Сообщение #2836303 Просмотреть на стене →

Порушує права: у ФРН критикують закон про спецслужби
Закон дозволяє німецьким спецслужбам стежити за журналістами. Судова суперечка щодо цієї норми докотилася вже до Європейського суду з прав людини.
ПолітикаЄвропа
Порушує права: у ФРН критикують закон про спецслужби
Марсель Фюрстенау
4 год. тому4 год. тому
Закон дозволяє німецьким спецслужбам стежити за журналістами. Судова суперечка щодо цієї норми докотилася вже до Європейського суду з прав людини.

https://p.dw.com/p/4rjfN
Штаб-квартира BND у Берліні
Штаб-квартира BND у БерлініФото: Jörg Carstensen/picture alliance
Реклама

Конституційний суд Німеччини не прийняв позов від "Репортерів без кордонів" та "Товариства громадянських свобод" проти зміненого у 2020 році закону про Федеральну розвідувальну службу (BND). Тож обидві організації тепер звернулися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі.

"Закон про BND досі дозволяє всебічне стеження за працівниками ЗМІ, особливо за межами Німеччини, і таким чином становить загрозу свободі преси", - каже виконавча директорка "Репортерів без кордонів" Аня Остергауз (Anja Osterhaus), пояснюючи причини, що призвели до спільного позову проти таких повноважень німецької служби зовнішньої розвідки. А координатор процесу Біжан Мойні (Bijan Moini) з "Товариства громадянських свобод" переконаний: "Це серйозне втручання в приватне життя". На його думку, такі повноваження спецслужби також можуть неабияк позначитися на житті людей у Німеччині.

Довга рука BND дотяглася аж до Німеччини
Річ у тім, що після внесених 2020 року змін до відповідного закону BND отримала дозвіл застосовувати окремі інструменти стеження стосовно певних осіб у межах "збору стратегічної інформації за кордоном". Такими інструментами можуть бути спеціальні програми для збору даних. Іншими словами, німецька спецслужба має абсолютно легальну можливість таємно встановлювати шпигунське програмне забезпечення для стеження за електронними гаджетами, зокрема смартфонами. Ці програми дають змогу детально аналізувати всі комунікації власника гаджетів - по всьому світу, а отже, і в Німеччині, хоч BND не дозволено вести стеження на території Німеччини.

"Цей закон містить більше порушень фундаментальних прав, ніж будь-коли", - каже Мойні, критикуючи реформу законодавства щодо BND. Рішення Федерального конституційного суду не розглядати повторний позов він вважає жалюгідним. Адже в травні 2020 року той самий суд розглядав старий закон про BND і відхилив його як неконституційний.

"Стеження - це скандал з погляду правової політики"
На той час Біжан Мойні вже був координатором питань, пов'язаних з процесом, і представляв організації-позивачі. Для нього санкціонована законом практика стеження є "скандалом з погляду правової політики". Як і за старим законом, який був визнаний неконституційним, BND може мати доступ до мільйонів електронних повідомлень за кордоном, застосовуючи пошукові терміни без будь-якої конкретної підстави.

На цьому тлі Мойні перелічив ті види практики стеження з боку BND, які він вважає незаконними. Приміром, BND дозволено збирати забагато даних, досліджувати забагато тем, стежити за завеликою кількістю людей і занадто глибоко заглядати в роботу журналістів-розслідувачів.

Крім того, на його думку, закон сформульований занадто розпливчасто, коли йдеться про таку річ як "розпізнавання загроз". Мойні наводить приклад, що BND уповноважена стежити за людьми та їхнім спілкуванням через електронні сервіси "з метою захисту здатності Федеративної Республіки Німеччина діяти у зовнішній політиці". Однак таке формулювання є вкрай широким. "Воно може містити практично все", - каже він, адже невідомо, що саме означає здатність діяти й що саме потрібно для захисту.
пояснює Ган.

Втім, "Репортери без кордонів" та "Товариство громадянських свобод" вбачають загрозу не лише у практиці BND. Ган вважає, що "абсолютно неважливо", в якій частині світу це відбувається і від якого уряду це походить. Загалом правозахисники розглядають шпигунство проти журналістів як "масоване втручання (в роботу преси. - Ред.) і напад на свободу преси".

https://www.dw.com/uk/u-nimeccini-kritikuut-zakon-pro-bnd-cerez-mozlive-porusenna-prava-ludini/a-71912273
14.03.2025
manowar -723(Черкаси,Україна)
#Міжнароднеправопринципитазастосування #світовіЗМІ
#Черкаси #історія #VIVAVIVAУКРАЇНА #manowar723 #цитати І #суспільство #бундес
 
Последние новости
Перед домашней встречей «Кривбасса» с «Динамо» Вернидуб высказался о проведении матчей в Кривом Роге «Большой результат приходит тогда, когда ты отдаешь всё ради своей цели», — Роман Яремчук о своём дубле за «Олимпиакос» Хавбек "Руха" Пастух: "Якісно попрацюємо над помилками та у кубковому протистоянні з "Динамо" зможемо реабілітуватися" Журналіст: "Не хвилююся за долю "Динамо", навіть якщо Суркіси захочуть піти чи продати його. Бренд клубу підтримуватимуть дуже довго" Яремчук оформил третий дубль за «Олимпиакос» (ВИДЕО) «Конечно, хотелось бы и 600, и 700 матчей иметь», — Виталий Буяльский о своём 350-м матче за «Динамо» «Рух» — «Динамо» — 0:2. ФОТОрепортаж Стало известно, где «Динамо» будет тренироваться во время пребывания во Львове «Во втором тайме хотели забить «Динамо» быстрый гол», — полузащитник «Руха» Бывший одноклубник Рубена Аморима: «Он был клоуном в раздевалке»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%