"Культура, що наразі склалася, диктує нам, що прийнятними можуть бути лише висновки певного роду - наприклад, білий колір шкіри або мужність обов'язково повинні бути проблемою. І боротьба з проявами соціальної несправедливості ставиться вище за об'єктивну правду", - додає дослідник.
Проте автори експерименту кажуть, що їх репутація в науковій спільноті зруйнована - і самі вони не чекають ні на що хороше.
Богоссян впевнений, що його звільнять з університету або покарають якось по-іншому. Плакроуз побоюється, що тепер її можуть не взяти в докторантуру. А Ліндсі каже, що тепер точно перетвориться в "академічного вигнанця", для якого закритим буде шлях як до викладання, так і до публікації серйозних наукових робіт.
Між тим, усі троє згодні, що їхній проект себе виправдав.
"Ризик того, що упереджені дослідження і надалі будуть впливати на освіту, ЗМІ, політику і культуру, для нас набагато страшніший за будь-які наслідки, з якими можемо зіткнутися ми самі", - каже Джеймс Лінді.
Наукові журнали, де були оприлюднені псевдонаукові роботи, пообіцяли прибрати їх зі своїх сайтів, проте більше ніяк не коментували скандал. (с)насправді це вирокаргументований вирок всьо цьомувся ця дендерно расова орієнтованість виходись щось потіпу поднятія целіни в совдепії і прочєй обязатєльной зарніци для поднєвольних
"Ми вважаємо, що теми гендеру, расової ідентичності та сексуальної орієнтації, звісно, заслуговують того, аби їх досліджували. Але важливо досліджувати їх правильно, без упередженості. Проблема полягає саме у тому, як їх вивчають зараз", - каже Ліндсі. (с)дісідєнт нііначєой посодют...
"Вы них*ра не играете": болельщики "Динамо" откровенно поговорили с игроками (Видео) (с)бесполєзномені Джокєр з Погодою і не таке висказували, і шо? є якийсь результат?агааж два раза!
Бімба на мегатону: У західній науці - масштабний скандал. Троє поважних вчених зізналися, що протягом цілого року влаштовували не надто етичний соціальний експеримент.
Вони навмисно писали абсолютно беззмістовні і навіть відверто абсурдні наукові статті у різних галузях соціальних наук, аби довести: ідеологія у цій сфері давно взяла гору над здоровим глуздом.
Усі роботи писалися під вигаданими іменами і, як і передбачали автори, успішно проходили перевірку і друкувалися в поважних наукових журналах. А одна з найабсурдніших статей - про те, що секс між собаками в парку варто розглядати в контексті культури зґвалтувань, - навіть була відзначена спеціальною нагородою.
Мета науки - встановлення істини, наполягають автори, проте у сфері соціальних досліджень істина вже давно мало кого хвилює. Головне - відповідність ідеологічним нормам: засудження пригнічувачів і підтримка "принижених"............
Чим закінчився експеримент
З 20 написаних робіт принаймні сім було відрецензовано провідними вченими і прийнято до публікації.
Єдине питання, яке виникло в одного з рецензентів, - чи дійсно Хелен Вілсон (вигаданий автор роботи) спостерігала в міському парку "по одному собачому зґвалтуванню щогодини".
"Принаймні сім робіт" - тому що ще стільки ж знаходилися на етапі розгляду в той момент, коли вчені вирішили зупинити експеримент і розкрити свої імена.
Стаття "Собачий парк" (повна назва - "Реакція людей на культуру зґвалтувань і прояву нетрадиційної сексуальної орієнтації в собачих парках Портленду, штат Орегон") була оприлюднена науковим журналом Gender, Place and Culture - і висміяна у соцмережах.https://www.bbc.com/ukrainian/features-45754024
ну як тут не процитувати класіка:Ви, батьку, там привидом вже зовсім заєбались. Шось пиздите таке, що не просцяти і за цілий тиждень. Я же вам сказав, що мститися не можу, бо всі люди - це браття на землі, окрім жидів, татар, масонів, негрів, білорусів, которих я ненавиджу. В цілому я ж гуманіст, не те шо ви, папаша (с)
2Cy (05.10 в 10:05) № 1488037 -----------------------------------------
https://www.pravda.com.ua/news/2018/10/5/7194172/Також відзначається, що ставлення до росіян є поляризованим: 40% опитаних готові допустити росіян як членів своєї родини і близьких друзів, а 42% не хотіли б, щоб вони були жителями України і готові їх допустити тільки як гостей України чи взагалі б не пускали в Україну.
Соціологи припускають, що в першому випадку респонденти мали на увазі росіян – жителів України, а у другому – громадян Росії.
хехі це ще про мадярів не питали!
Найнижчий рівень етнічних упереджень в Україні до українців, білорусів і росіян, найвищий – до китайців, африканців, арабів і особливо – до ромів.
Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології.
Соціологи досліджували ставлення українців до деяких етнічних груп за шкалою Еморі Богардуса. За нею респонденти мали відповісти, наскільки близькі стосунки вони готові допустити з представниками кожної з груп. Це називається соціальною дистанцією (мінімальна 1 – згоден допустити як члена родини, максимальна 7 – не пускав би в Україну).
Найменша соціальна дистанція до україномовних і до російськомовних українців (індекс 2,2 і 2,8 відповідно) – більшість опитаних готові допустити представників цих груп як членів своєї родини і близьких друзів.
На другому місці – білоруси (3,3), далі з деяким відривом – росіяни (3,8) та поляки (4,1).
Потім йдуть кримські татари, канадці, євреї, німці і американці з приблизно однаковою соціальною дистанцією 4,4-4,5.
Завершують ієрархію соціальних дистанцій китайці (5,3), африканці (5,4) араби (5,5). На останньому місці роми (5,7). (с)Смуз має торжествувати!