якщо техніку за допомогою FPV, команд, спеціальних боєприпасів ми вражали десятками під час кожного штурму, то з людьми все було трошки складніше.

Бо дрони не всесильні: погода, РЕБ, час на реакцію, а на снаряди під кінець оборони були жорсткі ліміти.

Техніка росіян до лютого сточилася саме тому, що на початку операції були епізоди, коли на одному полі бою під Авдіївкою горіли два десятки БМП і БТР; під тим самим териконом коксохіму забили десятки бронемашин.

ППО вдало влаштувала засідки на Су-34 і Су-35, що супроводжував їх, — дістали за 90+ кілометрів, на великій висоті, коли росіяни хотіли посікти наші колони, що котрі пробиралися через горловину.

Льотчики катапультувалися, на жаль, обійшлося без фрагів, але чотири сучасні борти — це хоч якийсь втішний приз для тих, хто сидів під прильотами півтонних бомб у 9-му кварталі та на коксохімі.

Те, що росіяни нарешті змогли масувати десятки вильотів на добу в одній смузі — тривожний сигнал для нас, бо вони перестали тицяти розчепіреною п'ятірнею, їхні авіаційні штаби спромоглися на взаємодію.

Незалежно від точності півтонні бомби зносять під'їзди й будинки, роблять на вулицях вирви п’ять метрів завглибшки й обвалюють логістику — десь склад завалений, десь до нього не під'їдеш, десь пряме влучання.

Зрештою, у приватний сектор біля залізниці ворог просочився з півночі невеликими групами, які несли боєприпаси й постачання на спині — частину вибивали вогнем і прильотами дронів, частина займала оборону в руїнах, потім наступні, накопичувався ударний кулак, штурмували наш опорник.

Навіть якщо його рівняли потім артилерією, переводячи в сіру зону, то система вогню й ліктьового зв'язку опорників руйнувалася.

Підготовлені до оборони будинки й окопи навколо них обтікали, засліплювали димами, ставили вогневе відмежування, щоб не дати підійти маневровим групам.

Знову накопичувалися і знову проривалися.

Велика кількість піхоти, яка йде по трупах своїх, а їхніх рідних усе влаштовує — це теж певна перевага.

Не кажучи про те, що Росія зосередила на напрямку більше нових бригад, ворог має перевагу в авіації, бронемашинах, лімітах снарядів.

З іншого боку, а чому б росіянам не мати цієї переваги?

У нас чотири місяці не можуть ухвалити закон про мобілізацію, розпочалися улюблені політичні ігрища партії Юлії Тимошенко з розповідями про антинародну мобілізацію та торги про бронювання за гроші.

Коли поміняли військкомів-мільйонерів на ветеранів, природно, робота просіла, поки фронтовики не увійшли в курс справи.

ТЦК досі не може перевіряти документи в цивільних без наказу коменданта й супровідних поліцейських — маячня божевільного після 24 місяців війни на знищення.

У нас досі сперечаються про 25-річний поріг (чи не надто ми опустимо вік придатних для мобілізації). Чи не засмутяться 25-річні діти, а раптом не голосуватимуть?

І чи можна людей з науки мобілізувати у промисловість?

І скільки потрібно платити ЄСВ, щоб не потрапити на фронт?

Тобто, з одного боку, у нас війна на виживання країни й критика партнерів, що мало дали (140 млрд доларів) допомоги, а з іншого — отакий цирк з 1300 поправками до закону про мобілізацію, адже куди поспішати?

І ось зараз, коли ми відійшли від Авдіївки, противник одночасно штурмує опорники на Запорізькому напрямку.Так, танками Т-55 (як ми й казали, їх використовують як основний бойовий танк, на передку, а не як доти чи самохідки), як діди, десантники на броні, підриви на мінах.

Має просування на двох опорниках.

Продовжує йти вперед на Куп'янському напрямку.

Мацає наші опорники під Вугледаром, утім з великими втратами.

Атакує околиці Іванівського й обстрілює Часів Яр.

Проте Путін під вибори отримав Авдіївку та покійного Навального.

Єдині протести — принести квіти до якогось пам’ятника, утікаючи від поліції; смерть мобілізованих родичів росіяни пробачили Путіну авансом; у котячих кормах знаходять миш'як, у бананах — паразитів; народ згоден жерти гівно та їздити на велосипеді «Орльонок».

Чому б їм не йти вперед на такому тлі?

Яке покарання російський режим отримав за вбивства опозиціонерів, за висаджену в повітря Каховську ГЕС, за прильоти по містах узимку?

Тому нам давно час прокинутися й припинити сперечатися про Євробачення та вибори, котрих не існує, до котрих ще дожити треба.

У нас сотні тисяч людей у металургії, металообробка в кожному місті, ПТУ, ремонтні потужності для комбайнів, жниварок, різні слюсарні виробництва?

І може, усі вони вщерть забиті замовленнями на корпуси й хвостовики мін? 24 місяці — більш ніж достатньо, щоб налагодити процес.

Чи ми націоналізували потужності з виробництва селітри, розгорнули арсенали й різні хімічні виробництва пороху та вибухівки, розосередилися по шахтах і нарощуємо виробництво вибухівки на ті корпуси й міни?

Ми створюємо, як ізраїльтяни, по п'ять-шість інженерно-саперних батальйонів на дивізію, тобто в нашому випадку — десятки на корпус, мобілізуємо туди крани й екскаватори, обмежено придатних і ведемо оборонні роботи в тилу некомплектних бригад, що не можуть виділити особовий склад на лопату й кирку?

Почалися оборонні роботи на півночі — факт, але в нас не лише північ.

Поки що очевидно, що поточна ситуація всіх влаштовує — ми не хочемо рвати пуп, тому що попереду ще вибори й треба розподіляти допомогу на відновлення.

У США вибори і Трамп.

Європа хоч і будує нові заводи, але не готова мобілізувати туди сотнями тисяч своїх громадян. Адже напали не на ЄС, правда?

Промислова мобілізація, жінки в армії, молодь — непопулярні речі. Але їх доведеться робити. Інакше кривава бійня за ці Мар'їнки й Авдіївки триватиме нескінченно.

А будь-якої миті Москва скаже: коридор у Крим і вода, і Маріуполь, і Мар'їнка, і Авдіївка, і Луганська область — це і була мета СВО.

І можете спробувати прорватися через ці 30 км, зчеплені вагони й три лінії оборони, з некомплектом і лімітом на снаряди (нехай навіть вам надішлють ці 60–90 літаків до 2025 року).

Залишаємо вас з'ясовувати, до чого ви там готувалися і хто найкращий президент за роки незалежності, ви це дуже любите.

А до обвалу інфраструктури, неплатежів і колапсу валютних надходжень у Москви ще треба дожити.

Ми все ще можемо й мусимо робити більше.

https://www.facebook.com/share/NJ9g2pwzubvxDTLX/
 
+4

Cy
Саме велике розчарування особисто для мене, що не дивлячись на два роки повномасштрбного вторгнення, купа поважних панів полковників та генералів які відповідають за бойову підготовку, вважають що треба як в Десні або як на рівненському полігоні. Щоб плани, конспекти, щоб сержанти-бюрократи без бойового досвіду але з купою сертифікатів. Щоб все було як до війноньки. Але за зрозумілими ім правилам і згудно керівних документів 70-90тих років.
При чому повне нерозуміння, що все, нема того що було і не буде. Не буде більше добровольців, контрачів, ОР1. Що треба не те що кардинально міняти підхід в навчанні, а повністю передивлятися концепцію. Що бюрократами тиловиками не мотивованих людей не навчити Що мотивація під час навчання, то особистий приклад, а не про "начитку теорії з листка".
І це реально вибішує. А саме страшне, що з приходом "нових прогресивних сил" (с) Безугла. ), за считані дні, система просто на очах стала відкатувати все до часів Хомчака. Тільки коли знищите все нове що дало за два роки паростки, воювати ким будете?


https://www.facebook.com/share/p/uUevzjuiUt6dbKTj/

Донік в коментарях трохи про відкат системи після звільнення Залужного
 
+3

Cy
Ще мінус су-34
 
+11

Cy
2zander (19.02 в 11:18) № 2586176
-----------------------------------------
Ясно.
Ну все як завжди. Тепер можна союзників просити підготувати інфраструктуру нам. І ще кілька ліній оборони хай забетонують одразу.
 
+3

Cy
🇺🇦 Бадьорого ранку, Україно!
У московитів знову «потєрь нєт».
Сьогодні, близько 6.00, ще один Су-34 «успішно повернувся» на базу!
Також маємо в активі 12 збитих «шахедів» та авіаційну ракету Х-59.

🇺🇦 Підрозділам Повітряних Сил дякую за успішну бойову роботу!
Усім гарного дня!
Разом – до перемоги!
 
+16

Cy
Вранці 17 лютого 2024 року на Східному напрямку підрозділами Повітряних Сил Збройних Сил України знищено одразу три ворожі літаки – два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35!

Ну от.
Долітались
 
+16

Cy
2Fil (09.02 в 12:15) № 2584634
-----------------------------------------
Я думаю, що це просто черговий спосіб зменшити хвилю обурення через відставку. Не більше.
 
+3

Cy
Очікувано.
Сирського готували вже давно під цю посаду.
Тепер будь-яка невдача на фронті буде сприйматися саме через звільнення Залужного
 
+7

Cy
2Smooth Pimp (07.02 в 17:35) № 2584356
-----------------------------------------
Десь ці 69% перебувають поза інтернетом чи шо.
В коментах вкрай рідко зустрінеш прибічника Зеленського
 
+3

Cy
🇳🇱🇺🇦 | The Netherlands is preparing six more F-16 fighter jets for delivery to Ukraine.

These will be added to the 18 F-16s, the delivery of which was announced by the Netherlands earlier
 
+7

Последние новости
Сергій РЕБРОВ: "Не вважаю, що ми програли перші матчі Ліги націй за грою" Артем Милевский: «Игра Албания — Украина напоминала мне винегрет» Роман Яремчук: «Продемонстрировали, что у нас совсем другой уровень» Журналіст: "Ребров відмовився від ветеранчиків. Я сумніваюся, що ми ще коли-небудь побачимо Ярмоленка чи Степаненка в збірній України" Журналіст: "Калюжного зі збірної виштовхати буде дуже складно. Хоча в нас є ще Яцик з "Динамо", є Михайленко, є Рубчинський, є Бабенко , є Крушинський. Добре, що Назарину вже не возять" "Не вважаю, що зробив помилку, відповівши "ні": Скрипник пояснив, чому відмовився від переходу в "Динамо" Леонид Буряк: «Гол, который создал Мудрик в матче с Грузией, — в определенной степени случайность» Георгий Цитаишвили: «На матч с Украиной я был мотивирован вдвойне» Колонка Сергея Тищенко. Цыганков и Пихалёнок Вибили два зуби, рік не тренувався, а зараз отримав виклик від Реброва: зірка "Руху" міг завершити кар’єру
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%