#WE WANT INFORMATION - 54.
1. Відбулися переговори між Радником Президента США Уолтцем та заступником Лаврова Ушаковим. Уолтц повідомив Ушакова про те, що Президент США "втрачає терпіння" та "Готовий до рішучих кроків" бо бачить явні наміри путіна затягнути процес підписання "Угоди про припинення вогню" на 30 днів на невизначений термін. Уолтц повідомив Ушакова про намір Трампа ввести вторинні санкції спрямовані проти "тіньового флоту рф" який експортує російську нафту та скраплений газ".
Ушаков повідомив Уолтца, що путін "з усією повагою та відповідальністю" ставиться до ініціатив Трампа, проте наголошує що без вирішення принципових питань про юридично закріплену неможливість вступу України до НАТО та обмеження чисельності особового складу та озброєння ЗСУ "тривале перемир'я не може бути сталим". Ушаков від імені путіна наполягає на новій зустрічі делегацій США та росії з тим, щоби обговорити можливість подальшого введення нового "секторального перемир'я" яке б охоплювало удари по "об'єктах подвійного, військово-цивільного, призначення та взагалі по щільній житловій забудові. Ушаков повідомив Уолтца, що пауза у масованих атаках БПЛА то "жест доброї волі президента путіна який демонструє його прагнення миру та готовності до подальшого конструктивного діалогу". Ушаков просить якомога швидше організувати нову розмову двох Президентів щоби у ході тих "зняти усі занепокоєнні у доброчесних намірах президента рф".
Сторони домовилися провести черговий тур консультацій "найближчим часом".
2. Відбувся вже третій тур переговорів між Прем'єром Італії Мелоні та Президентом США Трампом. Основна тема - Україна та близкосхідне врегулювання. Мелоні виказала свою "стурбованість та розчарування непоступливою позицією Президента США щодо забезпечення "Безпекових гарантій для України та ЄС в цілому" зі сторони його Держави та наполягала на недоброчесних намірах путіна який "виставляє Президента США міжнародним невдахою". Прем'єр Італії наполягає на тому, що НАТО повинно забезпечити дію своєї "П'ятої статті" на територію України яку буде контролювати Київ.
Президент США вчергове заперечив можливість забезпечення "Гарантій безпеки" для України про які просить Мелолні, проте готовий і надалі "обговорювати інші варіанти забезпечення глобальної безпеки на Європейському континенті".
Після останнього туру переговорів з Трампом Мелоні повідомила членів урядової коаліції про те, що "скоріш за все їй не вдасться рішуче вплинути на позицію Президента США" і тому Уряд Італії доведеться приймати складні рішення щодо підвищення витрат на оборону які б забезпечили Безпеку не тільки ЄС, але й України.
3. Майбутній Канцлер Німеччини Мерц повідомив учасників "Паризького саміту" про те, що він "рішуче наполягає у ході коаліційних переговорів" які зараз тривають у його державі на необхідності передачі Україні ракет "Таурус" і зробить усе можливе щоби така передача була здійснена на постійній основі. Президент Зеленський отримав запевнення у тому, що оборонці ФРН готові провести роботи по переобладнанню деяких типів літаків які знаходяться на озброєнні України для використання цього типу ракет.
Станом на зараз проти такої передачі виступають соціал-демократи Німеччини які приймають участь у створенні "широкої коаліції". Але й там існує своя фракційність. Міністр оборони Німеччини Пісторіус, самий популярний політик соціал-демократів, та очолювана ним фракція виступають за передачу ракет, очолювана діючим Канцлером Шольцем фракція проти такої передачі. Чекаємо на розвиток подій - є великі шанси на те, що Мерц таки свого доб'ється.
4. Відбулися переговори між Прем'єрами Великобританії та Австралії присвячені у тому числі "Українському питанню" а також подальшому функціонуванню та розвитку стосунків всередині військово-політичного блоку AUKUS. Прем'єр Австралії Албанезе підтвердив "абсолютну рішучість у підтримці України" і готовий "швидко ухвалити рішення про відправку військового контингенту від своєї Держави в Україну" та суттєво збільшити військову допомогу Києву".
Про результати переговорів повідомлено Президента США.
5. Відбулися вже два тури он-лайн переговорів між делегаціями України та США по темі узгодження статей у новій редакції "Угоди про копалини". США отримали підготовлені Єврокомісією та урядовцями України висновки з переліком статей та положень які протирічать законам ЄС та України та почали процес їх узгодження задля відповідності їх цим законам. Американська сторона виступає проти "затягування процесу переговорів, проте готова "конструктивно та швидко працювати задля широкого узгоджування". Станом на зараз, слава Богу, дві статті, конкретно які - нам не повідомили, які вже були відкинуті у рамках підготовки "Рамкової угоди", знову виключені. Переговори тривають.
Новин багато. Наступний випуск завтра вранці у цей же час. Гарного дня.