ХРОНІКИ ЇБАНАРІЮ - 2. ЛІТАКИ, ВЕРТОЛЬОТИ.
Людина я стара та дурнувата - Льоню Брежнєва пам'ятаю. "Наши сицилистические страны идут на говно... на говно... нога в ногу"! Куди прийшов СРСР - ми пам'ятаємо, тепер будемо досліджувати - куди йде наш ні хрена не веселий їбанарій під назвою рф. Хтів сьогодні дати довідку про нафтову галузь рф, потім переставив її у черзі на друге місце - українців зараз більше цікавлять дані про військове виробництво у рф. У наступному дослідженні з трьох частин мені доведеться вставляти свої п'ять копійок та паралельно трохи інформувати панство для порівняння про стан справ у ВПК України. Оперувати буду переважно американськими цифрами - вони більш консервативні та применшені. Це перша частина,
Росія за минулий рік виробила 24 бойові літаки. Роком раніше 27. Минулого року втратила 43 підтверджених. позаминулого 197 Для порівняння - у 2020му році росія виробила 198 усіх та 143 військових та військово-транспортних літаків різних класів. Причина різкого скорочення випуску - санкції Заходу, розрив ланцюгів постачання комплектуючих (той же Китай, за словами віце-прем'єра росії Хуснулліна, "Фактически присоединился к западным санкциям в отношении россии и не поставляет продукцию из-за которой его компании могут попасть под вторичные и первичные санкции США" - це він виправдовувався за сумний стан справ в російській авіації. Заплановане урядом рф "Импортозамещение" працює обмежено. По оцінкам Нацрозвідки США рф здатна наростити випуск літаків до рівня 50ти на рік у 2030му році.
Корпорація "Вертольоти росії" засекретила кількість виготовлених гвинтокрилів, але не засекретила кількість виготовлених двигунів до них - близько 300 у минулому році. Один вертольот - два двигуни. Маємо приблизно 100 усіх, цивільних та військових - двигуни потрібні ще на заміну зношеним. Виробляли у 2020му до 400т машин.. Причини скорочення виготовлення ті ж самі що й у випадку з літаками, зокрема втрата поставок двигунів з нашої "Мотор-Січи".
Цікаво навіть не те, що ВКС втрачає в Україні літаків більше ніж виробляє - цікаво те, що росія втрачає контракти на постачання літаків у світі. Іран минулого року не отримав законтрактовані літаки СУ - 34 та СУ - 35, лише частину в кінці року. Від російських літаків відмовилася Індія. Причина у тому числі - "не має впевненості у тому, що літаки можуть бути поставлені у визначені терміни". А росії літаки потрібні не тільки для війни в Україні - вони потрібні на всьому периметрі кордонів рф - у них немає друзів і навіть проти Китаю росіяни тримають суттєве угруповання. Зменшення чисельності літаків - прямі геополітичні втрати. Доведеться забути про омріяне панування у Арктиці, про стримування США у Тихоокеано-азійському регіоні, про гарантоване стримування НАТО на Заході. І зараз становище РФ як у анекдоті про бегемота у якого "Коли дупа закривається, то рот відкривається і навпаки - шкіри не вистачає. Працювати на експорт - втратити згодом можливість воювати та геополітичний вплив, працювати на фронт - втратити ринки, валюту та підірвати і так нездорову економіку.
Прогнозовані ж втрати ВКС в Україні будуть зростати по мірі зростання чисельності фронтових засобів української ППО, що вже відбувається дуже швидкими темпами, та передислокацією ближче до лінії фронту далекобійних систем "Петріот" чисельність яких планується до червня довести до 12ти. Нагадую - зараз Україна має 4 своїх та 3 орендованих системи. Ну а як вони полювали на СУшки на Брянщині та Херсонщині пам'ятають усі.
Але й це не головне. Головне те, що економіка рф вже в повний ріст жере сама себе. без достатнього постачання бойових літаків та вертольотів на експорт ця галузь ВПК здатна тільки витягувати гроші з реального сектора економіки. А економіка, не втомлюся повторювати одне й те саме, вирішує абсолютно все. СРСР здох у тому числі під навантаженням військових витрат, а він не не витрачав на них більше 5ти відсотків від ВВП. рф цей поріг перетнула.
Наступний допис про танки, ББМ та ракети.
+3