оттудоваже:
Відомі билинні події відбувались саме в наших краях. Згадаймо богатиря Іллю Муромця, мощі якого спочивають у печерах Києво-Печерської Лаври, Соловʼя-розбійника, який обкладав даниною, а може й грабував, проїжджаючих купців, літню резиденцію Київського князя поблизу с. Княжичі, де, за переказами, приймали дари послів інших країн.
За версією краєзнавця Василя Сердюка, саме в Броварах при виїзді за межі Києва знаходився камінь – дороговказ на доленосні три шляхи.
Згідно з давнішими переказами, наведеними в книзі дослідника Київщини Володимира Гузія «Золота очеретина», стверджується, що наш край знаходився на березі моря, по якому в золотому човні плавала цариця (богиня) Дана
...
Багато країн для популяризації своїх туристичних маршрутів всіляко використовують місцеві перекази, легенди, звичаї, обряди. Бровари – пристоличне місто древнього Києва. Наш край оспіваний в билинах, легендах та місцевих переказах, тому є всі підстави та можливості Бровари розвивати як місто туризму та змістовного дозвілля для дітей, гостей і жителів міста. «Бровари – край легенд» може стати брендом нашого міста.
У 2016 році в резолюції краєзнавчої конференції «Броварська земля від першопочатків до середньовіччя в наукових дослідженнях» передбачалось розробити концепцію легендарних Броварів, передбачивши створення в місті історичного тематичного парку, скверів, майданчиків, де розміщувались би фігури героїв броварських легенд
Розпочинати треба з визнання та найменування безіменного струмка витоком легендарної річки Дарниця, яка мала величезну заплаву в урочищі Сведловщина. (с)
здурєть! герої броварських легенд!!! а я думав то коти Фіфана...