Молоді англійці масово виїжджають з АПЛ. Це історична подія
Тепер вони захоплюють Бундеслігу і інші чемпіонати.
За матеріалами Sport24
#історіясвітовогофутболу#АПЛ#бундес
МаркБезсонов
Молоді англійці масово виїжджають з АПЛ. Це історична подія
Тепер вони захоплюють Бундеслігу і інші чемпіонати.
Футбол6 грудня 2018, четвер, 15:00
Getty Images
Так склалося, що англійські футболісти рідко вибираються з АПЛ, а тим більше з нижчих ліг. Поки європейські материкові чемпіонати змішувалися в усі більш густий і багатонаціональний коктейль, британці щільно прилипли до свого острова і не збиралися нікуди виїжджати. Так було до недавнього часу.
Оуен, Бекхем, Макманаман, Вудгейт - найчастіше англійці покидали АПЛ заради «Реала». Рідше, у випадках Бартона, Ешлі Коула і Пеннанта - так як вже не тягнули швидкості Прем'єр-ліги і були готові попиліть в Європі. Але зараз за кордон їде величезний потік молодих англійських футболістів. У Бундеслізі, Лізі 1 і інших чемпіонатах їх називають янгстерамі. Якщо ви проревізуйте склади молодіжних і юнацьких збірних Англії, побачите, що мінімум два футболіста в кожній віковій категорії грають за межами батьківщини. Це безпрецедентний випадок в історії, на який звертають активну увагу на Островах. Особливо на тлі успіхів Джейдон Санчо в дортмундської «Боруссії».
Перехід Джейдон Санчо за 7,8 млн євро в «Боруссію» став однією з головних помилок «Манчестер Сіті». Хоча навряд чи в клубі могли щось вдіяти. На переговорах з гравцем був присутній сам Хосеп Гвардіола , але навіть він не зміг переконати 17-річного юнака з академії, який дуже хотів мати ігрову практику.
Санчо за копійки поїхав в Бундеслігу і тепер рве всіх в складі «Боруссії», всього за рік піднявши трансферну вартість з 5 до 45 млн євро. Хоча в Дортмунді запросять за нього куди більш солідну суму. Також в Бундеслізі круто запалює Рейсс Нелсон, який влітку перейшов з академії «Арсеналу» - 6 голів і одна гольова в 9 матчах Бундесліги.
Таких прикладів повно - в «Тоттенхемі» шкодують про відхід Кінана Беннетс в «Боруссію» з Менхенгладбаха, «Сампдорія» завербувала у «Лідса» Роналдо Вієйру (так, теж англієць), «Монако» повів з «Челсі» Джонатана панцу . Навіть в «Вітесс» у Слуцького грає англієць - 20-річний захисник Джейк Кларк-Солтер , представник академії «Челсі».
https://www.instagram.com/p/BozRVvZiVbk/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading#світовіЗМІ
Коротше, прикладів повно, щоб зрозуміти, що від'їзд молодих англійців - не просто збіг, а справжнє явище, на яке варто звернути увагу. Причина проста - величезні доходи англійських клубів на продаж телеправ. Місцеві команди отримують величезний кеш. Навіть середняки й аутсайдери АПЛ тепер заробляють більше, ніж гранди Бундесліги, Серії А і Ла Ліги. Що вже говорити про грандів АПЛ, які рубають шалені гроші. Це дозволяє англійським клубам вербувати найкращі кадри з усього світу величезними контрактами. Молоді вихованці в результаті сидять під легіонерами навіть в нижчих лігах (там теж здорово заробляють на продажах телеправ), тому в пошуках ігрової практики шукають варіанти в зарубіжних чемпіонатах.
Ясна річ, що кращої в цьому плані є Бундесліга - ставка на молодих гравців, високий рівень чемпіонату, готовність надати місце в основі тут і зараз. Молоді англійці сміливо валять за бугор, сподіваючись побудувати кар'єру там і повернутися в АПЛ вже в статусі відбулися футболістів. У минулому сезоні в Бундеслізі крім Санчо засвітилися Рис Оксфорд, Адемолу Лукман, Кайл Хіндс, Мандела Егбо і Райан Кент . Багато повернулися в АПЛ і зараз мають набагато більше ігрової практики, ніж було раніше.
Самий показовий приклад - історія Кевіна данс . Хлопець народився в Австрії, але в 6 років з батьками переїхав до Англії і є вихованцем англійської системи футболу. Як і Справі Аллі, він потрапив в академію «МК Донс», одного з кращих клубів Англії з вирощування молодих талантів. У 15 років до нього почали проявляти інтерес клуби АПЛ, але старший брат Кевіна, Менні, взяв справи в свої руки.