ЩО ПАНІ ПРІЦКЕР НАМ ГОТУЄ"? ЗАКІНЧЕННЯ.
Один з головних розділів "Плану" - боротьба з корупцією. Пропозиції американців наступні.
1. Законодавче розширення повноважень "Антикорупційної триади" - САП, НАБУ, ВАКС. НАБУ повинно перебрати на себе приблизно третину справ які зараз розслідує ДБР.
2. Кратне збільшення штату антикорупційних органів, створення регіональних відділень які будуть займатися корупцією на місцевому рівні.
3. У конкурсних комісіях по набору нових співробітників виключне право затвердження на посади будуть мати представники країн-донорів України.
4. Продовження діджиталізації - потрібно максимально спростити отримання дозволів у будь який сфері діяльності з максимальним відключенням влади від процесу прийняття рішень на будь якому рівні..
5. Підвищення ролі суспільних наглядових рад доброчесності в усіх сферах управління.
"План" фактично пропонує вивести антикорупційні органи з підлеглості український центральній владі на час втілення його у життя з підзвітністю структур в першу чергу перед донорами і тільки в другу чергу перед українською владою.
Заключна частина "Плану" на який я звертаю увагу - "Розвиток демократичних інституцій в Україні. Політична структуризація українського суспільства, розвиток парламентаризму через створення ідеологічних партій західного типу у всьому, окрім радикального, політичному спектрі".
Основа створення партій як правого, так лівого та центристського напрямку - громадські рухи, волонтерські об'єднання, молодіжні об'єднання працюючі у сфері американо-українського та європейсько-українського співробітництва. Союзники, при чому як європейські так і американські і навіть японські, готові фінансувати роботу таких об'єднань через грантову допомогу з наступним партійним оформленням та переходом фінансування у відповідності до законодавства України яке потрібно змінити та частково створити у відповідності з загальноєвропейською законодавчою основою.
Усі нині функціонуючі зараз у Державі, парламентські та позапарламентські. партії у "Плані" визначені як "перехідні від пост-радянської системи їх створювання до загальноєвропейської" та такі, які "переважно не задовольняють суспільні запити громадян України". Це не означає того, що у перехідному етапі США повинні відмовитися від співпраці з нині існуючими політичними партіями, але співпраця з ними повинна будуватися на позиціях "нав'язування тим м'якою силою дій, які забезпечать законодавчу підтримку реформ, а ті, в свою чергу, повинні вивести Україну з пост-радянського минулого до майбутнього повноцінного членства України у "Клубі цивілізованих Держав" і створити умови повного переходу України на рівень самокерованості".
Відстрілявся. Завтра "Їбенея", ну і новини, якщо, звісно, їх буде вночі достатньо. Гарного вечора.