Китай критикує продаж гонконгською фірмою контрольного пакета акцій панамських портів
Коментар закликав CK Hutchison «двічі подумати» про те, «на якій позиції та на якій стороні вони» щодо продажу американським інвесторам
Китай розкритикував продаж бізнесу, який контролює порти в Панамі, американським інвесторам, заявивши, що гонконгська материнська компанія повинна «двічі подумати» і що угода на 22,8 мільярда доларів є «політикою сили», яка не відповідає національним інтересам країни.
Акції гонконгського конгломерату CK Hutchison впали більш ніж на 6% у п'ятницю після того, як у підтримуваній Пекіном газеті Ta Kung Pao в Гонконгу з'явився критичний коментар.
Минулого тижня CK Hutchison уклала угоду про продаж контрольного пакета акцій Panama Ports Company , яка має контракт на управління портами Бальбоа та Крістобаль до 2047 року, консорціуму на чолі з американським фінансовим гігантом BlackRock.
Цей крок відбувся після тиску з боку Дональда Трампа з вимогою припинити те, що він вважає впливом і контролем Китаю над ключовим торговим маршрутом через Панамський канал .
У п’ятницю Китай використав різко сформульований коментар у Ta Kung Pao, щоб атакувати США за тиск на угоду «підлими засобами».
«[Критики] кажуть, що це безхребетний, нищівний крок, спрямований на отримання прибутку, який продає цілісність заради особистої вигоди», — йдеться в статті. «І акт, який нехтує національними інтересами... [який] зраджує та продає весь китайський народ».
У статті говориться, що продаж призведе до того, що США обмежать морські перевезення та торгівлю Китаю, і що CK Hutchison має «двічі подумати» про те, «на якій позиції та на боці вони».
Після публікації коментаря Управління у справах Гонконгу та Макао (HKMAO) Китаю, керівний орган, який контролює цю територію, опублікував статтю на своєму веб-сайті, що викликало побоювання інвесторів, що угода може не завершитися без підтримки Пекіна.
Перехід BlackRock до Панамських портів є частиною ширшої угоди для глобального бізнесу Hutchison Ports, яка дасть очолюваній США групі контроль над 43 портами в 23 країнах.
«Це владна політика, запакована як «бізнес-поведінка», — йдеться в коментарі. «Ця угода є актом гегемонії з боку США, які використовують свою державну владу, щоб посягати на законні права та інтереси інших країн за допомогою підлих засобів, таких як примус, тиск і спонукання».
Марко Рубіо, державний секретар США, відвідав Панама-Сіті в лютому, щоб зустрітися з президентом Панами Хосе Раулем Муліно.
Після зустрічі він заявив, що «контроль Комуністичної партії Китаю над Панамським каналом» є неприйнятним і США вживатимуть «заходів, необхідних для захисту своїх прав».
К. К. Хатчісон наполягав, що угода не пов’язана з обіцянкою Трампа «повернути» канал.
«Я хотів би підкреслити, що транзакція має суто комерційний характер і абсолютно не пов’язана з останніми політичними новинами щодо панамських портів», — сказав Френк Сікст, співкеруючий директор CK Hutchison. «[Продаж] став результатом швидкого, дискретного, але конкурентного процесу, під час якого було отримано численні пропозиції та висловлення зацікавленості».
Хоча CK Hutchison перебуває в ексклюзивному 145-денному періоді переговорів з консорціумом BlackRock, угода ще не завершена.
У четвер стало відомо, що адміністрація Трампа закликала Пентагон надати військові варіанти , щоб забезпечити США повний доступ до Панамського каналу.
Один американський чиновник сказав, що в документі, який адміністрація Трампа описує як тимчасове керівництво з національної безпеки, міститься прохання до військових розглянути варіанти забезпечення «безперешкодного» доступу до каналу.
Уряд США також запропонував високі збори в розмірі до 1,5 мільйона доларів США (1,2 мільйона фунтів стерлінгів) за кожен порт заходу на кораблі китайського виробництва, які прибувають до США, у рамках плану повернути більше виробництва суден до Америки.
На материковий Китай і Гонконг припало майже 14% доходів CK Hutchison у 2023 році, у порівнянні з приблизно половиною від операцій у Великобританії та Європі.
CK Hutchison, яку контролює мільярдер Лі Кашинг, завжди стверджувала, що її бізнес-операції є незалежними від Китаю, який перебрав контроль над Гонконгом у Великобританії в 1997 році.
У Великобританії компанія CK Hutchison об’єднує свій мобільний бізнес 3 із Vodafone.
https://www.theguardian.com/world/2025/mar/14/china-criticises-hong-kong-firms-sale-of-majority-stake-in-panama-ports14.03.2025
manowar -723(Черкаси,Україна)
#Міжнароднеправопринципитазастосування #світовіЗМІ #,Америкасьогодні
#Черкаси #історія #VIVAVIVAУКРАЇНА #manowar723 #цитати І
#суспільство Та все ж краще Штатам аніж рашкінському Китаю Довбанутогл Трампа може колись й попруть ,в Китай це 3.14ос вічно,як би "не співали" "експерти " на ТБ рашкінському Китаю чи Туреччині