✊Тартус: ключ до середземноморської стратегії Росії
Чому раптом активізувалися події в Сирії? В цьому питанні можуть бути дві основні версії:
🇺🇦 Це частина складної дипломатичної гри, спрямованої на тиск на Росію для повернення до перемовин.
🇺🇦 Туреччина, скориставшись моментом, поки адміністрація США перебуває в перехідному стані, вирішила посилити свою позицію в регіоні.
Для Туреччини російська військова база в Тартусі залишається стратегічною загрозою, а ослаблення Росії створює нові можливості.
Подібний підхід демонстрували й інші країни. Наприклад, Азербайджан скористався зайнятістю Росії в Україні, щоб вирішити конфлікт у Нагірному Карабаху.
Історія Тартуса
Російська військово-морська база в Тартусі — ключовий елемент російської присутності в Середземному морі ще з радянських часів. Для Росії це не лише питання контролю, але й стратегічна мрія, яку плекали ще царі та генсеки. Навіть у складні 1990-ті роки, коли армія РФ переживала важкі скорочення, база в Тартусі продовжувала функціонувати.
З початком війни в Сирії у 2011 році Тартус став ключовим логістичним центром для російських операцій у регіоні. Завдяки цій базі забезпечували розгортання контингенту через так званий "Сирійський експрес", який проходив із Криму та Новоросійська.
Сучасні виклики
У 2022 році Туреччина закрила Босфор для російських військових кораблів, що значно ускладнило логістику. Хоча частина вантажів іде через повітря або контрабанду, Росія вже почала скорочувати свій контингент у Сирії.
Підтримка баз у Дамаску, Латакії та Хмеймімі стає дедалі важчою задачею. Як і питання контролю країни за допомогою обмежених сил спеціальних підрозділів.
Перспективи
Зараз росіяни опинилися перед вибором: поступитися частиною територій в обмін на утримання ключових об'єктів, як-от Тартус. Це питання напевно стане одним із пунктів торгу в перемовинах із США. Втім, очевидно, що повністю втримати Сирію для режиму Асада Росії буде дедалі складніше.
🙆♂️ Довідково по цій темі ви можете також подивитись архівні OSINT-дослідження InformNapalm
1. Війна в Сирії: як ВМФ РФ допомагає Башару Асаду (Інфографіка)
2. Тартус як хаб російсько-сирійської дружби
3. «Сирійський експрес» убиває росіян: у Севастополі розкрили факти смертельних походів у Сирію
4. Війна в Сирії: Шлях до сухопутної операції Росії прокладений по морю. ІНФОГРАФІКА
5. Хроніки InformNapalm: рік, як Росія знищує Сирію
https://t.me/informnapalm/23500