БАНДЕРІВЕЦЬ НА СЛУЖБІ ДЯДЕЧКА СЕМА:
WE WANT INFORMATION - 55.
Часу обмаль, в Києві цікаві заокеанські гості, тому без перевірки про чотири суттєві новини доки перерва між заходами. .
1. На адресу Трампа від путіна надійшли три пропозиції які він просить вивчити та надіслати по ним відповідь Якщо спрощено та без дипломатичної казуїстики.
а). путін надсилає Трампу перелік санкцій при знятті яких зі сторони США він готовий припинити вогонь та розпочати "переговори задля підписання повноцінної Угоди про мир у Європі та Україні. Для путіна головні санкції: введені на постачання хай-тек технологій у рф, введені на постачання товарів хай-теку у рф, введені проти нафтогазового комплексу рф, введені проти фінансового сектору рф. Тут цікаво те, що путін навіть не згадує про заморожені у США російські активи.
б). путін пропонує Трампу якомога скоріше призначити нових членів від нового уряду США, як військових, так і цивільних, у контактну групу яка буде розробляти пропозиції щодо післявоєнної деескалації, скорочення озброєнь та механізмів контроля за подібним скороченням.
в). путін пропонує Трампу своє співробітництво для досягнення вигідної для США Угоди з Китаєм у разі хоча б часткового послаблення санкційного тиску.
Відповіді від Трампа станом на зараз немає, проте не думаю, що той погодиться на російські умови. У нього своє бачення майбутньої "Угоди" і відносини з Європою, без співпраці з котрої США не зможуть на рівних протидіяти китайській економічній експансії. Йому однозначно важливіші за відносини з рф - користь від економічного лузера для економіки США вкрай мала. Вже після інаугурації Трамп планує провести низку переговорів з лідерами провідних країн Європи задля вироблення спільного бачення щодо можливого російсько-українського врегулювання.
2. Відбулася "велика розмова" між Головкомом, генералом Сирським, та головою ОКНШ, генералом Брауном. Сирський презентував Стратегію ЗСУ " на 2025й рік розроблену за участі "Групи радників" ОКНШ при ГШ ЗСУ. та розповів про дії які здійснює українське військове керівництво заради покращення становища на фронті. Як нам повідомили, розмова вийшла "різкою та певною мірою ультимативною". Генерал Браун, подачі "Групи радників" вимагав .наступне.
а). Швидких та рішучих дій по заміні дискредитованих та непрофесійних командирів усіх рівнів на тих, хто добре проявив себе у боях, навіть без присвоєння відповідних звань.
б). Змінити 8 генералів (без подробиць та імен) відповідальних за провал координації на напрямках фронту.
в). Наведення ладу з дисципліною у підрозділах та взагалі у частині виконання наказів командування на всіх рівнях.
г). Припинення практики переведення у штурмові частини спеціалістів по обслуговуванню складної військової техніки.
Головком Сирський доповів, що здійснюється на цих напрямках і пообіцяв "не проводити політику саботажу та дослухатися до порад "Групи радників" при ухваленні рішень.
3. Після зустрічі Президента України та Прем'єр-міністра Великобританії таки була підписана "Сторічна Угода про стратегічне партнерство". Прекрасн угода, неокласична "союзницька", якби не одне "Але". В ідеалі вона була повинна була бути ратифікованої у парламентах двох країн. Кір Стармер заявив Зеленському, що не планує виносити цей документ на ратифікацію до парламенту. Також Прем'єр зазначив, що виконання цієї "Угоди" буде залежати виключно від політичної волі влад України реформувати країну на шляху до Західної цивілізації і буде припинено у будь який момент якщо Україна зійде з цього магістрального шляху.
Просто нагадую - саме Британська сторона наполягла на спрощеній процедурі виходу з дії цієї "Угоди" попри прохання української сторони ратифікувати її у парламентах і вихід з неї сторін також ухвалювати у них. Як і всі союзники Великобританія вважає за необхідне мати батіг щоби примушувати нашу наявну та майбутні влади здійснювати необхідні реформи.
4. Новина скоріш кумедна ніж показова, але не зовсім. Юлія Тимошенко через американську лобістську кампанію "купила" запрошення на форум іранської опозиції у Парижі коли стало відомо, що у заходах візьме участь Спецпредставник Трампа Келлог. Тепер про те, з чим туди поїхала ЮВТ.
Тимошенко останнім часом зробила низку знакових заяв.
а) Витупила проти затвердження суддів Конституційного суду західними членами конкурсних комісій - "Нас залишили без суверенітету, призначати повинні судді, Рада та Президент".
б). Виступила категорично проти спільної з американцями розробки українських корисних копалин.
в). Виступила вчергове проти навіть не прямої продажі української землі іноземцям.
З тим вона поїхала до Парижу і таки мала коротку розмову з паном Келлогом. Основною темою, як нам повідомили, було намагання донести факти корупції та непрофесіоналізму уряду Шмигаля і лобіювання своєї кандидатури на цю посаду. З того, що нам дали.
Келлог висловив своє особисто та взагалі нової адміністрації невдоволення неконструктивною та по суті антиамериканською позицією Тимошенко і порадив спочатку "змінити курс", а потім просити американську підтримку. Келлог відмовився від особистої фотосесії з Тимошенко. З тим і розійшлися. Мені є цікавить інше. Ухвалював дозвіл на виїзд Стефанчук з подачі Ермака та особисто Зеленського. Вони прекрасно знали - з чим їде до Парижу ЮВТ. Постає питання - навіщо її випустили? Щоби обгрунтувати перед американцями заміну уряду? Я розумію владу - чому вона не випустила за кордон Порошенка, а от навіщо випустила Тимошенко? Щось я доки ще не розумію, ЮВТ ж як "Оболонская вода - нет ни пользы не вреда". Що це було? Згодом розберемося.
Гарних вихідних. Завтра день мемуарів. Розповім про чарівну та загадкову російську жінку яка ледь не підірвала боєготовність головного полку Кемеровської дивізії ВВ.