НЕНАВИСТЬ У ПОВІТРІ. КУДИ МИ КОТИМОСЯ?
Тред про Руанду і при чім тут Аліна Михайлова, Масі Найєм та інші зелені «хунвейбіни», а також Яніна Соколова.
Поїхали.
В Руанді споконвік проживали декілька груп населення, серед них найчисельнішими були тутсі та хуту. Причому це були не стільки етнічні групи, як соціяльні.
Так складося, що хуту в основному займалися землеробством, а тутсі - скотарством. Тутсі зазвичай були більш освіченими та дещо багатшими. Була можливість перейти з однієї групи в іншу. Бельгійці для управління колонією спирались в різні проміжки часу то на одну, то на іншу групу.
У звʼязку із цим із 1960-х років почалися збройні конфлікти між цими групами, які то розгоралися, то вщухали. Прикметно, що все ж представники двох груп жили «вперемішку», тобто на вулиці в половині будинків могли жити тутсі, а в іншій половині - хуту.
Люди спілкувалися між собою й у більшості випадків вели нормальне добросусідське життя.
08.07.1993 почало свою діяльність "Радіо і телебачення тисячі пагорбів", яке називало тутсі тарганами, закликало їх вбивати. Замість закрити це радіо, західні країни заявляли про недопустимість втручання в свободу слова.
Через діяльность цього радіо рівень ненависти до тутсі серед представників хуту досяг тієї точки, що у 1994 році відбувся геноцид: вбито за різними оцінками від 700 тисяч - 1 мільйона тутсі. Встановлено, що в містах із слабшим радіосигналом вчинено значно менше насильницьких дій щодо тутсі. Під час геноциду з радіо лунали заклики не зупинятися у вбивствах тутсі, повторно прочісувати міста з метою їх пошуку, позаяк «могили не повні».
Так от, Михайлова 12.08.2022 погрожувала вбивати своїх опонентів.
Тот ж дня Масі Найєм закликав ідентифікувати «порохоскот» - чим не аналогія з руандійськими «тарганами».
Раніше порохоботів закликав ідентифікувати Андрій Портнов (до речі, де він?). За цими списками росіяни потім реально шукали і страчували українців.
Розстрілювати українців мріяла також іще одна "Героїня України" разом зі своїм спільником. На куражі приходу до влади Зеленського її звільнили з-під варти, а справу зам'яли.
Не дивно, оскільки розстріл політичних опонентів обіграний у знаковому серіалі Зеленського "Слуга народу".
Отже, кожен, хто висловився за вбивство політичних опонентів, не має права на політичне майбутнє. Кожен, хто дає їм ефіри для дискусій (привіт, Яніно), замазується в цей бруд. Єдине, що вбереже нас від повторення Руанди - вчасна реакція громадянського суспільства.
Поки писав тред, зʼявилась інформація про напад на Чорновола Taras Chornovil. Ви все розумієте правильно. Це вона у повітрі - ненависть, яку створюють умисно як тут в Інтернеті, так і через телемарафон, розкручуючи підбурювачів до справжньої громадянської війни.
Тур Хеєрдал ©
https://twitter.com/ThorHeyerdahl5/status/1668545860588785667