Все краще і краще :(
У Мінсоцполітики розраховують на прийняття реформи соцстрахування до липня 2025 року
Мицик Юрій Миколайович (Черкаси) -історик та шахіст (кмс з шахів та Дитячий Тренер) ,майже-20 років праці у освіті ,12 серпня-5 років ,як звільнився "За згодою"сторін"з ЦДЮТ(Черкаси) -шаховий гурток"Біла тура",де працював шаховим Тренером з 2006-2019 рр й вже 6 рік не дають повернутись,погрожуючи,що не візьмуть назад на роботу у ЦДЮТ (Черкаси) ніколи і живи,як хочеш (інвалід дитинства 3 групи ,самотній та без родичів у Черкасахі
#освіта #manowar723#Черкаси #VIVAVIVAУКРАЇНА #шахи #історія #суспільство #медицина #цитати#МіжнароднеправопринципитазастосуванняКлючова задача реформи соціального страхування
йшлося, що Мінсоцполітики очікує на ухвалення закону в липні 2025 року, але, як уточнила Марчак, у планах відомства – ухвалити закон до липня, а з липня вже почати впровадження реформи)
Новини
Для підписників
Гроші
Інновації
Свій бізнес
Компанії
Івенти
Війна
Лідерство
Рейтинги
Світ
Життя
Найбагатші
50% знижки на річну підписку на сайт Forbes.ua
Категорія
Новини
Дата
19 листопада 09:25
У Мінсоцполітики розраховують на прийняття реформи соцстрахування до липня 2025 року
Іра Крицька /з особистого архіву
Іра Крицька
Forbes
2 хв читання
Зберегти
Ключова задача реформи соціального страхування перебудувати систему соцстрахування на відновлення працездатності людини та поновити її дохід, який був до отримання травм, пояснює в інтервʼю Forbes Ukraine заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак. Відомство розраховує, що Верховна Рада ухвалить закон щодо реформи до липня 2025-го, а з липня почне її впровадження.
(Виправлено: У першій версії новини йшлося, що Мінсоцполітики очікує на ухвалення закону в липні 2025 року, але, як уточнила Марчак, у планах відомства – ухвалити закон до липня, а з липня вже почати впровадження реформи)
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про бренд одягу One By One, який з 2022 року відкрив 17 магазинів, а виторг в 2024 році наближається до 500 млн грн 👉 Дивіться за цим лінком
Деталі реформи
Головний орієнтир реформи відновлення працездатності людини, а не надання їй статусу з інвалідності. Оцінка працездатності людини відбувається після того, як вона пройшла реабілітацію. «Якщо після травми чи операції людина повертається на роботу, на рівень доходу, який мала до травми, це значить, що держава добре впоралась зі своїм завданням і додаткова грошова виплата людині не потрібна», – пояснює Марчак.
В законопроєкті Мінсоцполітики закладено, що всі інструменти соцпідтримки для людини мають «включатись» одразу, з моменту, коли медична команда визначила, що лікування і реабілітація будуть тривалими. «Для того, щоб надавати підтримку, як-от страхові виплати після 120 дня хвороби чи послуги з догляду або протезування, нам не потрібен буде статус інвалідності», – додає Марчак.
Ще один параметер реформи – якщо умови праці не сумісні з травмою, держава має допомогти знайти людині нове місце роботи. А якщо людина повністю втратить працездатність, розмір виплат, які вона отримуватиме від держави, буде суттєво збільшений. «Будемо привʼязуватися до середньої заробітної плати по країні», – каже Марчак.
«Зміни стосуються нових людей в системі – ті, хто вже отримує пенсію з інвалідності, будуть отримувати їх далі», – стверджує заступниця міністра. У Мінсоцполітики розраховують, що Рада ухвалить законопроєкт до липня 2025-го, а з липня почнеться впровадження нових підходів.
https://forbes.ua/news/u-minsots-rozrakhovuyut-priynyati-reformu-sotsstrakhuvannya-do-lipnya-2025-roku-19112024-24886