БАНДЕРІВЕЦЬ НА СЛУЖБІ ДЯДЕЧКА СЕМА:
НОВИНИ НА РОКОВИНИ.
На стіл Президента США лягли перші соціологічні дані настроїв європейців після його серії проросійських та анти європейських заяв від Розвідспільноти США. По ключовим для підтримки України країнам. Перша цифра - "Підтримую подальше надання допомоги Україні або на тому ж рівні, або допомогу потрібно збільшувати" на кінець грудня, друга цифра - після "Мюнхенської конференції з Безпеки"
Великобританія. 63 - 69.
Франція. 54 - 59.
Німеччина. 59 - 64.
Нідерланди. 57 - 60.
Італія. 51 - 53.
Швеція. 61 - 67.
Норвегія. 62 - 67.
Данія. 62 - 68.
Фінляндія. 60 - 65.
Дисонанс - позиція населення Польщі яке вперше с початку повномасштабної агресії більшістю виступає за припинення підтримки України зброєю. Проти підтримки нашої Держави більшість населення Словаччини та Угорщини, 56 та 59 відсотків відповідно.
Як нам кажуть, Президент США не вірить даним своїх спецслужб, вважає їх цифри "маніпулятивними", проте дав доручення Держсекретару Рубіо "максимально посилити роботу з країнами ЄС щоби змінити їх думку на американську". На сто відсотків впевнений що це призведе лише до зростання числа прихильників надання допомоги Україні серед європейських ключових Держав.
Лідери Франції та Великобританії узгодили свої позиції перед візитом у США. Вони згодні взяти на себе гарантії безпеки для України навіть без аналогічних гарантій від США, проте будуть вимагати довгострокового доступу до спрощених закупівель американської зброє для України. Трамп принципово не проти такого підходу, тим більше що акції американських військово-промислових корпорації дуже впали на фондових ринках на тлі очікувань скорочень фінансування Пентагону проти зростання акцій європейських конкурентів. Президент США намагається забезпечити інтереси своїх спонсорів, а ОПК США - спонсор республіканців та Трампа, за рахунок продажі зброї у тому числі Україні. Саме тому я не раджу дивуватися сміливим заявам Зеленського на вчорашній прес-конференції. Поступово вимальовується такий розклад, при котрому Україна зможе жити навіть без допомоги США.
Лідери Франції та Великобританії розраховують на різні суми на купівлю американської зброї для України за європейські гроші. Великобританія, Нідерланди та північні країни хочуть купити на 20 мільярдів доларів протягом цього року. Позиція Італії та Франції - якщо сума буде знижена до 10 мільярдів, а ще на 7 мільярдів доларів зброю для України куплять у європейських та українських виробників, то це питання буде вирішено. У Італії та Франції великі проблеми з дефіцитом бюджету, тому з їх інтересами доведеться рахуватися.
Цікава новина по військовому контингенту Великобританії в Україні. Від Прем'єра Стармера вимагають затвердити у парламенті відправку військ в Україну попри позицію рф. З такою ініціативою виступають як деякі лейбористи, так і багато консерваторів. Прем'єр має право не узгоджувати це питання у Парламенті, проте, скоріш за все, коли все дійде до справи, Стармеру буде легко заручитися підтримкою як лейбористів, так і консерваторів - проти відправки військ відкрито виступають лише пропутінські улюбленці Маска - реформісти Фараджа. Якщо парламент Великобританії ратифікує відправку військ "на 10 років з правом пролонгації угоди", а так воно, скоріш за все, і буде, то Україна отримає вагому основу для Гарантій безпеки від першої "ядерної" країни.
За останні три дні Президент України провів велику кількість зустрічей з лідерами країн-союзниць. І зі всіма обговорювалося створення "Європейського альянсу зброярів" (назва умовна) за участі України який у перспективі буде здатен забезпечити потреби Європи у зброї без залучення США та отримання ліцензій від американських виробників. Коли наш Президент казав про аналог "Петріота" який розробляється в Україні, то він дещо лукавив - у його розробці приймають участь корпорації Японії, Франції та Італії.
Тепер новини з іншої сторони земної кулі. Австралія, Нова Зеландія та Японія домовилися про координацію посилення санкційного тиску на рф та, увага! - про "Довгострокову підтримку України після укладення "Угоди про перемир'я".
Ну і на останок попередження про фейки. Точніше про маніпуляції. Останнім часом "п'ять неназваних українських джерел" регулярно сповіщають "поважні світові ЗМІ" про те, що міністр фінансів США Бассет за дорученням Трампа намагається примусити підписати "катастрофічний варіант" "Угоди про надра" нібито тому. що Зеленський відмовився підписати варіант, який привіз до нас Келлог. Каже одразу - це неправда по суті. Більше - урядовці США та України поступово зближують позиції і цього тижня підписання "Угоди" цілком можливе. А вкиди щодо "катастрофічного варіанту" слід відносити до пар-акції від команди Зеленського - "Нас гнули, але не зігнули і Президент відстояв інтереси України навіть перед Трампом". Напередодні виборів це зайде українцям на "ура". А вибори будуть - подивіться у мене на Трубі згодом, що каже про це пані Зеркаль яку я дуже поважаю.
Гарного початку тижня та гарних новин. До речі - мені сьогодні набагато легше, а тому я все ж таки завтра дам відповіді своїм голосом, а не ШІ, який чомусь мало хто любить. )) Завтра ще новини, а ввечері зустрічаємося на "Трубі".