With 84.9 kilograms of carcass equivalent consumed per capita in 2022, French consumption is in line with the European average.
Time to1 min.
Приблизно третина світових викидів парникових газів припадає на їжу, а споживання м’яса є одним із основних факторів. Це значною мірою пов’язано з викидами метану жуйними тваринами, а також через вирубування лісів для розведення та годування худоби. Хоча на м’ясо припадає лише 18% калорій, які споживаються в усьому світі, його виробництво відповідає за 56–58% викидів парникових газів у сільському господарстві.
Французи в усьому світі належать до групи населення, яке покликане докладати більше зусиль для зменшення споживання. У 2022 році на душу населення спожито 84,9 кілограма туші в еквіваленті, тому француз з’їдає вдвічі більше м’яса, ніж у світі. Французьке споживання відповідає середньому європейському показнику на душу населення. Найбільшими споживачами м'ясної продукції є іспанці, потім йдуть португальці.
Світове споживання подвоїлося за 20 років. Курятина та свинина, недороге м’ясо, процвітають, хоча свинина підлягає релігійній забороні для частини населення . У США індивідуальне споживання яловичини впало на третину за 30 років, тоді як споживання курки зросло більш ніж удвічі.
Китай є найбільшим у світі ринком м'яса за обсягом, на який припадає третина світового споживання. Але на індивідуальному рівні середній китаєць їсть лише вдвічі менше м’яса, ніж північноамериканець (понад 100 кг на людину на рік).
You can share an article by clicking on the share icons at the top right of it.
The total or partial reproduction of an article, without the prior written authorization of Le Monde, is strictly forbidden.
For more information, see our Terms and Conditions.
For all authorization requests, contact
[email protected].
https://www.lemonde.fr/en/environment/article/2023/06/02/the-french-eat-twice-as-much-meat-as-the-world-average_6028804_114.htmlВеликий виклик
Натомість на африканському континенті споживання становить лише 17 кг на людину на рік. Але Продовольча та сільськогосподарська організація ООН прогнозує зростання споживання яловичини та свинини в Африці на 200% до 2050 року та 211% споживання птиці.
Ця глобальна зміна попиту на м’ясо є серйозною проблемою для планети з точки зору викидів парникових газів, впливу на біорізноманіття, доступності землі та дестабілізації традиційних пастуших господарств. Інтенсифікація тваринництва загрожує моделям селянського господарства, які становлять економічну основу багатьох країн, що розвиваються.
Тому низка наукових груп розглядає питання про те, що має складати здорову дієту для планети. Серед найбільш просунутих дослідницьких проектів є проекти комісії, сформованої медичним журналом The Lancet і EAT Foundation . Комісія рекомендує скоротити споживання червоного м’яса на 50% у всьому світі (на 84% для північноамериканців і 77% для європейців) і подвоїти споживання фруктів, овочів, горіхів і бобових. З іншого боку, для Південно-Східної Азії, де населення страждає від дефіциту мікроелементів, комісія EAT-Lancet рекомендує подвоїти споживання червоного м’яса.