Сообщение #2868666 Просмотреть на стене →

Цей матеріал створено на основі публікацій у “Черкаській правді”. Їм вже не одне десятиліття, і сьогодні, коли наше місто відчутно змінюється, видається цікавим побачити його в часи попереднього великого оновлення. Що тоді вдалося здійснити, а які плани так і залишилися нереалізованими? Як давно місцева влада та архітектори переймаються тими аспектами містобудування, які ми вважаємо сучасними? Зрештою, скільки часу минало від відповідних задумів до їх втілення? - пише Акцент.

1958 рік: стратегія змін

“В плані будівництва в місті передбачається на найближчий час нові підприємства, культурно-освітні заклади. Серед них: завод скляної тари, хлібо- і молокозаводи, Будинок зв’язку, автобусна станція, Палац культури облспоживспілки, музична школа, школа-інтернат, драматичний театр. Вже визначено основні райони житлової забудови та розміщення промислових підприємств. При чому, між підприємствами і жилими масивами створюються санітарні захисні зони з іх озелененням. Існуюча мережа вулиць зберігається. Для поліпшення умов транспортного руху і забезпечення зручного зв’язку між існуючими та новими районами будуть прокладені нові вулиці. Будуть створені такі нові площі: Центральна, що прилягає до Будинку Рад; транспортні – біля нового мостового переходу через Кременчуцьке водосховище та на перетині Чигиринського шосе з вулицею Рафінадною; привокзальні – в районі залізничної станції та річкового порту; призаводські – біля заводів рафінадного і штучного волокна; районні – в південному та південно-західному районах міста” (“Чудові перспективи”, 11 липня 1958 року).

Як бачимо, чимало з означеного так і залишилося на папері. Зокрема, навіть не зрозуміло, де і навіщо мала б бути площа перед мостом. Чимало об’єктів увели в експлуатацію значно пізніше, аніж передбачалося. Зате маємо анонс Південно-Західного району: ще за 20 років до появи у ньому перших будинків.

1959 рік: справи комунальні

“Основним видом міського пасажирського транспорту буде тролейбус. Проектом планування намічено створити тролейбусні лінії загальною довжиною 41 кілометр, збудувати тролейбусний гараж, міську авторемонтну базу, гаражі для автобусів і таксомоторного парку.

Широкі заходи проводитимуться по водопостачанню міста. Кількість свердловин збільшиться з 8 до 29, а загальна потужність водопроводу зросте більш як у 4 рази і буде доведена до 32,6 тисяч кубометрів води на добу. Пропускна спроможність міської каналізації становитиме 44,8 тисяч кубометрів на добу. Електропостачання міста здійснюватиметься від Кременчуцької ГЕС і збільшиться порівняно з теперішнім майже у 5 різ. Теплопостачання міста забезпечуватиметься від теплоелектроцентралі заводу штучного волокна і районних котелень. Газопостачання проводитиметься від родовищ природного газу в Полтавській області та Михайлівського родовища Дніпропетровської. Буде збудована газороздавальна станція на 5 тисяч балонів” (“Приємні зміни”, 2 лютого 1959 року).

На щось відводилося 5 років, на щось – 10, але плани партії таки стали реаліями народу. Тролейбуси рушили 1965-го, “Дирекція котелень і теплових мереж”, заснована у серпні 1969-го, вже через рік обслуговувала 28 енергопунктів та 30 кілометрів трубних магістралей. Містяни все ще споживали виключно артезіанську воду, а доведені планові завдання Водопарк навіть перевиконував. Щоправда, в 1967 році ухвалили рішення про будівництво Дніпровської водоочисної станції: “напувати” вже індустріальні Черкаси ставало дедалі важче. Воно й не дивно, адже 1959-го в них мешкало 83 тисячі люду, а через 10 років вже 170 тисяч
https://provce.ck.ua/perspektyvy-z-mynuloho-yakym-kolys-bachylosya-majbutnje-cherkas/
20.04.2025
manowar-723(Черкаси,Україна)


#VIVAVIVAУКРАЇНА
#Черкаси. #історія #manowar723 #освіта #суспільство #транспорт
Мицик Юрій Миколайович (Черкаси) -історик та шахіст (кмс з шахів та Дитячий Тренер) ,майже-20 років праці у освіті ,12 серпня-5 років ,як звільнився "За згодою"сторін"з ЦДЮТ(Черкаси) -шаховий
гурток"Біла тура",де працював шаховим Тренером з 2006-2019 рр й вже 6 рік не дають повернутись,погрожуючи,що не візьмуть назад на роботу у ЦДЮТ (Черкаси) ніколи і живи,як хочеш (інвалід дитинства 3 групи ,самотній та без родичів у Черкасах
.
 
Последние новости
«Полесье» — «Динамо» — 0:0. ФОТОрепортаж Вячеслав Заховайло: «Столько технического брака от «Динамо» я не ожидал» Пушич сказав, чи зможуть Судаков та Матвієнко зіграти проти "Динамо" в фіналі Кубка України «Полесье» — «Динамо» — 0:0. Послематчевая пресс-конференция. Александр Шовковский: «Мы не были на себя похожи» (ВИДЕО) Стало известно, кто будет транслировать финал Кубка Украины 2024/2025 «Шахтер» — «Динамо» Сергей Ковалев: «Если «Динамо» победит «Полесье», их уже точно можно будет поздравлять с завоеванием золотых медалей» Стало известно, кто будет комментировать матч «Полесье» — «Динамо» Став відомий коментатор матчу "Полісся" - "Динамо" Денис Бойко: «Не скажу, что вратари «Динамо» были сильнее меня, но их перспектива была больше» Журналіст: "Проти "Полісся" для "Динамо" буде важка гра. Житомиряни намагатимуться відібрати очки у лідера"
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%