Сообщение #2868614 Просмотреть на стене →

Supreme Court halts latest wave of Alien Enemies Act deportations, for now

Верховний суд у суботу вранці припинив можливість адміністрації використовувати Закон про чужоземних ворогів для швидкої депортації мігрантів до Сальвадору, які перебувають під вартою в деяких частинах Техасу.

Надзвичайний наказ тимчасово блокує депортацію, доки Верховний суд не вирішить екстрену апеляцію Американської спілки громадянських свобод (ACLU), яка була подана годинами раніше через занепокоєння щодо неминучості нових рейсів депортації.

Судді Кларенс Томас і Семюель Аліто, двоє провідних консерваторів суду, висловили незгоду.

У п’ятницю ACLU одночасно попросила кілька судів негайно втрутитися, попередивши, що в іншому випадку венесуельські мігранти можуть отримати довічне ув’язнення у сумнозвісній мегав’язниці Сальвадору без можливості судового перегляду.

«Уряду наказано не висилати жодного члена передбачуваного класу затриманих із Сполучених Штатів до отримання наступного розпорядження цього Суду», — йдеться у розпорядженні Верховного суду.

Цей клас поширюється на будь-якого мігранта, затриманого в Північному окрузі Техасу, якого депортують відповідно до Закону про чужоземних ворогів XVIII століття. Він не застосовується в інших місцях, хоча судді, які розглядають окремі справи, тимчасово заблокували депортацію осіб, затриманих у Південному окрузі Нью-Йорка та Південному окрузі Техасу.

Закон 1798 року дозволяє мігрантам бути швидко депортованими на тлі оголошеної війни або «вторгнення» іноземної держави. Закон застосовувався лише три рази, усі під час воєн, але Трамп стверджує, що він може використовувати його, оскільки венесуельська банда Трен де Арагуа фактично вторгається в США

Минулого місяця адміністрація вперше застосувала закон про депортацію понад 100 мігрантів до сальвадорської мегатюрми. У п’ятницю ACLU скасував усі зупинки, оскільки висловив тривогу про активну хвилю депортацій, заявивши, що адміністрація вже доставляє мігрантів автобусами до аеропорту.

Однак заступник помічника генерального прокурора Дрю Енсайн відмовився на слуханні в суді нижчої інстанції, заявивши, що на п’ятницю чи суботу рейси для депортації не заплановані.

«Але мені також сказали сказати, що вони залишають за собою право виводити людей завтра», — попередив Ensign.

ACLU зайняв агресивний підхід, коли йому стало відомо про депортацію, давши окружному судді США Джеймсу Хендріксу, призначеному Трампом у Техасі, який спостерігає за цією справою, всього кілька хвилин, щоб діяти до того, як група громадянських прав почала апелювати в п’ятницю вдень.

Критикуючи цей короткий віконний проміжок, колегія 5-го окружного апеляційного суду США у складі трьох суддів одноголосно відхилила апеляцію групи як передчасну рано в суботу.

«Ми не сумніваємося в старанності та здатності шановного окружного судді в цій справі діяти оперативно, коли того вимагають обставини», — йдеться в непідписаному рішенні 5-го округу. "Петиціонери наполягають на тому, що вони намагалися звернутися до районного суду в першій інстанції, і що районний суд просто "відмовився" діяти. Але в сьогоднішньому наказі районного суду вказується, що позивачі дали суду лише 42 хвилини, щоб діяти".

Колегія 5-го округу складалася з суддів, призначених Трампом, Джеймса Хо та судді Корі Вілсона, а також судді Ірми Карільо Рамірес, призначеної колишнім президентом Байденом.

Крім того, ACLU безуспішно просив окружного суддю США Джеймса Боасберга, призначеного колишнім президентом Обамою, який служить у столиці країни, заблокувати депортації. Боасберг спостерігає за викликом ACLU першій хвилі депортацій 15 березня, коли Трамп вперше застосував Закон про чужорідних ворогів.

Наприкінці екстреного слухання у п’ятницю ввечері Боасберг постановив, що він не має юрисдикції після рішення Верховного суду минулого тижня про те, що мігранти повинні оскаржувати своє висилання, якщо їх фізично затримують.

У середу суддя також визнав ймовірною причиною для кримінальної неповаги до адміністрації Трампа за навмисне невиконання його наказу негайно припинити депортації та розвернути будь-які літаки в повітрі. Апеляційний суд у п'ятницю тимчасово заблокував будь-яке провадження щодо неповаги до суду.
https://thehill.com/regulation/court-battles/5256983-supreme-court-halts-alien-enemies-act-deportations/
19.04.2025
manowar-723(Черкаси,Україна)
#світовіЗМІ
#Америкасьогодні
#Черкаси. #історія #manowar723 #Міжнароднеправопринципитазастосування #освіта #суспільство

Мицик Юрій Миколайович (Черкаси) -історик та шахіст (кмс з шахів та Дитячий Тренер) ,майже-20 років праці у освіті ,12 серпня-5 років ,як звільнився "За згодою"сторін"з ЦДЮТ(Черкаси) -шаховий

гурток"Біла тура",де працював шаховим Тренером з 2006-2019 рр й вже 6 рік не дають повернутись,погрожуючи,що не візьмуть назад на роботу у ЦДЮТ (Черкаси) ніколи і живи,як хочеш (інвалід дитинства 3 групи ,самотній та без родичів у Черкасах )
 
Последние новости
Поздравление с Пасхой от Игоря Суркиса Особые гости на матче «Динамо» — «Оболонь» Першість U-19. 25-й тур: рекорд "Динамо" з великих перемог в ході одного чемпіонату, 4-й дубль Кремчанина, 5 з 5-ти реалізованих Задорожним пенальті "Динамоманія" в Інстаграмі! Голкипер "Черноморца" Аниагбосо: "Рудько будто мой старший брат. Он заботится обо мне и учит многим вещам" "Буковина" проведе відкрите тренування перед матчем Кубка України з "Динамо" Олексій БЄЛІК: "Підготовка до наступного матчу з "Динамо" U-19 буде такою самою, як і до будь-якого іншого суперника. Для нас головне завдання – розвиток футболістів" Буяльский обошел Леоненко в ТОП-10 бомбардиров «Динамо» за историю «Можно быть очень умным, но проиграть всё, что возможно», — экс-вратарь «Динамо» о поражении «Шахтера» от «Колоса» Гол Сидорчука спас «Вестерло» от поражения (ВИДЕО)
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%