https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0iqDKPDhiiALFQvx5hEZHjSqu8c8n8t1opgjZ54AWKTJuWWWYTYcfVtM7mr28PSujl&id=100051275072241Одне питання - кому це цікаво?
Зі сторінки Світлана Білуник . Скрін 23.09.19
Свіжа стаття Глена Гранта не розрахована на широку аудиторію читачів Заходу та України, а тому не містить дифирамб Боневтіку Деокупантовичу, а навпаки переповнена негативними відгуками про його політику. Полковник заявляє:
«МЕТОЮ УРЯДУ МАЄ СТАТИ РІЗКЕ ЗМЕНШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ГИНУТЬ НА ПЕРЕДОВІЙ.
…небезпечно й неправильно продовжувати обмінювати українські мотивацію, хоробрість і кров на воєнні перемоги, коли є певні речі, які можна й потрібно робити інакше.
…Попри перемоги й дивовижно завзяту оборону таких місць, як Бахмут, не все гаразд з українським військовим управлінням і способами ведення війни.
…У соціальних мережах зростає публічна критика щодо багатьох аспектів українських операцій: від тактики, управління, законів (на кшталт 8271), бюрократії, військового вишколу та закупівель і до прав сімей загиблих та зниклих безвісти.
…Чи не найбільшою проблемою для керівництва ЗСУ є розвиток нової військової культури. Культури того, що кожне життя цінне.
…Досі поширена позиція деяких командирів "я – начальник, ти – дурень".»
Далі полковник критикує кричущі недоліки, внаслідок яких відсувається перемога і гинуть захисники:
1. «ССО часто використовують як легку піхоту й так витрачають роки дорогого американського навчання.»
2. «Війська мають бути посилено оснащені необмеженою кількістю “весільних дронів”, раціями й інтернетом, нічними прицілами для кожного солдата, 60-мм мінометами, гранатами та гранатометами для взводів, повною мінометною ротою 81/82 мм для кожного батальйону, необмеженою кількістю ракет малої дальності, удосконаленими індивідуальними аптечками першої допомоги, уніформою та засобами безпеки для кожного солдата.»
3. «Відсутність належних турнікетів є злочином. …Проблеми полягають у відсутності індивідуальних аптечок першої допомоги, обмеженій і нескоординованій підготовці солдатів із застосування медицини на полі бою та поганій політиці на національному рівні щодо підтримання й фінансування серйозно поранених або навіть тих, хто потребує базових медичних препаратів.»
4. «Усе це слід скерувати й організувати всередині України з терміновим промисловим виробництвом і закупівлями на національному рівні. Але цей проєкт потрібно терміново організувати найкращим індустріальним мізкам країни (а не використовувати цих кваліфікованих людей як гарматне м’ясо на фронті, як зараз)»
5. «Минулого тижня мені повідомили про типову бюрократичну затримку, коли безпілотники були закуплені за кордоном. …Ця чотиритижнева затримка означає, що солдати гинуть через брак безпілотників.»
6. «закон 8271 ризикує перетворити психічно хворих на злочинців»
7. «Якість солдатів і порятунок більшої кількості життів можна розвинути лише шляхом адекватної та цілеспрямованої підготовки на всіх рівнях: від солдата до генерала… стратегія повинна полягати в тому, щоб ніхто ніколи не йшов у бій без належної підготовки для своєї ролі на війні. Краще навчені солдати = менше смертей.»
8. «Технічне обслуговування та ремонт має бути поблизу району бою, а не в Польщі.»
Глен Грант говорить, що Україні нарешті необхідно запускати власну економіку, шукати інвестиції. До цієї роботи він пропонує залучати послів. Та полковник говорить, що у нас серйозні проблеми:
1. «Але гроші прийдуть лише тоді, коли буде прозора бізнес-політика, плани щодо їх використання та захищені інвестиції. Це потребує значно спрямованішої діяльності Уряду, ніж зараз.
2. Ця робота також потребує розуміння вимоги призначення дипломатів високого класу до всіх держав, які підтримують Україну, наприклад, послів у США та Австралії, а не останніх жахливих і абсолютно невідповідних кандидатів.»
Велику роль полковник відводить Аеророзвідці і її структурам – від визначення потреб в дронах до їх закупівлі, доставки дронів і навчання операторів дронів на всіх рівнях. Але ж ми пам’ятаємо, що підрозділ Аеророзвідки був створений за Порошенка, а для Зеленського він виявився зайвим і був ліквідований.
Глен Грант робить висновки:
1. «Нинішні дивовижні бойові успіхи сил оборони значно більше покладаються на характер і мужність українського народу, ніж на якісне управління обороною та організацію оборони.
2. Покладатися на мужність як переможну стратегію у війні в довгостроковій перспективі надто дорого для України. Проливається надто багато крові, і ще більше її пролиття може виявитися катастрофічним для нації.»
Така критика і висновки не є чимось новим, адже ми вимагаємо від влади те саме, що і Глен Грант. І тут варто згадати, що ще у вересні 2019 року Глен Грант подав рекомендації, як врятувати українську армію. Найважливішим він вважав і позначив першим пунктом - реформування і скорочення повноважень президента у військовій сфері. Щось бачив і знав Глен Грант ще тоді, у 2019 році, або ж він порохобот.