Сообщение #2503513 Просмотреть на стене →

2scorpions-7800 (05.10 в 14:52) № 2503509
-----------------------------------------
№ 2503509
https://footwall.net/message.aspx?id=2503509
#історія #VIVAVIVAУКРАЇНА #суспільство #Міжнароднеправопринципитазастосування #раша
#Аиерикасьгогодні #світовіХМІ
https://www.bbc.com/ukrainian
Американський ленд-ліз для України закінчився, так і не почавшись. Чому він не запрацював

.
Експосол Валерій Чалий визнає, що закон про ленд-ліз на початку повномасштабного вторгнення був певним "сигналом" для Кремля, але не "запасним варіантом"
"Мені здається, це був сигнал Москві про можливість масштабних великих поставок озброєння для України".
Однак відкритим залишається питання, чому ні Київ, ні Вашингтон так і не сформували хоча б попереднього варіанту угоди про постачання військової допомоги, як передбачено законом про ленд-ліз.
Там мали б бути прописані, зокрема, умови, на яких Україна отримуватиме її.
"В мене виникає питання, а чому всі вважають, що треба буде платити (за передану зброю)? Річ у тому, що все це має бути прописано в угоді. Платити чи не платити, або взагалі буде просто умова повернути неушкоджену техніку (після війни, – Ред.), ми не знаємо, тому що навіть проєкту такої угоди немає", – зауважує дипломат.
Він вважає правильним продовжити дію закону про ленд-ліз на наступний рік і спробувати "протестувати" цей механізм військової допомоги. "Давайте подивимось, як це буде діяти, бо поки це все гіпотетичні розмови".
Джерело ВВС, дотичне до цього питання, допускає, що однією з причин не введення в дію ленд-лізу є те, що для Білого дому виявилось "зручніше" розподіляти безпосередньо фінансові кошти, а не військову техніку.
Тобто Конгрес виділяє з бюджету кошти на військову допомогу Україні, а Білий дім і Пентагон вже самі вирішують, на які конкретно зразки озброєння їх витратити чи яким саме військовим заводам розподілити.
Це також "більш гнучкий" механізм, на який не має впливу опозиція серед конгресменів-республіканців, наголошує джерело.

"Дратівливе питання"
Можливо, американські законодавці і встигли б проголосувати новий закон про ленд-ліз до 1 жовтня, але в Америці почалась "активна фаза" політичної боротьби між демократами і республіканцями, зокрема, їх найбільш радикальним крилом – трампістами.
Лише в останній можливий день – 30 вересня – Палата представників Конгресу США, а слідом за нею і Сенат, схвалили законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, щоби запобігти шатдауну (припинення фінансування бюджетників), який міг розпочатись в ніч на 1 жовтня.
Президент Джо Байден підписав документ лише за кілька хвилин до дедлайну.
Цей бюджет, ухвалений лише на 45 днів, не передбачає допомоги Україні.
У заяві, оприлюдненій невдовзі після голосування у Сенаті, Байден заявив, що "крайні республіканці у Палаті представників" прагнули створити "сфабриковану кризу". Він закликав спікера Палати представників Кевіна Маккарті ухвалити рішення про подальшу допомогу Україні без зволікань.
"Ми ні за яких обставин не можемо допустити, щоб Америка припинила підтримку України", – заявив Байден.
Щоправда, вже 3 жовтня республіканець Маккарті вперше в історії США був знятий з посади спікера. Його звільнення підтримали демократи і частина республіканців.
Експерт-американіст з Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв вважає, що в таких умовах проукраїнські сили в США вирішили не порушувати питання ленд-лізу перед голосування за бюджет, бо воно є "дратівливим"
Питання ленд-лізу вочевидь не підіймають, щоб не підвищувати градус цього протистояння. Бо тоді посиплються всі домовленості".
Однак експерт запевняє ВВС Україна, що ленд-ліз ще може бути продовжений саме з такою метою, як і минулого року. Тобто, щоб дати американському президенту інструмент для військової допомоги Україні в обхід Конгресу.
"Він може ще бути ухвалений просто для запобігання якихось маніпуляцій, бо наступного року не тільки президентські, але й конгресові вибори в США. І для того, щоб убезпечити Україну від нових політичних криз, для того, щоб убезпечити Україну від маніпулювання з боку Конгресу, в принципі ще є шанс того, що на якомусь етапі повернуться до питання ленд-лізу"
Валерій Чалий впевнений, що військова підтримка з боку США для України залишиться в будь-якому випадку.
"Це питання національної безпеки США, це розуміють і демократи, і республіканці", – каже дипломат, але зауважує одну проблему.
"Проблема в тому, що надано поганий сигнал – wrong message. Що питання допомоги Україні може бути використано у внутрішній дискусії демократів і республіканців. Це питання має об'єднувати дві партії, не можна допустити, щоб воно стало "розмінною монетою" в політичній боротьбі".(с)
 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%