Cy
F-16. Українські мрії та об’єктивна реальність
Після новин про те, що українські пілоти вирушили до США, щоб з'ясувати нюанси обсягів і напрямів навчання, варто пояснити кілька моментів.

Навіть якщо зараз льотчики в темпі пройдуть усі тести на тренажерах і почнуть перевчатись, то курс займе 6-9 місяців.

Це не кажучи про передових авіаційних навідників, будь-які команди наведення, авіадиспетчерів.

Нещодавній контракт для Словаччини передбачає навчання 22 пілотів і 160 членів наземного персоналу.

Ми подали союзникам запит на 150 літаків – підійдуть, до речі, далеко не всі.

Якщо говорити про F-16, то це все, що починається з модернізації Block 50 (1993 рік на секундочку), бажано, звичайно, новіші версії.

Бо є певні вимоги до бортового радара та електроніки.

У росіян у строю близько сотні Су-35, які здатні засікти противника за понад 200 кілометрів і пустити ракету Р-37М на цю саму відстань.

Авіація – це дуже складно, окрім того, що дорого.

Потрібні спеціальні літаки радіоелектронної боротьби, що сліпитимуть радари і ставитимуть перешкоди.

Потрібні літаки радіолокаційного стеження, борти дальньої розвідки, що дозволяють заглянути за радіогоризонт, що контролюватимуть 24/7 простір на глибину 400+ кілометрів.

Навіть коли літальні апарати все ще були етажерками-біпланами, наприклад, під час Громадянської війни в Іспанії, на боці франкістів працювало понад 700 італійських літаків, легіон "Кондор", різні португальські ескадрильї.

На боці республіканців масово літали товариші Родрігеси та Васкеси (у миру Іванови та Петрови).

Крейсер "Дойчлянд" атакував "іспанський" пілот Остряков, штурмового удару по аеропорту "Гарапініольс" завдавала ескадрилья Єрьоменка – обидва явно з Країни Басків.

Розумієте, декілька не останніх на той час країн не могли просто постачати літаки іспанцям, а вимушені були влазити у війну, зазнавати втрат. Загалом, в авіації ніколи не можна було "cкопіювати" та "вставити", навіть коли вчорашніх селян екстрено перевчали на пілотів в аероклубах.

Знову ж таки, навіть у середині минулого століття не всі країни робили це швидко – навчання пілота бомбардувальника Люфтваффе займало 18 місяців.

І, повертаючись у наш час, знову ж таки – гроші, гроші, гроші.

Словаччина підписала договір на постачання 14 нових машин F-16 Viper Block 70 за 2,91 млрд євро – це з техобслуговуванням, запасними двигунами, боєприпасами та навчальним центром.

Тобто без супутніх послуг найновіший літак 4 покоління, нафарширований радаром з активною решіткою, чудовою авіонікою, двигуном з рекордним ресурсом, обійшовся словакам у 57 млн доларів.

Навіть якщо ми візьмемо вдвічі дешевше літаки, які були у використанні, то залишиться потреба в ДРЛВ (хоча б пару бортів, у росіян їх понад десяток, а потрібен цілодобовий змінний режим). Їхня ціна – приблизно 300 млн доларів.

Нікуди не зникне потреба в бортах радіоелектронної боротьби та в мисливцях на РЛС.

І до цього ракети, хибні теплові цілі, розхідники, обслуговування, запчастини, запасні двигуни.

Плюс наземний персонал – 8 осіб на кожного навченого пілота.

Обов'язково прикриття аеродромів, де розташовуватимуться літаки, причому прикриття ППО з функцією протиракетної оборони.

Потреби зростають – як кола на воді.

А ще багато хто чомусь думає, що НАТО так добре воює в повітрі, тому що в них хороші літаки, а не 180 годин нальоту на пілота, а в американців і по 200, десятки годин на тренажерах. А вартість льотної години – від 8 тисяч доларів.

І це ми ще не торкнулися систем зв'язку, наведення, навчання офіцерів у штабах.

Це десятки мільярдів доларів у вкрай стислий термін. І немає жодної країни, яка була б готова влити такі гроші у війну України з РФ тут і зараз.

Постачатимуть поступово, закриваючи втрати та закінчення ресурсу, і за кілька років, думаю, ми не впізнаємо наші ВПС.

А ось так, щоб широким жестом півтори сотні бортів – украй сумнівно.

F-16 Block 50/52 вироблено загалом 850 штук. Якщо відкинути країни на кшталт Туреччини або Польщі, котрі самі не відмовилися б від посилення, відмінусувати літаки, які відпрацювали свій ресурс і проходять модернізацію, то ще треба походити по ринку запитати, де тут є 150+ вільних машин.

Тому вже очевидно, що літня кампанія 2023 року пройде без масових постачань західних літаків.

Зважаючи на те, що показували в пресі, навчання наших пілотів у Британії ще не вийшло за межі загального курсу, без спеціалізації на конкретний борт.

Нещодавно видання Politico писало, що йде робота над інтеграцією ракет AMRAAM у Су-27 та МіГ-29.

Цілком можливо, що для цього використовують словацькі та польські машини, які пройшли модернізацію.

Тим більше, поляки мали модернізувати РЛС МіГ-29, вони якраз напрацювали поєднання радянської архітектури із західними засобами доставки.

Останні модифікації ракети AIM-120 мають функцію захоплення цілі на кінцевій ділянці траєкторії. Якщо ми впевнені, що в секторі противник, можна здійснювати пуск без захоплення радаром.

Це, звичайно, не зменшує потреби в бортах ДРЛВ, але в принципі дає можливість працювати по противнику, а цілевказання реально отримати і від партнерів.

Отакі справи на сьогодні.

Завжди пишу, як воно є, і не планую змінювати звички – можна було б насипати перемоги, посилаючись на старт навчання наших пілотів у Британії, але в нас попереду ще кропітка праця.

Це не зрада, не бажання затягнути конфлікт від союзників, а об'єктивна реальність.

Навіть якщо є якісь секретні програми та будуть передачі, то вони не вплинуть на оперативний рівень війни.

Бо й у противника кілька сотень перехоплювачів покоління 4+, і те, що вони не можуть прорвати нашу ППО, не означає, що ми можемо це зробити за допомогою кількох десятків апаратів зі спішно перепідготовленими пілотами.

У будь-якому разі і постачання літаків колишнього Варшавського пакту, і протирадіолокаційні ракети HARM, і високоточні бомби, що планують, – це вже велика підмога.

Але все вирішиться на землі, тому техніка механізованих бригад, системи дистанційної постановки мін і розмінування, трали, високоточні ракети та снаряди будуть критично важливіші, аніж півтора десятка вильотів на добу. Що і робиться просто тут і зараз.

https://lb.ua/society/2023/03/13/548651_f16_ukrainski_mrii_obiektivna.html
 
+7

Cy
Турция внезапно остановила транзит санкционных грузов в Россию.

Такой шаг стал неожиданностью для рынка, рассказали "Ъ FM" его участники, которые срочно ищут альтернативные маршруты.

Георгий Властопуло, гендиректор компании «Оптималог»:

«Еще вчера мы начали получать уведомления от агентов о том, что отменяются ранее согласованные букинги вылетов. Сказали, что причина в том, что транзитные для Турции грузы больше не отправляют в Россию. Вчера же вечером стали получать письма о том, что таможенная система Турции блокирует транзитное оформление грузов нетурецкого происхождения. Сегодня утром попытались еще раз оформить, но система действительно все блокирует».

Валерия Савенкова, коммерческий директор компании Transasia Logistics:

«Официальных приказов и постановлений мы не ждем, поскольку в противном случае Турция дала бы понять, что она имела отношение к поставкам санкционной продукции для России в течение последнего года. Поэтому информация будет появляться только через неофициальные каналы и, грубо говоря, на практике. На сегодняшний день система оформления транзиток и экспортных на Россию в Турции не работает».

Остановку транзита санкционных грузов некоторые собеседники "Ъ FM" связывают с недавним визитом в Турцию госсекретаря США Энтони Блинкена.
 
+6

Cy
У Семена Кривоноса, якого 6 березня призначили директором НАБУ, немає досвіду розслідування корупційних дій, — Центр протидії корупції.

Також зазначається, що дружина Кривоноса Галина Польшинська була начальником відділу забезпечення експершого заступника голови КМДА Олексія Кулеби. У січні цього року Кулебу назначили заступником Єрмака.

Також Кривонос має зв'язки з колишнім бізнес-партнером Кулеби Тимуром Ткаченком. У декларації за 2018 рік Ткаченко вказував, що користується квартирою дружини Кривоноса у Києві.

У деклараціях Кривоноса зазначено, що з 1 січня 2018 року у нього в користуванні перебуває Audi Q5 2012 року випуску, власником якого є дружина Ткаченка.

Ткаченко і Кулеба донедавна керували департаментом благоустрою КМДА. Коли у 2021 році Кулеба був підвищений з посади керівника департаменту до заступника голови КМДА, підрозділ очолив перший заступник і експартнер Ткаченка.

А за словами мера Києва Кличка, Кулебу для роботи у КМДА йому рекомендував особисто Єрмак.


ЄС так довго і важко просував створення дублюючих органів розслідування, прописували купу різноманітних запобіжників. Доки не прийшов Єрмак і хакнув систему.
Тепер особливого сенсу в існуванні НАБУ і САП взагалі немає. Мабуть все ж логічніше було йти шляхом налагоджування роботи судів, прокуратури і т д, а не множити органи, які може під себе будь-який політик підім'яти.
 
+3

Cy
Юрій Луценко

Вчора отримав персональний наказ вибути з підрозділу ЗСУ Бахмуту і продовжити службу в ТРО.
Підрозділ, де я 110 днів і ночей проходив службу на Бахмутському напрямку, теж перевели на інш напрямок.
Виконання обох наказів постійно моніториться для доповіді в ОП.

Не хочу під час війни говорити все, що думаю про політичне керівництво.
І все ж мушу сказати дві речі
- Дуже шкода, що сили оборони Бахмуту в критичний період крім проблем з бк матимуть ще й менше очей бпла.
- Ця мілка політична помста не зробить Україну сильнішою. Тих, хто голосував не за Зеленського - 25%. А в Армії навіть більше. Тож давно пора б працювати на єдність, не ділячи хоча б бійців на своїх і чужих.
Тим більше, що місця в окопах не спішать зайняти друзі Президента.

Але наказ є наказ.

Вірю, що ЗСУ переможе.
Робив і робитиму надалі усе, щоб це сталося.
На жаль, не завдяки, а попри політику Зеленського


Цікаво. І Мадяра теж вивели. Таке враження, що всіх людей із власною аудиторією, які могли б розповісти хоч щось просто прибрали з Бахмуту.
 
+5

Cy
«Була розкрита певна кількість деталей, наприклад, російські наміри захопити аеродром на північному заході від Києва під назвою Гостомель і використати його як платформу для висадки повітряно-десантних сил, а також щоб пришвидшити захоплення Києва», - розповів директор ЦРУ.

Директор ЦРУ виявляється не просто особисто попереджав про вторгнення рф, а надав інформацію про план використати аеропорт Гостомель як платформу для російських десантників, з подальшим просуванням на Київ.
Якою була підготовка до захист аеропорту невідомо - зато відомо про "справу" проти генерала Кривоноса за "пошкоджене майно", під аплодисменти наших позітівних богерів, бо він бачите дав команду "привести у непригодність" злітну смугу.
 
+6

Cy
#Belarus There were reportedly two explosions at the Machulishchy military airfield. Local residents observe a large number of traffic police who check passing cars. No official information yet. According to one report, a Russian military transport aircraft was damaged
 
+9

Cy
Вот, дуже ретельно розписав Yura Gaidai про наслідки та небезпеку виключення Росії з членів FATF

------
Про санкції та FATF.

За вчора та сьогодні було ряд політичних санкційних рішень, приурочених до річниці вторгнення.

I) Призупинка членства РФ у FATF. Financial Action Task Force - міжурядова організація, яка бореться із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Друга найстрашніша абревіатура для усіх комплаєнс офіцерів та ризик менеджерів після OFAC.

Недотримання рекомендацій FATF та OFAC - це велика імовірність серйозних штрафів, кримінального переслідування посадових осіб, та вторинних санкцій.

Росію ще не чорний список FATF. На сьогодні в чорному списку лише Іран, М'янма та Північна Корея. І цена практиці майже заборона для банків проводити фінансові операції з цими юрисдикціями.

Але призупинка членства - це формалізована констатація, що російська юрисдикція становить загрозу для міжнародної фінансової системи та безпеки.

Практичних наслідків призупинки членства я бачу 3:

1) вагомий фактор ще збільшити оцінку ризиків будь-яких операцій з РФ - і для корпоративного комплаєнсу, і особливо для фінмону банків.

На практиці це може підштовхнути ще частину компаній вийти з РФ - через втрату можливості вести цей бізнес, залишаючись учасниками західної екосистеми, і через тиск акціонерів, які боятимуться токсичності.

Плюс це ще більше обмежить можливості торгівлі з РФ та роботу російських холдингів на заході - у всяких Люксембургах, Швейцаріях та Австріях.

2) підґрунтя для подальших санкцій від окремих країн

3) крок до, власне, блеклістінгу FATF.

Ну і ще сьогодні FATF додали до сірого списку ЮАР та Нігерію - африканських "партнерів" РФ. До цих тепер будуть ставитися уважніше, поки вони не виправляться.

II) Санкції.

OFAC сьогодні істотно розширив санкційний список. Під удар попали:
- 15 російських банків та фінок - фактичне блокування транзакцій з ними;
- компанії та особи, які управляють активами та грошима ультра багатих росіян - приватні банкіри зі Сберу, Альфи, Велес-Капіталу, кептивний банчок Потаніна, фемілі офіси;
- швейцарці, італійці, компанії та підприємці з ОАЕ, Кіпру і т.д., які допомагали обходити санкції російській оборонці та ультра багатим - це вже вторинні санкції, будуть цілющим прикладом для інших;
- 78 юросіб з росії - аерокосмічна галузь, виробництво карбону та інших композитів, електроніки, Сколково, айтішечка, металургія, страхування, ПВК Редут;
- кілька російських міністрів та їх родичів, і Скабєєва

Також департамент торгівлі США сьогодні ввів санкції проти десяти компаній з Китаю, Канади, Франції, Люксембургу та Франції, які постачили товари російській/білоруські оборонці.

Також санкції розширила Британія, додавши до списків Пєскова, заммера Москви і якогось губера, Матіаса Варніга, який очолював Nord Stream AG, очільницю юруправління Путіна,
топів Аерофлоту, Алмаз-Антея, Ростеху, Росатому и Газпрому, а також банчків, які залетіли в списки OFAC.

***
На скріні - ниття у російській групі, присвяченій санкційному комплаєнсу, у виконанні старшого юриста швейцарської прокладки найбільшого російського виробника добрив, що намагається уникнути санкцій та конфіскацій, ховаючись за трастом, контрольованим громадянами ЄС. Судячи по ниттю - приходить поступове усвідомлення, що спокійне життя в кантоні Цуґ і катачка на Ferrari Spyder - уже ненадовго.

Писати "сами знаете кого", живучи в Швейцарії... сциклива сволота)
 
+3

Cy
❗️ США объявили о новых санкциях против РФ.

• Минторг США внес в черный список 76 организаций из России, в том числе технопарк «Сколково» и связанные с ним компании. Ведомство также расширило перечень товаров, причисляемых к предметам роскоши, которые нельзя экспортировать в РФ и Белоруссию, до 276 наименований.

• Минфин США в новом пакете санкций вводит рестрикции против 22 физических лиц и 83 юрлиц. Под санкционные ограничения попали 11 банков, в том числе Московский кредитный банк, МТС Банк, Банк «Приморье», «СДМ-Банк», Банк Уралсиб и банк «Зенит».

• С 10 марта вводится 200% пошлина на импорт алюминия и алюминиевых продуктов из России.

• Госдеп вводит санкции в отношении 33 глав российских регионов, девяти министров, включая глав Минкульта, МЧС, Минспорта, Минэнерго и Минцифры. Также накладываются визовые ограничения в отношении 1219 представителей ВС РФ. Под санкции попала Запорожская АЭС.
___
На алюминий, как я понимаю, по сути заградительная пошлина, и для экспорта РФ это имеет значение.
 
+8

Cy
Неочікувано відверта бесіда з польским колегою Валерія Залужного головою Генштабу Польщі генералом Раймундом Анджейчаком. Ось деякі фрагменти. Посилання на повну версію у першому коментарі.

"Отже, у Росії є гроші, у Росії є солдати, і також треба згадати їхні етичні норми. Ви бачили, як група Вагнера і чиновники ходять по в’язницях, як вони мобілізують злочинців і відправляють їх на війну, це далеко не вигадка. З людської точки зору важко зрозуміти, як ця нація готова прийняти такі норми. Вони мобілізують злочинців і відправляють їх на фронт, і я поняття не маю, як це могло статися. Якщо ці злочинці виживуть і повернуться до Росії, росіяни не будуть раді їх бачити".

"І останнє - це техніка. Незалежно від того, скільки танків вони втратили (а це велика кількість) і скільки гелікоптерів підбили українські винищувачі, у Росії все ще є багато техніки, можливо, не такої технологічної, можливо, не дуже сучасної. Але цифри мають значення".

"Знаєте, 100 років тому маршал Пілсудський сказав що Польща буде вільною разом з Україною. Якщо Україна не буде вільною, Польща буде в біді".

"Я ніколи не бачив раніше такої ефективної і такої великої за масштабом кампанії в інформаційній сфері".

"Я щодня вранці дивлюся на мапи України та Росії, я, офіцер бронетанкових військ, і бачу не так далеко від Харкова, на Бєлгородському напрямку, село Прохорівка — місце найбільшої танкової битви в історії. Тут росіяни (Радянська армія) під час Другої світової війни втратили більше танків, ніж німці за всю війну. Але їм було легше змиритися з такими втратами. Зрештою, їм було легше виробляти танки, можливо, не такі сучасні та досконалі, порівняно з німецькими, але врешті-решт радянський прапор був десь у Берліні, а не німецький у Москві".

"Ми не можемо оцінювати цю війну через західну оптику. Ми повинні розуміти російський підхід. Гроші, солдати і техніка, але відсутність стратегічного політичного лідерства. Вибачте, що я так кажу, але усе це не дуже добре виглядає".

"У мене для вас є тільки компліменти. Але якщо говорити про вашу ефективність і про те, як ви воюєте, я б сказав, що в НАТО з’явиться кілька хороших книжок, які ми перекладемо з української на англійську, або навіть вивчимо українську, щоб навчитися воювати як ви. Тому що ви дуже ефективні".

"Я особисто спостерігаю за тренуваннями українських танкістів, знаєте, це найвища мотивація, яку я коли-небудь бачив у своєму житті. Танкісти тренуються, і вони кажуть, що сподіваються якнайскоріше повернутися на фронт, тому що їхні сім'ї все ще в Україні, вони знають, що їхні будинки під обстрілом. Їх темп — найшвидший тренувальний ритм, який я коли-небудь бачив у своєму житті".
 
+14

Cy
Сьогодні на Східному фронті захисники України знищили ворожий ударно-розвідувальний вертоліт Ка-52
 
+6

Cy
Все вот эти споры может или нет поразить «Леопард-1А5», что нам собирается поставлять Берлин, какой-то Т-72Б в условиях сфероконного боя лоб в лоб, несомненно интересны.

Вот только танки не обязаны воевать с танками.

Работа «мишек».

Задача танка — помочь пехоте преодолеть инженерные заграждения и плотную застройку. Быть точным «снайперским орудием» на гусеницах. Подоспеть из глубины к опорнику и отогнать штурмовые группы, а лучше размотать их и уложить в грязь.

Тактика, когда российские устраивают кладбища битой техники в лобовых атаках под Угледаром, подрываясь на минных полях и попадая под арту, по примеру чугунномордых маршалов СССР, конечно, здорово смотрится на видео.

Но есть и обратные примеры — когда удачно отрабатывают установки разминирования, в проломы в полях идут штурмовые группы и десант на БМП, они начинают штурм, а танки из-за завесы пехоты ведут огонь по окраинным зданиям и огневым точкам с фланга.

Тогда всё выходит не так бодро и весело для обороняющихся.

Танк и должен за счет хорошей оптики и мощи снаряда долбить по укрепленным строениям, ДЗОТ, не давать комфортно работать снайперам и пулеметчикам.

Ударов управляемых ракет избегать постановкой дымов, стрельбой «каруселью», обстрелами места пуска.

Дистанцией, наконец.

Для танка 3.5 км для того, чтобы всадить в дом фугас, не особая проблема, в то время как большинство легких противотанковых комплексов просто не достанут, а тяжелый легко обнаружить в боевых порядках.

Противотанковое оружие.

Если при прорыве обороны противника подойдут резервы и маневренные группы где будут танки, то танковый бой может случиться. А может и не случиться.

Ибо в реальности тяжелые ПТРК БМП и пехоты, всевозможные «Бонусы» 155 мм. артиллерии, спешенная пехота с «Джавелинами», «Корсарами», умные мины и даже обычные 8 кг. «блины» предыдущего поколения представляют для танков намного более серьезную опасность, чем танковые дуэли.

У нас очень любят поговорить о том, что никакого ленд-лиза для Украины до сих пор не наблюдается.

Хотя только в последних пакетах только от США под 2000 ПТРК «Тоу» и 1250 пусковых юнитов «Джавелин».

Напоминаю на всякий — годовая закупка с завода производителя в 2020 году 800 штук РАКЕТ, в 2019 году 1240 штук РАКЕТ к FGM-148 Javelin. Не ПУ.

Это на весь Альянс и иностранных заказчиков, естественно были складские запасы и рынок излишков, но поставки в Украину дикие цифры при любом варианте.

Из 13.000 CLU (командно-пусковых юнитов) 7.500 в Украине. А ленд-лиза всё нет, да.

Ну вы поняли, что я думаю о тех, кто продолжает разносить эту чушь?

3250 современных пусковых с оперативным запасом ракет это, допустим, на 200 условных батальонов по 16 лаунч юнитов. По 4 в каждой роте и ещё 4 в роте огневой поддержки.

Это не считая умных снарядов, мин, различных ракет «выстрелил и забыл».

Будет кому подбивать российский металлолом без дуэлей «Леопарды» против «Арматы».

Немецкая помощь.

Германия разрешила реэкспорт «Леопард-1А5», поставки от частных заводов (их часто скупали для последующих перепродаж), создала коалицию из Дании и Нидерландов.

Главная проблема тут инструктора — танк снят с вооружения в начале 2000-ых.

Так как инструктора в западных армиях это прошедшие пару контрактов и все позиции в танке военные, то самому молодому из них 45 лет.

Само собой может присутствовать пару десятков килограмм лишнего веса, уютная работа в офисе или охране, с нежеланием возвращаться в Бундесвер.

Как поступит Берлин — использует «длинный евро» или призыв резерва пока непонятно, но тут будет затык, именно поэтому первые машины обещают через несколько месяцев, скорее всего май-июнь.

Леопард-1А5 имеет главное, что должен иметь танк в 2023 году — хороший тепловизор, позволяющий идентифицировать противника с 3 км., лазерный дальномер, неплохую систему управления огня, стабилизацию орудия, цифровую рацию SEM 80/90, те же что стоят на «Лео-2А5».

То, что наши кретины в СМИ пишут, что «нам дают танк без брони» , то они просто не в курсе что у модернизированной версии немцев, стоит навесная разнесенная броня.

Которая из-за угла наклона и дополнительных листов соответствует 140 мм. листу.

Лоб корпуса Т-62, того самого, что Москва планирует за 3 года поставить в строй 800 штук за 3 года — 105 мм.

А накладная броня от Т-62М не держит моноблочные вольфрамовые оперенные снаряды. Сюрприз, да.

Прикрутят древние «Контакты» к российским старикам? Ну так и на немцев есть керамика, есть различные комплекты, вроде MEXAS, что использовался на «Лео-1» канадцами в Афганистане.

Но суть ведь совершенно не в условных танковых боях.

Деды воевали.

Погибшие при «хаймарсинге» в Новый год в Макеевке это 44-й полк — не механизированный, не моторизованный, просто стрелковый.

Как деды — не то, что Т-55 или там «бровастые» Т-62, никаких танков нет, просто голые стрелковые батальоны.

550 человек в бате, минометная батарея, какие-то машины мобилизованные из народного хозяйства доехать — приданные, не штатные.

Похожим 43-м полком командовал полковник Еникеев — просто призванный по мобе чиновник из Минтранса. Именно такие командиры загнали мобилизованных в актовый зал послушать Путина.

Остались ли еще вопросы против кого передаются «старые» Лео-1? И будут ли они уж такими старыми?

Да, Леопард-1А5 просто модернизация танка, который создавался в эпоху до динамической защиты.

Когда принято было решение, что слишком много угроз, которые уже могут проникнуть сквозь броню — и орудия Т-55, и Т-62, и «Рапиры», и «Малютки», и гранатометы пехоты.

То есть, улавливаете — он и тогда пробивался всем, что было.

Защищаться бесполезно и принято было решение сосредоточиться на оптике, маневренности, точности ведения огня, маскировке, на расширении номенклатуры снарядов.

Сейчас когда появились тандемные боеголовки и ударные ядра, подрываемые магнитными датчиками над крышей, ситуация снова повторяется.

Танковые бригады под ключ.

В любом случае две танковые бригады в подарок это очень здорово, особенно в нынешней реальности, где государства стремятся не разбрасываться парками БТТ.

По факту россияне будут целый год ставить в строй «бровастые» Т-62 и возможно получат 265 штук к августу.

Это если завод сможет освоить модернизацию и не подведут смежники с тепловизорами, с динамической защитой, техника с хранения не окажется горой чермета.

Мы же гарантированно получим от коалиции из 3 стран минимум 180 машин, а кроме того есть большие запасы в Бельгии, Греции, Италии, Норвегии, Канаде (с навесной керамической броней), есть под 400 единиц в Турции.

По меньшей мере со временем будет паритет, в Бельгии уже идут дебаты о поставках. В реальности — состояние «Лео-1А5» снятых с вооружения в 2003 году и состояние Т-62М небо и земля.

А еще СССР накрутил 40 тысяч танков Т-80, Т-64 и Т72. Да половина потеряна при распаде, огромные потери на фронте, многое сгнило, распродано. Но более 14 тысяч штук должно быть на хранении. Где танки, разработчики вы «Армат», зачем залезли в Т-62, что случилось?

Леопард-1А5 может помочь своей пехоте пулеметами, всадить 105-мм HEAT снаряд как в укрепленный дом, так и в большинство бронированных целей на передке, засечь тепловизором движение, поддерживать штурмовые группы с фланга.

В свое время россияне тоже вдоволь смеялись над древними «Гепардами», которые бесполезны и над видевшими Вьетнам БМП «М-113», а потом резко как-то перестали. Что-то случилось.

То же самое случится и здесь. Можете засекать время.

https://site.ua/kirill.danilchenko/leo-1-dlya-vsu-iy3362m
 
+6

Cy
Давно не писал, исправляюсь )

Естественно, западные танки не оружие меняющее правила игры.

У саудитов было 450 M1A2 Abrams во время войны в Йемене — новейшей на то время у них модификации SEPv2.

В битве за деревню Куамар танки нахватали советских „Конкурсов“ в борта, а при попытке эвакуации потеряли еще и БРЭМ.

Воюет не железо, воюют люди, и подготовка в том числе офицеров управления роты и батальона, будет гораздо важнее, чем просто поставки танков.

Но в целом — у западной бронетехники лучше СУО; она оснащена тактическими экранами, где каждый командир танка, может нанести обстановку, навести артиллерию, запросить полевой ремонт и боеприпасы; машины снабжены камерами с круговым обзором, тепловизорами у каждого члена экипажа, цифровыми рациями.

И „Лео-2“, и „Челленджер-2“, и „Абрамс“ видит дальше чем одноклассники у РФ, пробивает дальше, стреляет точнее за счет СУО, может применять HEAT снаряды, что эффективны как по пехоте, огневым точкам или укрепленным строениям, так и по технике.

На начало войны у Сил обороны было 800+ танков, потеряно из-за всех причин свыше 400, но часть из них осталась на поле боя, что мы контролируем, там возможен ремонт.

Украина захватила свыше 500 российских машин, часть из них была и будет возвращена в строй — процентов 30-40 точно.

Часть танков партнеров поставленных до этого (македонские, словенские, чешские) пошли как доноры частей или сами нуждаются в модернизации, но там их было больше трех сотен штук.

Поэтому при любом раскладе — 340 западных „Лео-2“, „Челленджер-2“ и модернизированных экспортных Т-72М это очень серьезно, стратегического уровня поставки, добрая треть от того, чем мы располагаем.

На сегодня Украина получает танки очевидно быстрее, чем их теряет.

РФ же использует Т-90С ( экспортные танки для Индии и Алжира ), снимает с хранения Т-62 — испытывает явные проблемы с производством, тех же Т-72Б3 потеряно не меньше половины произведенных аж с 2011 года.

Долгосрочная стратегия НАТО, в принципе очевидна — постепенно средний украинский танк должен технически превосходить средний российский.

Когда с одной стороны будет „Лео-2А4“ или PT-91 Twardy, а с другой лысый Т-62 спешно облепленный „Контактом“, воевать станет проще и это убережет немало крови пехоты.

Ну и одно дело 54 „Лео-2 А4“ что стоят на хранении у Испании, а другое сотни M1A2 Abrams на хранении у США.

Притом, что США создав коалицию, собственно говоря, еще не залезли в кубышку — это программа по Инициативе содействия безопасности Украины, переделка стоящих на хранении 31 танка из примерно 3500 М1А2 и М1А1 с урановыми панелями.

То, что в Вашингтоне умеют считать деньги налогоплательщиков и настаивают, чтобы Европа с многовекторностью, российским газом и вечным нежеланием раскошеливаться на оборону, должна сама решать свои проблемы, не значит, что американцы не смогут быстро нарастить помощь Украине.

Кроме того, это явный месседж Кремлю — ничего у Киева не закончится, никто ни от кого не устал, никто еще ничего не начинал в плане поставок, ставка делается на военное решение проблемы, а не на уступки и желание услышать обиды кремлевских сумасшедших времен распада СССР.

Більше:
https://site.ua/kirill.danilchenko/achtung-panzer-i04peml
 
+7

Cy
Я так розумію танки поїхали.
Німці нарешті дали добро як пише Шпігель, бо хотіли щоб і США теж долучились Абрамсами.
Чекаємо F16.
 
+3

Cy
ЗА ПІВГОДИНИ ЗНИЩЕНО ТРИ ВЕРТОЛЬОТИ Ка-52
За півгодини протиповітряного бою з 00.00 по 00.30 годин 24 січня 2023 року підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України на східному напрямку знищено три російські ударні вертольоти Ка-52.
🇺🇦 Слава Україні!


Щось багато почали збивати літаків і гелікоптерів. Нова зброя під'їхала?
 
+11

Cy
2zander (19.01 в 14:50) № 2326498
-----------------------------------------
кремль, что с лицом? В преддверии «Рамштайна»
союзники Украины готовят большую военную помощь Киеву

В частности, скоро ВСУ получат:

▪️От США: 100 БМП Bradley, 55 бронемашин, 100 БТР M113, 18 САУ M109А6, 250 БОР M1117, 138 бронемашин HMMWV, 100 Stryker БТР, GLSDB, 36 105-мм гаубиц.
▪️От Британии 14 танков Challenger 2, 30 САУ AS90, 200 БМП/БТР, 600 ракет Brimstone, современные ракеты.
▪️От Канады: 200 бронемашин Senator, 1 батарея ПВО NASAMS.
От Польши: 14 танков Леопард 2, зенитные комплексы S60.
▪️От Германии: 40 Marder БМП, 1 батарею ПВО Patriot.
▪️От Франции: 40 колесных танков AMX-10.
▪️От Швеции: 50 CV-90 БМП, 12 Archer САУ.
▪️От Чехии: 26-30 САУ Dana-M2.
▪️От Эстонии: более 10 гаубиц 155mm FH70, более 10 гаубиц 122mm Д30.
▪️От Латвии: ПЗРК Stinger, 2 вертолета Ми-17, пулеметы, БПЛА.
▪️От Литвы: десятки зенитных пушек L-70, 2 вертолета Ми-8.
▪️От Дании: 19 САУ Caesar.

▪️Также в составе коалиции европейские страны предоставят Украине 16 САУ Zuzana-2, 90 танков T-72, 1 батарею ПВО SAMP/T.

К вооружению будут предоставлены десятки тысяч снарядов. Более детальный список будет известен после заседания контактной группы «Рамштайн».

Кроме того, даже Сербия решила оказать помощь и передаст Украине оборудование для поддержания энергосистемы в качестве гуманитарной помощи.
 
+12

Cy
З рекордного трансфера футболіста Мудрика - 25 млн доларів або 1 млрд грн передадуть захисникам Маріуполя та сім’ям загиблих героїв.

Тільки вчора зʼявилась новина, що «Шахтар» продав контракт Михайла Мудрика в «Челсі» за 70 млн євро (+30 млн бонусів), а вже сьогодні власник ФК «Шахтар» Ахметов оголосив про допомогу для захисників.


Виглядає як якийсь спосіб розрахунку Абрамовича за лояльність від ОП.
Залишається сподіватися, що гроші дійдуть до людей
 
+4

Cy
❗️Канада покупает для Украины еще одну батарею ЗРК NASAMS

Антита Ананд - министр обороны Канады.
 
+11

Cy
M2A2 Bradley – найцінніше в цих БМП, звичайно, не ПТРК TOW-2, не 25 мм гармата і броня, що тримає 30-мм снаряди і РПГ.

Хоча машину багато модернізували для виживання саме на передку – кевларовий підбій, перенесення боєкомплекту вниз і назад, сталеві накладки, автоматична система пожежогасіння, збільшення ваги до 30+ тонн за рахунок броні з позбавленням можливості плавати, новий 600-сильний двигун.

Найважливіше – нічний канал у водія, тепловізор у командира та тепловізійний канал у комбінованому прицілі у навідника.

Плюс лазерний далекомір, навігатор та цифрова радіостанція.

Наприклад, у БМП-3 тепловізор є тільки у навідника-оператора, росіяни змогли наздогнати американських однокласників аж модернізації 1991 року.

Тобто Bradley має значну перевагу в пошукових можливостях, у супроводі цілі, у збереженні ситуативної поінформованості через радіоканал і навігатор, у порівнянні зі своїми пострадянськими «побратимами».

Загалом на дві бригади техніки від США, причому від стройових БМП, до артилерії та тилу.

Ймовірно й амбуланси, різні спеціальні апарати (артилерійської розвідки, ПТРК та ПЗРК команд тощо).

До них 18 САУ M109A6 Paladin – дивізіон під ключ, навіть із 18 машинами заряджання FAASV. Самохідки можуть стріляти високоточним «Екскалібуром» – їх у боєкомплекті 10 з 39 на борту.

Вже четверта модернізація 32-тонної американської САУ, зачепила систему керування вогнем, систему навігації, захищений цифровий канал з машиною управління вогневим взводом.

Два дивізіони – 36 гармат буксованих 105 мм гаубиць M119.

Впевнено переходимо на 105 мм у багатьох частинах, це мобільна, точна гаубиця, що довше живе за рахунок меншого навантаження на ствол і механізми через віддачу, яка добре проявила себе на фронті.

Загалом украй важлива поставка – армія України зараз спирається багато в чому на моторизовану піхоту.

І сформовані частини корпусу резерву, і формування третьої черги, і ТРО – це ноги піхоти, нерідко з волонтерськими джипами та мобілізованими зерновозами.

Тому колісні МРАП, HMMWV будуть дуже корисні як для постачання опорників, так і для висадки «десантів» у червоній зоні, санітарної евакуації, як техніка маневрених груп та команд мисливців за бронею.

А М-113 тут і зараз, можливо, навіть краще, ніж все інше, але трохи пізніше – через кількість їх на Заході і розмаїття запчастин.

У нас їх буде добряче за 500 штук, а чим більше батальйонів в умовах протяжного фронту буде механізовано, тим краще – саме кількість вирішить результат війни у фазі виснаження.

При цьому M2A2 Bradley ODS – це краще, ніж будь-що, що є на озброєнні у росіян.

Поставки їх нам тільки починаються, а БМП-3 із 600 поставлених, понад 200 вже вирушили на концерт до Кобзону, ще частина потребує капітального ремонту та задіяна у навчальних частинах.

Жарт про те, що Захід ще нічого не починав, звичайно, не жарт.

Як і той факт, що нам все ще потрібно більше, не просто чергові гарні слова.

Західна допомога Україні триває і зростає, це той фактор, який багато в чому впливатиме як на перебіг зимової кампанії, так і всієї війни.


Більше:
https://lb.ua/society/2023/01/10/542049_rekordniy_paket_dopomogi_vid_ssha.html
 
+4

Cy
 
+12

Cy
До речі, в цьому пакеті приїдуть вперше 18 паладінів.
 
+4

Cy
❗️Новый пакет военной помощи США на 3.075 млрд долларов - самый крупный за все время

Программа PDA, «президентское сокращение» запасов армии США - 2.85 млрд:

• 50 БМП Bradley с 500 противотанковыми ракетами TOW и 250 000 снарядов калибра 25 мм;
• 100 БТР M113;
• 55 машин с противоминной защитой MRAP;
• 138 бронемашин HMMWV;
• 18 155-мм самоходных гаубиц и 18 машин поддержки;
• 70 000 155-мм артиллерийских снарядов;
• 500 высокоточных 155-мм артиллерийских снарядов;
• 1200 155-мм снарядов дистанционных противоминных систем (RAAM);
• 36 105-мм буксируемых гаубиц и 95 000 105-мм артиллерийских снарядов;
• 10 000 снарядов для 120-мм миномета;
• Дополнительные боеприпасы для HIMARS;
• ракеты RIM-7 для ПВО;
• 4000 авиационных ракет Zuni;
• Около 2000 противотанковых ракет;
• Снайперские винтовки, пулеметы и патроны к гранатометам и стрелковому оружию;
• Противопехотные боеприпасы Claymore;
• Приборы ночного видения и оптика;
• Запасные части и другое полевое оборудование.

Также по программе FMF на долгосрочную помощь Украине выделено 225 млн доларов.

Еще 682 миллионов будут направлены на компенсацию союзникам того, что они передали Украине.

С 24 февраля общий объем военной помощи Украине составил 24.9 млрд баксов.


Доволі багато техніки приїде аід США і союзників. Буде для наступу.
 
+9

Cy
В Германии стартовало производство САУ RCH 155 для Украины.

Советник корпорации KMW Николас Драммонд 1 января заявил о начале изготовления систем — Украина станет первой страной, что получит на вооружение 18 установок этих 155 мм. самоходных орудий.

Весь контракт стоит 216 млн. евро, вместе с пакетом артиллерийских снарядов.

12 млн за штуку — обучение, запчасти, боеприпасы и машина. Воевать дорого, что тут еще скажешь.

У Берлина уникальная возможность испытать новое вооружение в условиях полномасштабного военного конфликта не в Афганистане или Ливии — будет что предложить заказчикам в портфолио, отработать концепцию, изжить детские болезни.

У нас дивизион тяжелой арты на колесной базе «под ключ».

Что это за САУ?



База БТР " Boxer" 8 × 8 с его плюсами — большим запасом хода в 700 км, маневренностью, хорошей живучестью.

Тяжело найти самоходку, которая держит подрыв противотанковой мины под днищем и в лоб всё вплоть до 30 мм. снарядов.

Бонусом более мощный двигатель, чем у базовой машины — 816 лошадей.

А вот орудийный модуль у RCH 155 интегрирован от PzH 2000 со всеми его возможностями.

Восьмиметровый ствол длиной в 52 калибра и ресурсом настрела выше среднего.

Стрельбой на 30 км обычными и 65 км. активно-реактивным снарядом.

Возможностью работы , когда выпускается несколько «подарков» и все они падают одновременно с разницей в 2 секунды — просто мечта для контрбатарейной борьбы и поражения цели, которая может быстро сменить позицию.

Баллистическиий компьютер, связанный с защищенным радиоканалом.

Притом, что машина легче PzH 2000 — в максималке 39 против 55 тонн, а это проходимость мостов, ресурс тралов и т.д.

Колесная база дешевле и проще по обслуживанию и ремонту.

Экипаж всего 2 человека — водитель и командир\наводчик, со всеми вытекающими по стоимости и обучению.

Система SETAS — датчики и тепловизоры, позволящие контролировать ситуацию на 360 градусов.







Высокая степень автоматизации — раздельное заряжание, отдельно снаряды, отдельно заряды; электро наведение; привязка к координатам по цифровой защищенной связи и показаниям навигатора, что обсчитывает баллистический компьютер.

Боевое отделение в передней части машины — хорошо бронированной и обеспечивающей выживание экипажа, по крайней мере от близких крупных осколков.

Да и в случае попадания в засаду она может выдержать немало входящего в лоб, не сдетонировать на фугасе.

При этом из походного положения развернуться, привязаться, выпустить 8-9 снарядов и переместиться, реально до двух минут времени.

На выходе подвижная, менее дорогая в обслуживании САУ, что в принципе сохраняет все возможности своего гусеничного собрата.

Так и просится «Экскалибур» или «Смарт» из глубины на выкате, уход назад по трассе, перемещение по рокадам за счет запаса хода и новый наряд на огневое поражение высокоточным оружием.

Да, нет проходимости гусениц, но и держась дорог, укрываясь в промке и среди плотной застройке Донбасса, можно натворить дел.

Естественно все контрбатарейные задачи, с уникальной возможностью ухода от ответного огня со стрельбой на ходу.

Оборона лагеря из-за 360 градусов вращения необитаемой башни и быстрой готовности к открытию огня.

Возможность покусать противника из пулемета, работать прямой наводкой и прикрыться мультиспектральным дымом от лазерного наведения в близком контакте.



Начало выполнения данного контракта это хорошо различимый сигнал, что несмотря на боевые потери, поточный ремонт или выход из строя техники в результате эксплуатации, Украине будет идти помощь.

С горизонтом планирования на много месяцев.

Причем не только датские «хвосты» от заказов или наличие Бундесвера, но и новые машины с завода.

И нарастить производство вооружений, как сейчас наращивает Европа производство снарядов, для них в принципе не проблема.

Только Британия и Германия потратили на кампанию в Афганистане соответственно 30 и 19 млрд. евро. А признаков какого-то надрыва не наблюдалось.

Еще и не начинали, да.

И эта западная техника будет на голову выше по возможностям того, чем располагает Москва в среднем по больнице в строевых частях. Хорошая машина для наших реалий, ждем ее передачу Силам обороны.

https://site.ua/kirill.danilchenko/boxer-rch-155-dlya-kieva-i0n1eqx
 
+5

Cy
Looks like this was missed, but according to officials to Politico, Sea Sparrow (radar-guided) anti-air missiles are also being sent to Ukraine and they will be able to be launched from the BUK launchers. They will be utilized to engage cruise missiles and aircraft.


Sea Sparrow планують якимось чином інтегрувати в Буки.
 
+4

Cy
Багато розмов про M2 Bradley і про те, як він МОЖЕ потрапити до України. Давайте прояснимо деякі моменти:

- якщо Бредлі поїде до України, то не один. Разом з ним поїдуть запчастини та допоміжне обладнання. Тонни. Так що ніяких проблем.

- Бредлі, який поїде, буде, ймовірно, у версії M2A2 ODS. Це Бредлі, який був модернізований щонайменше 3 рази з часу останньої битви з СРСР.

Броня стала товстішою, управління вогнем - кращим, гармата - кращою, ПТРК - кращим, приціли - кращими. Все покращилося.

Що вже казати про музейні експонати, якими є більшість російської техніки? Ну, їх стало менше, і це все.

Гармата М242 пробивала Т-72 в обох війнах в Перській затоці. Бронебійні снаряди нищівні для радянських танків з литою бронею. Повірте, ми теж були в шоці (екіпажі Бредлі). Піхота намагалася сховатися за остовами танків. Це ніколи не працювало. Довга черга діставала їх.

Тепловізійні приціли на Бредлі чудові і можуть використовуватися в режимі розвідки, а 25мм гармата може використовуватися (і використовувалася) в протиснайперському режимі.

Бредлі дуже швидкі. Я можу сказати, що з пагорба я їхав на ньому зі швидкістю понад 60 миль на годину (96 км/год). І так, я був одягнений в коричневі камуфляжні штани.

ПТРК, вони вже мають його і використовували в бою. він працює і НІЩО не може вижити після влучання з нього. з 15+ пострілів, які я зробив, лише 1 промах через несправність. Enough said.

Дехто спробує сказати «це занадто складно для України»... НІСЕНІТНИЦЯ.
Якщо 18-річні американські діти можуть тримати його в робочому стані, то розумні загартовані українські механіки теж. Все працює за принципом plug and play. і він поставляється з комп'ютером, який скаже вам, що зламалося.

На світлинах (у червоних прямокутниках): покращення броні на Бредлі проти покращень, яких зазнала більшість російських БМП-1 протягом останніх 30 років.
 
+7

Cy
US considers sending "Bradley" combat vehicles to support 🇺🇦#Ukraine as part of an additional military support package
 
+7

Cy
2023-й теж пройде під звуки сирен і вибухів.

Так, нам дали американську ПРО Patriot, у них там добрих кілька десятків батарей на консервації, розгорнуть у країні європейську ПРО SAMP-T, наростять артилерійські системи проти дронів.

По штату Німеччини полк на «гепардах» – 36 машин, а нам дадуть 50 лише німці, а ще обіцяли британці та італійці ствольні зенітки.

Пости з ПЗРК та мобільні групи працюють – десятки підтверджених збитих КР за ціною від мільйона доларів десятки.

Але все, що збиватиметься в нашому небі, падатиме вниз, завдаючи супутньої шкоди.

Нехай не сотнею ракет кілька разів на тиждень, але будуть.

У РФ 8-9 тисяч ракет до С-300 і вони їх виробляють у поточному режимі.

Новіші ракети виробляють, лінії працюють, не тільки зберігання. У росіян у запасі повно «точок» – нагадаю при СРСР вони були в кожній дивізії, ракет як у дурня фантиків, вони їх виробляють у Коврові на заводі. Випустити в день зо два десятки, якщо ґедзь вкусить – взагалі не проблема.

Ну і скажу, що вони обов'язково наростять виробництво «калібрів» та інших «іскандерів».

Так, є вузькі місця – військова хімія, лопаті турбовентиляторних двигунів, електроніка. Але купуватимуть, робитимуть обхідні шляхи, качатимуть виробництво. Привезуть, дістануть, затягнуть паски – поїсти січки та планувати звільнити Іспанію у Росії завжди любили.

Скільки їх перехоплять, якщо одна з них прилетить особисто моїй сім'ї у під'їзд, вже й не дуже важливо.

Більш ніж впевнений, що наші удари у відповідь дронами за 700 км по Енгельсу – тільки початок. Скоро ми почнемо виробляти довгу руку самі.

Так працює будь-який затяжний воєнний конфлікт.

Але не важливо, скільки бавовни розквітне в РФ, скільки РЛС і нових батарей поставить нам Захід – все перехопити неможливо і перетворити Росію на філію місячної бази нашими можливостями теж.

Тому еволюціонувати доведеться у розосередження; у сховища; у будівельні норми, коли сховища з броньованими вікнами та потужними стінами обов'язкові на кожному поверсі; у систему оповіщення.

Пункти незламності варто відкривати не у фойє шкіл, а в підвалах, роблячи там пункти обігріву, закуповуючи ємності для зберігання води, ховаючи там балони з газом для теплових гармат.

Місцевій владі треба менше фотографуватися з волонтерськими генераторами і більше рапортувати, що відновили радянське укриття, ось адреса.

Реально готуватись до ударів.

Не чекайте, що станеться якесь постачання – ПРО, JDAM, літаки, і все вирішиться. Ми маємо цю хворобу з 2014-го року.

Ура, «джавеліни», ура «нептуни» та «гарпуни». А це – просто цеглини наших Сил Оборони.

Перемагає лише та система, яка працює. І її потрібно буде збудувати.

Зиму ми, як держава, переживемо, наше ППО зростатиме і залишиться одним із найсильніших у Східній Європі, РФ уже програла у тій війні, яку вони спланували.

Завдання стоїть пережити її особисто кожному з нас. Ракетна війна продовжиться, але РФ не зможе виконати у ній свої завдання.

Проте нам усім ще багато для цього належить зробити. Бережіть себе!


https://lb.ua/society/2022/12/29/540800_2023_raketna_viyna_trivatime.html
 
+4

Cy
ЄС заблокував 22 млрд євро для Угорщини до розв'язання проблем з верховенством права

Хах
 
+7

Cy
Кирилл Данильченко

В РФ Госдума зарегистрировала закон о работе такси. Теперь операторы должны будут большому брату предоставлять доступ к базам данным поездок.
Не по запросу следствия через суд как раньше, а автоматический. А там все - самые частые адреса, возраст через ДР, адрес дом не по прописке, а на сьемной хате. Мечта военкома.
Пересидеть новую волну мобы в большом городе, работая в черную и избегая метро с его системой распознавания лиц, теперь будет сложнее.
Придется как Рогозин пролить немного жира на путинской войнушке. Российская адаптация романа '1984" продолжает реализовываться.
Самый читаемый, кстати, стал за этот год в РФ. Не понимаю, зачем они платят за то, что можно увидеть в окошке даром.
 
+7

Cy
У вилученого на користь держави Запоріжтрансформатора нарахували 11 млрд грн боргів

Норм
 
+4

Cy
Зе залишається в образі
https://mobile.twitter.com/IntelCrab/status/1605633663273664512/photo/1
Навіть в США приїхав в тактичному одязі. Вояка ше той.
Єрмак теж не відстає, одягається ідентично)

Десь там заплакав Данілов в чорній сорочці.
 
+6

Cy
Віталій Гайдукевич 
·
Влада Херсона офіційно сказала, що не пустить нас до школи, де готується благодійна пекарня. Поліція Херсону просто зараз вимагає прибрати наш волонтерський намет, де люди мають тепло, підзарядку і воду.
Все це в місті, де дефіцит хліба, тепла і струму. Влада, яка втекла з міста, зважає творити добро команді, яка пережила окупацію і допомагала людям пережити.
Яка ж у нас єдність... давайте позахоплюємося цим гучніше
 
+4

Cy
⚡️CNN: US to send precision bomb kits and Patriot missiles in next Ukraine aid package


JDAM дають.
Британські brimstone 2 вже на фронті.
Смажених кацапів побільшає
 
+13

Cy
https://thepage.ua/politics/britanskie-rakety-brimstone-2-dlya-kieva-harakteristiki
Министерство обороны Великобритании 17 декабря подтвердило передачу Киеву ракет Brimstone Dual Mode второго поколения.

Сам Dual Mode был интегрирован во многом как ответ на реалии Ближнего Востока, где миллиметровый радар головки самонаведения ракеты с большой долей вероятности мог найти как пикап инсургентов (повстанцев), так и гражданскую машину.

Поэтому понадобилась подсветка лазером, чтобы живой человек, а не программное обеспечение «выстрелил-забыл», вел приоритетную цель.

Да, даже радары первой серии могли отсеять, например, основной боевой танк от фуры, это не проблема.

Но как быть с похожими друг на друга техничками?

Или как быть с группой пехоты в строении, когда у нас неконтрастная цель?

С катерами Исламского Государства, а не катерами рыбаков?

Кроме того, была подписана конвенция по запрету суббоеприпасов, которые сильно засоряли территорию, не взорвавшись, мешали наступлению своих войск, и могли годы и годы сосать средства на разминирование региона.

Требовался скальпель, а не засеивание площадей противотанковыми суббоеприпасами.

Итого, 150 тыс. фунтов ($182,2 тыс.) — базовое изделие, 40 тыс. фунтов ($48,5 тыс.)— модернизация, 7-9 месяцев — цикл производства одного Brimstone. Это к слову о скорости поставок и капельном снабжении с Запада. Это был 2010 год, разгар операций Лондона на Ближнем Востоке.

На выходе — сверхзвуковая ракета «выстрелил-забыл» с дополнительным лазерным каналом, что использовалась на нескольких войнах, с 300 граммами пенетрирующей боеголовки и 6 кг кумулятивной головы. Тут она не меньше, чем у TOW 2B, который с огромной вероятностью заставит сдетонировать и отправить в полет башню у любого постсоветского танка.

В битве за аэропорт и крепость ливийского города Себху британский «Торнадо», оказывая помощь повстанцам, залпом выпустил 12 ракет, поразив 8 танков и бронемашин режима Муаммара Каддафи.

Что это означает на практике для войны в Украине? Естественно, никакой дистанции в 60 километров, как с самолета. Хотя все равно это будет однозначно дальше, чем любой ПТРК, и с абсолютно закрытых позиций.

Когда поляки испытывали ракеты Brimstone для своих противотанковых машин, речь шла о 10-12 км.

Возможно, улучшенный движок (британцы боролись с расслоением твердого двигателя, а в итоге применили более высокоэнергетическое топливо) позволит немного нарастить дистанцию эффективного поражения.

Удары по наступающим или отступающим колоннам, поражение маневренных групп, поддержка пехоты, которую уже штурмуют бронемашины. И все это из-за посадок, строений, командных высот — избегая ответного огня и демаскировки позиции при выходе.

В батарее Войска Польского — 8 машин с пусковыми Brimstone на базе бронемашины в 13 тонн, два командира взводов и управления «Варан» — все это дело будет входить в операционную готовность 2 года.

Так, что и сроки поставки, и то, что мы начали использовать их как паллиатив с грузовиков, то есть операционная готовность, обучение, слаживание, — реально высокие. К тому же запас совместимых ракет у соседней Польши может помочь и нам в экстренной ситуации.

В общем, ответ, почему вдруг закончились полторы тысячи танков и начались заключенные в битве за Бахмут, которые продвигаются вперед со скоростью боев под Верденом и несут тяжелые потери, вполне доступен.

Один из кирпичиков в этой китайской стене забитых и порванных российских танков — британский Brimstone. Поставки продолжаются и от штучных партий явно переходят в рутину для британской промышленности.
 
+9

Cy
По Озерянівці і Курдюмівці (південніше Бахмуту) хороші новини
https://mobile.twitter.com/c0bcem/status/1604377927084302336
 
+10

Cy
The Washington Post пишет, что по заявлениям неназванных источников в администрации, готовится передача Киеву комплектов по модернизации свободно падающих бомб в корректируемые. 

Речь идет о JDAM — технологии наведения высокоточного оружия при помощи рулей, инерциальной системы позиционирования и спутниковой GPS. 

Это «кит», модернизация, позволяющая не создавать планирующую бомбу с нуля, а использовать уже имеющиеся запасы. 

Бомба сбрасывается по сложной траектории, парит, а рули выводят ее в точку привязки по координатам.

Такой себе «бумажный самолётик» весом до полутонны. 

Похожую технологию применял Азербайджан в отечественной войне 2020 года, совместно с турками реализовав проект Laser Guidance Kit.

Там 250кг. бомба доводилась на цель по лазерному пятну с земли или самолета, позволяя положить ее в 10 метровый круг. 

И применялись они с «грачей» Су-25, передачи последнего поколения авиации не понадобилось.

В 2015 году испытали на полигоне в «Аселсане», в 2018 испытали в Азербайджане, в 2020 применили на фронте, прорывая линию опорников на юге.

И да, этим летом поставили несколько десятков в Украину — спасибо нашим друзьям с Кавказа.  

В чем преимущество этой технологии?

Мощность. 250 — 500 кг. бомба это очень серьезно. Полутонный «чугун» оставляет в земле воронку радиусом до 20 метров, метров 6 глубины. Все, что находится рядом, от подарка, что прилетает с такой точностью, гибнет, выводится из строя ударной волной и осколками. 

Выглядит интереснее, чем М-31 к «Хаймарсам» в плане мощности и не вызовет отторжения, что американо-российские отношения ухудшатся, если сбитый «АТАСАМС» упадет где-то на жилые районы Рязани. 

Дешевизна — 35.000 долларов за «кит» и пусть 35.000 за бомбу, взрыватель и работы выглядят выгоднее, чем, любая серийная планирующая бомба. Например, GBU-15 второй версии, пусть она и тяжелее, и летит дальше, но и стоит более 300.000 мертвых президентов. 

А существуют задачи когда сильно далеко и больше тонны особо не надо. Поверьте, если рядом с вами у узла связи или в бронемашине, в десятиметровом круге разорвется меньше тонны, вы не заметите разницы. Да и, вообще, уже ничего не заметите. 

Модульность — советские ОФАБ, в обилии хранящиеся в странах бывшего Варшавского пакта, теперь могут обрести вторую жизнь. Если что-то осталось в Украине по «чугуну», а мы не наносили стратегических бомбардировок и массовых ударов — тоже пойдет в ход. Дешево, сердито, убойно, в рамках стратегии США по поискам расходников по всему миру — недаром в Германии трудится целый центр, что ищет нам зипы и боеприпасы.  

Тактическая гибкость. Конечно не следует ожидать полигонной экспериментальной дальности заявленного рекорда в 40+километров. С кабрирования, стараясь не вылететь за линию, не попасть под тяжелое ПВО, хорошо если JDAM пролетит 25— 28 км. Но это уже все тактическое ПВО, это все батареи минометов, все управление рот, дежурные батареи ствольной — всё под ударом.

 Хочешь бей по укрепленным дотам «линии Суровикина» и убивай блиндажи в месте прорыва.

Хочешь разматывай «Осы», Стрелы", "Панцири" а в попытке попасть по наносящим удары штурмовикам и бомбардировщикам, пускай "Хармы".

Опять же мосты, опять же боеприпасы на грунте, опять же опорники на острие атаки и маневренные группы, выдвигающиеся закрывать брешь в порядках. 

Если их авиация продолжит пускать с кабрирования неуправляемые ракеты, а наша сможет наносить удары мощным высокоточным оружием — это будет сильное подспорье, ощутимое на фронте. 

Главный вопрос — есть ли запас под модернизацию у постсоветских самолетов на оборудование, что будет загружать данные в бомбу? Но на него могут найти ответ польские специалисты, что сейчас интегрируют украинские "Су-24" под ракеты стандарта НАТО. 

Вариант превратить наши два десятка фронтовых бомбардировщиков, в носители планирующих бомб, ПКР или крылатых ракет, пока мы не получим многоцелевые западные самолеты, достаточно здравая идея. 

Потому, что самолет это не только летательный аппарат, но и несколько десятков человек на его обслуживание, ремонт, целеуказание, наведение, координацию с ПВО и разведкой. А время сейчас самый ценный для нас ресурс и подобный вариант имеет право на жизнь. Посмотрим, будет ли он реализован? 


Оце мені здається буде мати значно серйозніший вплив на хід війни ніж ATACMS.
 
+3

Cy
В волгоградских пабликах появился видос, где показаны обломки упавшей в Еланском районе региона предположительно крылатой ракеты. Видосы уже начали удалять.

На все долетіло до України
 
+3

Cy
2MGUkrMaks (16.12 в 09:29) № 2301534
-----------------------------------------
Загалом я поки не розумію чому в нас не вимикають повністю світло на період обстрілів. Це б не дало русні інформацію про те влучили кудись чи ні.
 
+5

Cy
Мы получим модернизированные, с запасом летного ресурса примерно до 2030-2035 года Миг-29, к которым нам будет проще найти двигатели и запчасти в Восточной Европе.

Британский концерн BAE Systems поставил на них систему распознавания, а подрядчики из США — цифровую радиостанцию и навигационную систему.

Появилась возможность использовать в новой машине (получившей шифр МиГ-29AS), систему обмена данными Link 16, чтобы получать осведомленность с наземных РЛС и пунктов управления ПВО, избегать дружественного огня, и так далее.

Киев получит к истребителям и неназванные боеприпасы. Помимо снарядов к 30-мм орудию тут может быть только один вариант — экспортная ракета Р-77, РВВ-АЕ.

Отправить любителям русского мира российскую ракету, с переданного словакам за долги российского же борта, что может быть лучше?

Естественно, кремлевские СМИ уже начали истекать желчью про устаревшие самолеты и близкий разгром ВВС Украины.

Но, как оказалось, воздушное командование ВСУ и не собирается использовать их в «догфайтах» (воздушных боях) против более современных машин рф 4+. У последних и бортовой радар имеет более дальний обзор, и ракеты на вооружении — более современные.

Не дать подлететь к линии вертолетам радиоэлектронной борьбы и ослепить, не дать долбить ЗРК, не дать работать по РЛС дронами и отгонять от боевых порядков штурмовики — истребители от Словакии вполне могут.

Прыжок на запасные аэродромы 24 февраля с единичными потерями (не факт, что это не были расставленные по стоянкам неспособные подняться в небо «покойники»), аккуратное применение перехватчиков, чтобы не дать развить воздушное наступление, восстановление потерянных бортов запчастями с хранения и машинами из Восточной Европы — пока эта стратегия работает.

Надеемся, что скоро мы увидим совсем другие машины в цифровом камуфляже и с тризубами в небе Украины — перспектива этого есть.

Пока же так: скорость освоения и обслуживание — важнее, и хорошо, что для этого есть рынок Восточной Европы и политическая воля.


https://thepage.ua/politics/kak-mig-29-ot-slovakii-pomogut-ukraine-v-vojne
 
+8

Cy
Britain considers the possibility of transferring Storm Shadow cruise missiles to Ukraine


Крилаті ракети по потужності 500 кг (~іскандер), але більш технологічно просунуті. Літають на 250 км - 560 км - 1000 км залежно від модифікації.

Під них поляки нам адаптують Су-24
 
+3

Cy
❗️Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist: "Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, я думаю, абсолютно реально вийти на рубежі 23 лютого".

Він підкреслив, що наразі отримує "те, що отримує, але це менше, ніж потрібно".

Залужний додав, що "з такими ресурсами не може проводити нові великі операції", хоча ЗСУ зараз працюють над однією з них. За його словами, ця операція "вже на підході".

Відповідаючи на питання, чи якось стримують союзники Україну від наступу на Крим, Залужний зазначив, що для того, щоб вийти до кордонів Криму, ЗСУ треба подолати відстань у 84 км до Мелітополя.

Він додав, що цього буде достатньо, оскільки звільнення Мелітополя дасть Україні повний вогневий контроль сухопутного коридору до АРК – ЗСУ з Мелітополя зможуть вести вогонь по Кримському перешийку з тих же "Хаймарсів" і тп.

Але щоб дійти до Мелітополя, Україні потрібні ресурси, підкреслив Залужний.


Щось таки готують
 
+8

Cy
Німецький оборонний концерн Rheinmetall будує новий завод з виробництва боєприпасів.

Про це повідомляє DW.

На підприємстві вироблятимуть боєприпаси середнього калібру, у тому числі для зенітних самохідних установок Gepard, які Німеччина передала Україні для посилення протиповітряної оборони.

Зазначається, що будівництво заводу почалося після двох відмов Швейцарії на реекспорт боєприпасів до України у відповідь на запит Берліна.

Нові лінії з виробництва боєприпасів середнього калібру мають бути готові вже в січні.


Швидко вони налаштовують виробництво.
 
+4

Cy
Зеленський там запропонував купити 50 млн LED ламп, щоб зекономити 1 гВт. Як добре, що він не керує військовими.
Мільярд дерев вже висадив.
 
+8

Cy
Зараз Берлін планує передачу ще 20 ЗСУ «Гепард» (7 – у процесі, 13 – у трішки віддаленій перспективі).

Попри те, що в медіа багато плакалися про застарілі машини, вони виявилися ефективними навіть проти крилатих ракет.

Нічого дивного, випробування по них проводилися, радар супроводження цілі і датчики швидкості снарядів на стволах дають можливість коректувати стрільбу, а досить потужний 550-грамовий снаряд вигризає в ракеті дірки, як щур у сирі.

Пів сотні самоходок, здатних збивати вертольоти, «шахеди», дозвукові ракети, не давати комфортно працювати штурмовикам – модно, стильно, молодіжно.

Плюс німецька якість і супровід по запчастинах, боєприпасах, ремонту.

Також концерн "Rheinmetall" уклав контракт на виробництво двох комплексів ППО "Skynex" для невідомої країни. Німецькі медіа вже заявили, що це для нас.

Мова про два комплекси, не дві гармати як можна було подумати.

Катар купив 12 "Oerlikon Mk 3" і оглядовий радар за 210 млн євро.

"Rheinmetall" уклав контракт на 182 млн євро – ймовірно, буде трішки менше гармат за рахунок їхньої моторизації (на що окремий бюджет у розмірі 12 млн євро) і трохи більше «очей».

Родзинка "Skynex" у програмованих 35 мм снарядах "Ahead" 35х228 мм.

Далекоміри, автоматичний радар наведення, який сам захоплює ціль у секторі. І АСУ, що автоматично відкриває вогонь, заміряючи швидкість снарядів і їхнє відхилення датчиками на стволах.

Програматори котушки виставляють підривач на визначену висоту та випередження, вводячи дані з корекцією безпосередньо в процесі вильоту.

І по курсу в потрібній точці вибухають хмари вольфрамової шрапнелі, що пробиває навіть броньовані цілі на кшталт штурмових вертольотів і здатне перехопити невеликі балістичні цілі, такі як реактивні снаряди.

Тим більше, є режим чистої кінетики, коли снаряд не підривається, а б'є по цілі всією своєю масою.

Строк реалізації (боєприпаси, навчання, запчастини, операція передачі) – весна 2024 року.

Катар теж заплатив у 2019 році, а отримав у 2022-му – швидкість у збройових контрактах важко наростити.

Тому тепер у Москві знають: навіть якщо будуть втрати «гепардів», знос стволів, ремонт, підтримка України не припиниться.

І в перспективі, що б ворог не зробив і які засоби доставки не закупив би в Ірані – технологічно він відставатиме на війні проти України все більше і більше.

https://lb.ua/society/2022/12/12/538773_posilennya_ppo_made_germany.html
 
+9

Cy
2BlackJack (10.12 в 23:01) № 2300633
-----------------------------------------
Іпсошка.
Читав я оригінальний допис на фб, схоже на вкид русні.
Хоча і тупість прес-секретаря теж не варто відкидати
 
+4

Cy
Уже не бульвар Дружби народів. Київрада дерусифікувала ще 32 вулиці
бульвар Дружби Народів – на бульвар Миколи Міхновського
 
+7

Cy


4 декабря днем, близ Сватово, огнем наших ЗРК был сбит российский вертолет «Ка-52» «Аллигатор». 

Воздушное командование ВСУ заявило, что цель поразил расчет Днепровской бригады командования «Восток». 

Такая только одна 138-ая, на вооружении у нее С-300 ПТ. 

Шутки шутками, а историческое событие — первое зафиксированное применение «трехсотки» по геликоптеру. Может и были на этой войне ранее, но не попадали на видео. 

А до того актуальный юмор был — С-300 и Миг-29 лучшие системы для защиты своего аэродрома, сложная шутка про их «богатый опыт» боевого применения в современной войне. 

Но оказалось, что могут и неплохо, так, что перемога как она есть. 

Когда подоспела раскадровка, стало очевидно, что это оно. 

Мощный взрыв — там у «головы», в зависимости от модификации ракеты,130-150 кг. 

Удар сверху — средства доставки у С-300 ПТ, делают горку, набирая высоту, а потом рулями, с подсветом лучом с локатора подсвета и наведения, выводятся на летательный аппарат с верхней полусферы. 

Так достигается сразу несколько задач — запас высоты и скорости для маневра, поражение кабины пилотов и если будет срыв прицеливания, чтобы самоликвидация произошла как можно выше.  

«Аллигатора» пробило насквозь. Взрыв был такой силы, что почти мгновенно остановились двигатели и замер винт. Вероятно экипаж погиб на месте, нафаршированный поражающими элементами.  

Что хотели сделать их вертолетчики армейской авиации — провести разведку, ударить на пределе дальности с ПТУР или запустить какое-то, имени ирано-российской дружбы высокоточное средство доставки, мы уже никогда не узнаем. Яка сумна новина. 

И совсем не важно — лучший ли был там экипаж СВО, как плачут российские военные блогеры. Потому, что воюют не отдельные «звездные пилоты» — это делает система.

Боеготовые машины, на общий средний налет пилотов, время на обслуживание, средний вылет, умение работать с кабрирования — вот это всё. 

Никакая пара из летчика и оператора не сможет сделать чудес на фронте в сотни километров. 

Ну да это очевидно для любого, кроме военных пенсионеров из России. 

На сегодня «Ка-52» как системе, нанесены тяжелейшие потери на специальной операции за три недели, против смешных украинцев. 

Споттеры и ОСИНТ-исследователи располагают как минимум 27 уничтоженными вертолетами этого типа. 

Есть еще часть, что были сбиты, упали в болотистой местности, в воду или были разбросаны над лесом от взрыва боекомплекта. 

Есть еще те, кто дотянули до аэродрома и были списаны и отправлены на месяцы на ремонт. 

Есть борта на текущем ремонте и те, кто заняты в обучении пилотов.

Машины с выработанными движками. 

И никуда не деть морские «Катраны», они не летают в СВО.

Ну и наверное, присутствуют еще немного в Сирии и на границах необъятной РФ. 

Что это означает, для аппаратов, которых произвели чуть больше 130 единиц?

Тяжелейшие потери и в бортах, и в подготовленных пилотах. На грани структурной возможности поддерживать общевойсковые операции вылетами АА. 

Несмотря на то, что в «Аллигаторе» реализована катапульта, путем отстрела винтов, но малая высота, мощность боевых частей и внезапность атаки, часто не оставляют россиянам возможности спастись.

Еще когда западные исследователи писали про 25% убитых геликоптеров этого типа, но уже выше, уже как бы не треть. 

От поддержки десятков вертолетных десантов, включая Гостомельский, прикрытия высадки у дамбы в Новой Каховке и пары сотен вылетов в день, до кабрирования и единичных вертолетных наскоков на ЛБС. 

С первым в истории применением тяжелых ЗРК С-300 против «Ка-52».

Подавили украинское ПВО в марте, теперь лежат, отдыхают. 

Поздравляем российскую армейскую авиацию. 

Вечного полета, небратья. 


https://site.ua/kirill.danilchenko/vecnogo-poleta-nebratya-i01wop1
 
+11

Cy
Просто кілька цитат
В останні роки Україна витрачала зі своїх сховищ не весь наявний запас, а від 8 до 10,5 мільярдів кубометрів за холодний сезон.
На зиму вистачить: Шмигаль повідомив, що у сховищах - 14 мільярдів кубометрів газу
4,7 млрд м3 - технологічний мінімум газу, який неможливо підняти з ПГС
Тобто зараз проста математика дає 5+9=14
Але проблема в тому, що чим менше залишається в газосховищах, тим менше вдається підняти наверх. І коли будуть морози в січні-лютому просто не зможуть забезпечити добову потребу.
 
+3

Cy
2NikToo (06.12 в 20:24) № 2299931
-----------------------------------------
Ну та. Обстріли в чомусь допомогли приховати їм цю проблему. За 2 роки не спромоглися закупити газ, лише на власному видобутку будемо зимувати. А тепер все можна списати на відключення і русню.
 
+4

Cy
‼Світло вимикатимуть довго

Україна може відмовитися від світла за графіками не раніше кінця березня 2023 року за дотримання стабілізаційних графіків, повідомили в компанії YASNO.

«Треба розуміти, коли ми взагалі відмовимося від графіків і буде у нас 100% світло. До кінця березня, базовий сценарій, який буде для нас добрим, якщо ми проживемо зиму та початок весни у стабілізаційних графіках», — заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.


Все більше переконуюсь, що справа не лише в пошкодженнях енергосистеми, а й в економіії газу, якого не вистачає для проходження зими.
З одного боку пишуть про дефіцит в мережі на 17%-20% який поступово зменшують, а з іншого продовжують вимикати на 12-16 годин.
 
+3

Cy
2scorpions-7800 (05.12 в 16:32) № 2299720
-----------------------------------------
Чого вікна не заклеїти або забити плівкою?
Роботи на 20 хв і одразу тепліше буде. Цієї зими точно не варто очікувати, що опалення буде достатньо для комфортної температури.
 
+6

Последние новости
Олександр ПІХАЛЬОНОК: "Динамо" треба на кожну команду налаштовуватися як на "Шахтар", тоді буде результат" Киевское «Динамо» — в ТОП-10 мирового рейтинга CIES по ставке на воспитанников и отечественных футболистов Опрос. Кого бы вы хотели видеть соперником «Динамо» в 1/2 финала Кубка Украины? Захисник "Руху": "За кількістю створених моментів ми переважали "Динамо" Жеребкування 1/2 фіналу Кубка України. Сьогодні "Динамо" отримає свого суперника Моргун про дебют за "Динамо": "Відчувалася відповідальність, яка вилилася у кілька моїх незрозумілих рішень, а також у технічний брак" Ярмоленко виховує фаната під час матчу з "Рухом": "Я старший за тебе на 21 рік. І як ти мене називаєш? Ярмола?" Забарный провел 70-й матч в АПЛ, Ярмолюк — 50-й. Текущий вид ТОП-10 украинцев по количеству матчей в АПЛ «В матче с «Динамо» нам удалось перевернуть игру и остро атаковать», — защитник «Руха» «Рух» — «Динамо» — 0:1. ФОТОрепортаж
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%