БАНДЕРІВЕЦЬ НА СЛУЖБІ ДЯДЕЧКА СЕМА:
ТРАМП.- ПУТІН. ЗВІТ.
На переговорах було розглянуте широке коло питань, від можливої спільної з американською стороною розробки родовищ корисних копалин у Арктиці та Сибіру, від обговорення проблем ядерного стримування та нерозповсюдження ядерної зброї, до проблем Венесуели, Ірану, Близького Сходу. Звісно в першу чергу нас повинно цікавити все, що стосується нашої Держави. Даю тези та рішення.
путін категорично поставив головною передумовою можливого введення у дію "Режиму припинення вогню на 30 днів" припинення надання військової допомоги та обміну розвідданими США Україні. Президент Трамп відмовився приймати одноосібно таке рішення, але обіцяв провести консультації з Європейськими союзниками. Найближчим часом будуть проведені переговори з Президентами України, Франції, Прем'єром ВБ та кандидатом у канцлери Німеччини по темі можливого припинення на 30 днів постачання озброєння та розвідданих Україні. Трамп попередив путіна, що схвалити таке припинення майже неможливо. путін наполягав на своїй позиції. Сторони не дійшли згоди.
путін виставив список санкцій котрі повинні скасувати ЄС, Японія, Швейцарія, Норвегія, ВБ, США та ЄС одразу після введення у дію режиму припинення вогню на 30 днів. Трамп готовий розгледіти таку можливість тільки з боку США, проте зауважив, що це все ж таки стане можливим тільки після підписання повноцінної "Угоди про перемир'я" між Україною та рф. путін вважає таку позицію США неприйнятною. Трамп пообіцяв проконсультуватися по темі можливого скасування санкцій з європейськими та азійськими колегами.
путін вимагає розглядати практично вирішене питання передачі Україні ЗАЕС та міста Енергодар тільки у контексті "Широкого врегулювання української кризи", він пообіцяв розгледіти питання щодо можливого звільнення ЗАЕС та Енергодару у випадку виконання своїх попередніх вимог щодо припинення надання Україні військової допомоги та розвідданих від країн ЄС та США, повного виводу ЗСУ з Курщини, а також зняття певних санкцій введених США проти банківського та енергетичного секторі рф.
путін пообіцяв виконати своє попереднє ухвалене рішення щодо звільнення Кінбурнської коси та розблокування Миколаївського порту, в широкому сенсі розблокування судноплавства та торгівлі у Чорноморському регіоні виключно у разі виконання його вимог окреслених у попередньому пункті. Проте він не проти обговорення питання відновлення вільного судноплавства без звільнення Кунбурнської коси. Сторони домовилися продовжувати обговорення цього питання.
путін готовий "до плідної роботи делегацій США та рф заради досягнення повноцінної "Угоди про перемир'я" між Україною та рф яка на базовому рівні виключить занепокоєння рф щодо мілітаризації України, її курсу на вступ до НАТО та скорочення особового складу та озброєння ЗСУ". Президент Трамп зазначив, що такі вимоги рф практично реалізувати не вдасться навіть у випадку якщо він особисто буде лобіювати такий підхід перед європейськими політиками та Президентом України. путін продовжував наполягати на своєму і Президент Трамп погодився обговорити це питання з усіма зацікавленими сторонами.
Сторони погодили мораторій на удари по цивільній інфраструктурі та об'єктах енергетики, проте путін наполягає на першочерговому погодженню такого кроку двома сторонами, в першу чергу Президентом України.
путін категорично проти введення в Україну озброєної місії країн ЄС безпеку якої будуть на вищому рівні забезпечувати США, проте не проти введення беззбройної "місії спостереження від нейтральних країн". Трамп зазначив, що така вимога ставить під загальний сумнів питання врегулювання "української кризи" і миротворці будуть розгорнуті попри заперечення москви. путін відповів на це, що у такому випадку він буде вимушений воювати далі до виконання своїх вимог.
На переговорах Трамп підкреслив, що якщо "Угоду про припинення вогню на 30 днів" не буде підписано до 20го квітня, то її вже не буде підписано ніколи і йому доведеться приймати рішення щодо подальшої військової підтримки України його урядом та максимальному підвищенні санкційного тиску на рф. путін заявив, що його країна готова до такого сценарію і на даний момент не збирається поступатися принципами врегулювання які окреслювала неодноразово.
Цікава позиція США по можливому розблокуванню роботи "Північних потоків" та поновленню постачання російського газу до Європи. Президент Трамп у відповідь на прохання путіна посприяти запуску газогонів заявив, що це зробити майже неможливо тому, що влада Німеччини обіцяє заблокувати їх роботу на державному рівні.
Резюме.
Путін принципово поставив виконання своїх вимог як передумову досягнення "Режиму припинення вогню". Президент Трамп був "роздратований та занепокоєний" непоступливістю путіна. Найближчим часом він проведе консультації з партнерами з ЄС та Азії та після цих консультацій буде приймати рішення щодо або спільного з цими партнерами тиску на Україну з тим, щоби вона виконала путінські вимоги, що апріорі неможливо, або щодо підсилення санкційного тиску на рф. Дуже показова розмова щодо скорочення торгівельних зв'язків між Китаєм та рф на користь розвитку таких між рф та США. Путін виступив проти такого підходу, проте пообіцяв у майбутньому проводити зважену торгівельну політику з обома країнами не ставлячі під сумнів всеобачне стратегічне співробітництво між Китаєм та російською федерацією".
Ще більш показовим було обговорення "Іранської проблеми". путін пообіцяв виступити посередником у переговорах між США та Ізраїлем з однієї сторони та керівництвом Ірану з іншої, проте зауважив, що в умовах тиску Іран при любих умовах буде вимушений створити ЯЗ задля забезпечення своєї обороноздатності. путін же готовий говорити з керівництвом Ірану та зі своєї сторони домогтися від нього не застосування неї проти Ізраїлю. Така позиція фактично нищить узгоджену позицію Ізраїлю та США - "Іран ніколи не буде мати ядерну зброю". І заява про "Спільну позицію США та рф по Ірану" вийшла без узгоджених заяв по ядерній проблематиці.
Якщо називати речі своїми іменами, то Трамп на цих переговорах "зловив облизня" - путін жорстко відстоює свої вимоги і не збирається на даному етапі йти на реальні компроміси щодо України. Будемо дивитися на подальші кроки Президента США - на цьому тижні будуть проведені переговори Трампа з Стармером, Макроном, Мерцем, Шольцем, Ішидою та Зеленським. І тільки після них ми побачимо реальну реакцію США на вчорашнє фіаско Президента Трампа. Єдиний "втішний приз" котрий він вчора заробив - МОЖЛИВЕ розблокування цивільного судноплавства у Чорному морі якого по факту Україна вже не потребує - діє "Чорноморський коридор". Ну і хокей, але тут теж "бабця надвоє сказала", чи буде, чи ні проведений такий матч тим більше що Канада стовідсотково виступить проти його проведення.
"Гора народила мишеня". Треба відмовлятися від ілюзій та продовжувати, пробачте, "їбашити". Dreams are over. Long live Realism. Нам своє робити.