БАНДЕРІВЕЦЬ НА СЛУЖБІ ДЯДЕЧКА СЕМА:
"ПОДОРОЖ ДО АМЕРИКИ" - 2.
Хоч Зеленський і не Еді Мерфі, але теж приїхав до США кохання шукати. Чи знайшов? Тверезо та неупереджено підведемо підсумки візиту.
Спочатку про плюси.
1. Однозначний плюс - зустріч з Трампом. Як каже наше джерело з його штабу, Трамп після зустрічі з Зеленським заявив, що буде добиватися звільнення нашого Півдня бо це "Гроші України вкладені у наш ВПК та розрахунок за кредитування відбудови". Тезово.
а). Трамп заявив Президенту, що більше не допустить політики "відкритих чеків" - кожен американський цент буде наданий у кредит.. Коли безвідсотковий, коли під невеликі відсотки.
б). Трамп за введення у дію "Закону про Ленд-Ліз" на наступний рік у випадку, якщо путін не прийме його пропозиції про перемир'я.
в). Трамп готовий підтримувати співпрацю американських військово-промислових корпорацій з нашим Оборонпромом, але тільки у випадку, якщо потенційні угоди будуть мати експортний потенціал для виробленої в Україні американської зброї.
г). Трамп пообіцяв "не віддавати" російські гроші які заморожені у США доти, доки США не отримають розрахунок по кредиту який АП Байдена готова надати Україні під заставу відсотків від заморожених російських активів.
д) Трамп вимагає замороження бойових дій у наступному році та заявив Зеленському, що не має наміру підтримувати Україну у випадку якщо Президент не проявить реалізм та не погодиться на тимчасову окупацію українських земель.
Загалом все зрозуміло та очікувано. Добре що зустріч відбулася - врегульований дисбаланс у діалозі з республіканцями та демократами.
2. Україна отримає більше зброї ніж очікувала від США та рівно стільки грошей, скільки було анонсовано до візиту.
3. Україна отримала додаткові майже 500 мільйонів доларівна власну "Ракетну програму" та "Програму БПЛА" плюс розширення номенклатури постачань для них.
4. Україна отримала запевнення у тому, що вона отримає фінансування, цивільне як бюджетну підтримку та підтримку енергосектору, так і військове на наступний рік у повному обсязі.
5. Прем'єр-міністр Індії Моді передав Зеленському послання від путіна та погодився бути посередником у контактах між Україною та росією. Це вагомий для нас напів-союзник з країн "Глобального Півдня" на противагу переважно проросійським Китаю та Бразилії.
Мінуси.
1. Байден заявив Президенту, що Україна буде у НАТО тоді, коли впровадить у себе усі стандарти Альянсу (впроваджено 332 з 1150ти на сьогодні), та тоді, "Коли для цього будуть сприятливі політичні умови". Тобто по факту - не буде у найближчі 25 років.
2. Байден наголосив, що підтримка України буде "переглядатися щомісяця" і її продовження буде напряму залежати виключно від впровадження реформ в Україні, в першу чергу від зусиль по боротьбі з корупцією, особливо у вищих ешелонах влади, зокрема у МОУ. Окрема увага реформуванню ЗСУ - Байден вважає що відсутність реформ .у війську фактично знищує український людський потенціал, та впровадженню "Суддівської реформи"
3. Байден після консультацій зі своїми військовими скоротив перелік цілей у рф по яким можна буде бити американською зброєю з 271ї, як того після першого "глобального" скорочення з 740х яких вимагала Україна, до 105ти.
4. США будуть "настійливо наполягати" на реалістичності вимог, які Україна виставить на майбутніх переговорах з росією і радить не виставляти вимогу своєї територіальної цілісності як передумову для їх початку.
5 Байден готовий сприяти втіленню у життя окремих пунктів з "Плану Перемоги" Зеленського. але вважає його все ж більше декларативним, ніж практичним та прорахованим. Наш Президент обіцяє доробити "План"... до 10го жовтня і запропонувати його на зустрічі з Макроном, Шольцем, Байденом та Стармером 10 - 12 жовтня у Німеччині.
6. Зустріч Сибіги та Ермака з Ван І не принесла взагалі ніяких результатів окрім обіцянки китайського міністра "максимально сприяти досягненню всеосяжного припинення вогню та початку переговорів про врегулювання "Української кризи".
Взагалі, у даний момент я не тішуся тим, що став пророком коли передбачив від візиту Зеленського не перемогу, але нічию. Біда Президента в тому, що він вперто відокремлює внутрішню політику України від зовнішньої, а союзники в першу чергу США та Німеччина, зважають на все у комплексі коли визначають межі нашої підтримки. І Україна з централізовано-корупційною системою управління, відсутністю верховенства Права, пост-радянською Судовою системою..., не попаде ані у ЄС, ані у НАТО. І без вільних виборів та впровадження реформ Україні не отримати фінансування за горизонтом 25го року, причому ані по "Безпековим договорам". ані на відбудову Держави.
Чекаємо на 12те жовтня - доля України у наступному році, та й взагалі, буде вирішена саме у Німеччині. Новини буду давати максимально швидко.