Стаття з "Нью-Йорк Таймс"
https://www.nytimes.com/2023/08/08/business/economy/biden-china-companies-restrictions.html Байден обмежить інвестиції в Китай, посилаючись на загрози національній безпеці
Захід щодо обмеження інвестицій у певні галузі, які, як вважають, становлять загрозу безпеці, планується оприлюднити в середу, ймовірно, відкриє новий фронт в економічному конфлікті між США та Китаєм.
#історія #світовіЗМІ #Америкасьогодні #Міжнароднеправопринципитазастосування Адміністрація Байдена планує в середу ввести нові обмеження на американські інвестиції в певні передові галузі промисловості в Китаї, за словами людей, знайомих з обговореннями, крок, який прихильники описали як необхідний для захисту національної безпеки, але який, безсумнівно, обурить Пекін.
Цей захід стане одним із перших значних кроків Сполучених Штатів на тлі економічної сутички з Китаєм, щоб обмежити вихідні фінансові потоки. Це може створити основу для додаткових обмежень на інвестиції між двома країнами в найближчі роки.
Обмеження заборонять компаніям приватного інвестування та венчурного капіталу робити інвестиції в певні високотехнологічні сектори, такі як квантові обчислення, штучний інтелект і передові напівпровідники, кажуть люди, намагаючись зупинити переказ американських доларів і досвіду до Китаю.
Це також вимагатиме від компаній, які здійснюють інвестиції в більш широкий спектр китайських галузей промисловості, повідомляти про цю діяльність, що дасть уряду кращу видимість фінансових обмінів між Сполученими Штатами та Китаєм
Білий дім відмовився від коментарів. Але офіційні особи Байдена підкреслили, що прямі обмеження на інвестиції будуть націлені лише на кілька секторів, які можуть допомогти китайській армії чи державі спостереження, оскільки вони прагнуть боротися із загрозами безпеці, але не порушують законний бізнес з Китаєм.
Відносини між Китаєм і США
Кампанія величезного впливу: розслідування New York Times пішло слідом китайської пропаганди по всьому світу. Це призвело до появи харизматичного американського технічного магната .
«Бомба уповільненої дії»: офіційні особи США шукають зловмисне програмне забезпечення , яке, на їхню думку, Китай вбудовано в електромережі, комунікаційні та водопровідні мережі, що живлять американські військові бази.
Кліматичні переговори: Сполучені Штати відновили переговори з китайським урядом з метою пошуку шляхів спільної роботи щодо зміни клімату, незважаючи на напруженість між двома країнами, які є найбільшими у світі викидами парникових газів . Ось що потрібно знати .
Загрозливі обмеження: Зусилля пом’якшити напруженість можуть бути підірвані, оскільки Білий дім продовжує плани накласти нові обмеження на американські інвестиції в китайські компанії, що займаються квантовими обчисленнями, ШІ та напівпровідниками.
«З’являється все більше доказів того, що американський капітал використовується для посилення військового потенціалу Китаю і що США не мають достатніх засобів для боротьби з цією діяльністю», – сказала Емілі Бенсон, директор проекту з торгівлі та технологій Центру стратегічних і міжнародних досліджень. , Вашингтонський аналітичний центр.
Нещодавно адміністрація Байдена намагалася заспокоїти відносини з Китаєм, відправивши міністра фінансів Джанет Л. Єллен та інших високопосадовців для переговорів з китайськими колегами. В останніх виступах офіційних осіб Байдена стверджували , що цілеспрямовані дії, вжиті проти Китаю, спрямовані виключно на захист національної безпеки США, а не на шкоду китайській економіці.
У той же час адміністрація Байдена продовжувала наполягати на «зниженні ризику» критично важливих ланцюгів поставок, розвиваючи постачальників за межами Китаю, і вона постійно посилювала свої обмеження на продаж певних технологій Китаю, включаючи напівпровідники для передових обчислень.
Уряд Китаю вже давно обмежує певні іноземні інвестиції фізичних осіб і компаній. Інші уряди, такі як уряди Тайваню та Південної Кореї, також мають обмеження на вихідні інвестиції.
Але окрім перевірки китайських інвестицій у Сполучені Штати на ризики безпеки, уряд США залишив майже недоторканими фінансові потоки між двома найбільшими економіками світу. Лише кілька років тому американські політики працювали над тим, щоб відкрити китайські фінансові ринки для американських фірм.
За останні кілька років інвестиції між Сполученими Штатами та Китаєм різко впали, оскільки країни розірвали інші економічні зв’язки. Але венчурні та приватні інвестиційні компанії продовжують шукати вигідні можливості для партнерства, щоб отримати доступ до жвавої індустрії технологій Китаю.
Запланований захід уже наштовхнувся на критику з боку деяких республіканців у Конгресі та інших, які кажуть, що він зайняв занадто багато часу та не зайшов достатньо далеко, щоб обмежити фінансування США китайських технологій. У липні комітет Палати представників із питань Китаю надіслав листи чотирьом компаніям венчурного капіталу США висловлюючи «серйозну стурбованість» їхніми інвестиціями в китайські компанії в таких сферах, як штучний інтелект і напівпровідники.
Інші стверджували, що обмеження головним чином поставить економіку США в невигідне становище, оскільки інші країни продовжують налагоджувати технологічні партнерства з Китаєм, а Китай не відчуває дефіциту капіталу.
Ніколас Р. Ларді, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона, який не є резидентом, сказав, що Сполучені Штати були джерелом менше 5 відсотків прямих інвестицій Китаю в 2021 і 2022 роках.
«Якщо інші великі інвестори в Китаї не запровадять подібні обмеження, я вважаю, що це марна трата часу», — сказав пан Ларді. «Просування цієї політики зараз просто грає на руку тим у Пекіні, які вірять, що США прагнуть стримати Китай, і не зацікавлені у поновленні діалогу чи «відлизі»».
Офіційні особи Байдена в останні місяці розмовляли з союзниками, щоб пояснити цей захід і заохотити інші уряди прийняти подібні обмеження, включно з зустрічами Групи 7 в Японії в травні. Відтоді Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, закликала Європейський Союз запровадити власний захід
Очікується, що адміністрація надасть підприємствам та іншим організаціям можливість прокоментувати нові правила до того, як вони будуть остаточно затверджені в найближчі місяці.
Клер Чу, старший аналітик із Китаю в компанії Janes, розвідувальної компанії Janes, сказала, що комунікація та застосування цього заходу буде складним, і що чиновникам доведеться тісно співпрацювати з Силіконовою долиною та Уолл-стріт.
«Протягом тривалого часу співтовариство національної безпеки США стримано визнавало міжнародну фінансову систему потенційною сферою бойових дій», — сказала вона. «І бізнес-спільнота виступила проти того, що вона вважає політизацією приватних ринків. І тому це не лише міжвідомча робота, але й вправа міжгалузевої координації