Від військового спеціаліста , полковника ЗСУ та експерта Центру оборонних стратегій , соратника Муженко, порохобота нарешті
пана Віктора Кевлюка.
Допис з коментами
Не все так просто в українському регентстві…
‼️”Пенсіонінформбюро" має сказати пару слів про красу.
Красу реалізації оперативного замислу наших в Курській області.
Загалом картинка, що ми бачимо, дозволяє казати, що десь в наших штабах знайшли книжку часів Другої світової та прочитали про оперативно-маневрену групу. Саме на дії ОМГ весь Курській двіж і схожий.
Загалом 80 років тому ОМГ - таке собі зубатеньке формування, яке уводилося в прорив та, не глядючи по сторонах, неслося в оперативні тили противника, сіючи хаос, руйнуючи управління і логістику. У ті часи то був корпус, спочатку кавалерійський, потім - механізований або танковий.
Пару слів за наші часи: передові підрозділи нашої ОМГ на Рильскому напрямку вийшли на рубіж Снагость – Коренево, взяли під контроль більшу частину дороги Коренево – Суджа та закріплюються на рубежі в 25 км від м. Рильськ.
На Льговському напрямку передові підрозділи ОМГ вийшли до с. Анастасьевка, намагаються просунутись у бік с. Кромські Бики, закріплюються на рубежі в 17-18 км від м. Льгов.
На Курському напрямку передові підрозділи, відбивши контратаку противника на східній околиці м. Суджа, просунулися на схід по дорозі Р-200 у напрямку м. Курськ й взяли під контроль с. Мартинівка.
Тепер, власно, про красу замислу: по дорогах вперед летять рейдові групи, в бій не вступають, осередки опору обходять, звідти - глибина просування. Головні сили рухаються по другорядних дорогах, виходять до осередків опору і гасять їх. Дуже близько до передка - підрозділи РЕБ і ППО, котрі розчищають небо. Працюють вище всяких подяк, вороже командування на 4-у добу так і не має внятної уяви про склад сил і засобів ОМГ, через що так і не може визначтися, скільки і яких військ треба для протидії. Якщо їхати на Рильськ, то там - переважно відкрита місцевість, тому туди їдуть "Челленджери", "Страйкери", "Мардери", САУ М109, на Льгов та Курськ - ліси, тому там - бригади полегше, але є чим ввалити, якщо що.
Ділянка для початку дій ОМГ обрана дуже грамотно - обидва фланги прикриті річками, тобто ворогу доведеться їх форсувати, як виникне бажання атакувати у фланги.
Тактична група зі складу ОМГ, яка діяла у напрямку на урочище Мелове, форсувала р. Псьол одразу на декількох ділянках й просунулась у південно-східному напрямку, взявши під контроль с. Плехово на південному березі річки, тим самом забезпечивши правий фланг ОМГ. Красавчеки, що тут казати?!
Одна з бригад, що зараз на Курщині, має на озброєнні польські такни РТ-91. На фото - польовий ремонт РТ-91 (фото бригади 2023 року). Тобто любий захоплений Т-72 противника - ось тобі склад запчастин. Ще одна бригада так на Т-72 і приїхала. Військторг він такий. Не лише для шахтарів і трактористів.
Історична довідка: якщо для формування ОМГ у вас немає кавалерійського корпусу, то можна їхати на комусь іншому. В часи Сталінградської битви Монголія подарувала СРСР верблюдів, котрі проходили службу у 1-му верблюжому транспортному полку (кому є час - останній том Переліку з'єднань, частин та установ радянської армії, що брали участь в бойових діях у війні, остання сторінка, останній рядочок - 1-й втп). Верблюди, як з'ясувалося, непогано плавають. Хоча чого дивуватися, чим більше пляж - тим більше верблюдів.
Так ось наші днями на Харківщині зустріли верблюда. Звати Василина . Пенсіонінформбюро ні на що не натякає, але...
✔️ В. К. фронтові операції тих часів саме і породили ОМГ. Фронт не міг наступати, не взломавши оборони противника, тому і зʼявилися ось такі відмички. В Сталінградській операції це були танкові корпуси, наприклад. І лише успіх дій ОМГ давав можливість фронту просуватися вперед.
ОМГ сама по собі розміром з корпус. Чи треба за нею йти - залежить від того, яку задачу вона виконує. А це - секретик.
склад ОМГ залежить від задачі. Картинка, яку можна собі уявити, каже, що діють 3-4 бригади із засобами посилення, тобто приблизно з корпус.
✔️ В. К. те, що ми бачимо, досить складно запхати в якісь рамки. Ці дії ще будуть аналізуватися і безумовно потраплять до підручників. Рейдові дії відрізняють від дій ОМГ, другі вбирають в себе перші, є вищим за тактику рівнем.
✔️В. К. ця війна потужно розвиває військове мистецтво, тому ми ще багато цікавого почуємо і побачимо.
✔️ В. К. без англосаксів у світі нічого відбутися не може, особливо як угризти московських.
Щодо найманців, то якось у мене бригаду з Одеси замінила бригада з Волині, бійці між собою по радіо балакати стали волинською говіркою, а окремі взагалі польською. Вже на вечір ЛНР писала про польських найманців, за три басурін мрійливо дивився на Станицю Луганську і бредив про «ось там - польські найманці, а за 2 км далі - афроамериканці на Абрамсах». Норм, пишіть про любих, там є всі. Склад залежить від трави, котру курять «воєнкори».
✔️ Невже десь таки з'явились грамотні генерали, я вже перестав в це вірити після тих недоумків що командували наступом на Роботине
В.К . важливо, щоб не виводилися з опервідділів творчі майори-підполковники.
✔️ В. К. а до партнерів звідки претензії? Вони в 2019 на вибори ходили чи хтось інший?
В. К. куди має поспішати світ демократії, як не має жодних зобовʼязань перед Україною? Те, що вони для нас роблять, - їх добра воля, а не обовʼязок. Чи звідти не видно, як ми в Буковелі готувалися до шашликів, відкидаючи їх заклики готуватися до вторгнення?
✔️ В. К. Псіхічіская атака" на верблюдах, я вважаю, цілком може деморалізувати ворога!!!!!)))))
я Вам більше скажу: підрозділи червоної армії використовували в якості тяглової сили віслюків.
А українські партизани замість коней приручали .... лосів!!! Уявіть як охрінівали німецькі колони, коли на них вилітали на дорозі партизани на лосях?!
+2