Ох цей радянський підхід із приматом фізиків над ліриками ) Ніби-то тіко перше дає критичне мислення. А потім люди із інженерною, конструкторською освітою світового рівня заряджали воду перед екраном із Чумаком, несли гроші в МММ, купували приватизаційні чеки, читали гороскопи, лікували дітей від навороту в екстрасенсів.
Де ще гуманітарії були загнані під шконку, як у СРСР? У США "Ліга плюща" не менш престижна, ніж MIT чи КалТек, у Британії Оксфорд та Кембридж. Тому що ми живемо та еволюціонуємо не тільки в природі та всесвіті, де потрібно знати, чому не можна сунутися руками в трансформатор, але і в суспільстві, де діють інші фундаментальні закони, соціальні, абстраговані від законів природних наук. І вони не менш складні, а часто-густо ще більш складні, ніж природні.
Печальна доля СРСР, де гуманітарні науки розвивались за залишковим принципом, а управління суспільством намагались чинити за допомогою теорії автоматичного керування, нічому не навчила.
Ось тому діти і не обирають фізику та математику для ЗНО, для професії, тому що немає розуміння, чому так веде себе людина і що потрібно зробити, аби вона вела себе необхідним чином. Тільки безвихідна екзистенціальна печаль втрати їхньої популярності.
+4