Сообщение #3087026 Просмотреть на стене →

Marinera was 'stateless vessel' with 'long history of nefarious activity', says UK defence secretary, arguing mission was lawful
Dan Sabbagh
Міністр оборони Великої Британії заявив, що Marinera була «судном без громадянства» з «довгою історією злочинної діяльності», стверджуючи, що місія була законною.
Ден Саббах
Міністерство оборони Великої Британії заявило, що надало військову допомогу американським силам, які захопили нафтовий танкер під російським прапором на північний захід від Великої Британії та Ірландії, спочатку стверджуючи, що операція була законною, оскільки судно порушило санкції США щодо Ірану .

Міністр оборони Джон Гілі заявив, що Велика Британія дозволила американським літакам використовувати бази для підготовки та виконання місії , тоді як Королівські ВПС забезпечували додаткове спостереження, а ВМС - дозаправку паливом, поки тривало остаточне захоплення.

Гілі заявив, що втручання Великої Британії було виправданим згідно з міжнародним правом, оскільки судно Marinera, яке пливло з Карибського моря до Росії , раніше було під санкціями, коли воно було відоме як Bella 1.

«Цей корабель, з негідною історією , є частиною російсько-іранської осі ухилення від санкцій, яка підживлює тероризм, конфлікти та страждання від Близького Сходу до України», – сказав Гілі.

Пізніше Гілі розширив обґрунтування арешту. Танкер, як він повідомив депутатам увечері, змінював свою назву «п’ять разів за останні п’ять років» і помилково плавав під прапором Гайани, коли мав назву Bella 1 і прибув до Карибського басейну .

Міністр оборони заявив, що «судно без громадянства» «може бути законно перехоплене та підпадати під дію закону держави, що його забороняє». Судна без громадянства зазвичай вважаються такими, що не мають захисту згідно з міжнародним правом, хоча існують дискусії щодо того, якою мірою їх можна перехоплювати або захоплювати.

Міністр також зазначив, що «Марінера» була частиною «зростаючої мережі тіньового судноплавства, яка підживлює та фінансує нестабільність », і що «Росія експлуатує власний величезний тіньовий флот для фінансування свого незаконного вторгнення в Україну». Він додав, що заборона таким суднам таємно торгувати шкодить військовим зусиллям Росії.

Міністр оборони заявив, що Велика Британія вирішила надати допомогу у відповідь на запит США. Однак британські війська відіграли лише допоміжну роль, і жодні британські війська не брали участі в висадці , заявив Гілі депутатам у середу ввечері.
https://www.theguardian.com/world/live/2026/jan/07/europe-greenland-denmark-us-france-trade-weather-latest-news-updates
7.01.2026
Завжди "на пульсі подій" у світі,Україні та Черкасах
Сhess-Miridance Press(Сherkasy,Ukraine)
#ChessMiridancePress
CMP
Мицик Юрій Миколайович(Черкаси(
#цитати #Міжнароднеправопринципитазастосування
#історія #Черкаси #manowar723
#суспільство #раша
#Америкасьогодні
 
Последние новости
Журналіст назвав двох гравців, які свого часу між "Динамо" та "Шахтарем" обрали донецький клуб «Луческу прошёл медобследование, с ним всё в порядке», — технический директор Федерации футбола Румынии ЗМІ: Ключовий гравець суперника "Динамо" в чвертьфіналі Кубка України перейшов у клуб УПЛ Циганик пригадав перший демарш "Динамо" в українському футболі: "Для Луческу це був достатньо сильний удар" Маленький син хавбека "Динамо" Миколи Михайленка допомагає батькові підтримувати себе в формі у відпустці «Это не удача. Это судьба», — Хаджи о своём победном голе в ворота «Динамо» в матче за Суперкубок УЕФА 1986 года Вантух интересен сразу трём клубам УПЛ. Но футболист нацелен на продолжение карьеры за границей Джерело: Хавбек "Динамо", який зараз грає в оренді, може отримати виклик до збірної України ЗМІ: Ярмоленко на посаді спортивного директора може привезти в "Динамо" тренера з Європи Джерело: Колишній гравець "Динамо" потрібен трьом клубам УПЛ
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%