Сообщение #607270 Просмотреть на стене →

Експерти і комбат про особливий статус Донбасу: це капітуляція України

Україна, 16 вересня, 16:38

http://tsn.ua/politika/eksperti-i-kombat-pro-osobliviy-status-donbasu-ce-kapitulyaciya-ukrayini-368858.html

Фахівців насторожили пункти про фінансування територій з особливим статусом та створення народної міліції.

Reuters
Закон про особливий статус Донбасу не містить конкретики У вівторок, 16 вересня, назакритій частині засідання Верховної Ради було прийнято два закони президента: про амністію бойовиків та спецстатус частини Донбасу.

Водночас опитаних ТСН.ua експертів насторожують положення одного із законів Петра Порошенка - "Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", - а командир батальйону "Азов" Андрій Білецький узагалі назвав його "повною капітуляцією".

"Це повна капітуляція після сдачі Криму, повна капітуляція по Донбасу, яка не призведе до повного миру", - наголосив Андрій Білецький.

Комбат не сумнівається, що закон не втримає ситуацію протягом задекларованих трьох років: "За рік чи два ми отримаємо такі ж конфлікти, інспіровані Росією у Харківській, Одеській, Миколаївський областях".

Крім того Білецький зауважив, що у законі прописане створення муніципальною владою народної міліції. "Вся муніципальна влада де-факто, а тепер і де-юре, буде знаходитися в руках формувань "ДНР" і "ЛНР". Вся міліція буде формуватися із тих, кому зараз потрібно буде надати формальний статус - формальний, узаконений державою Україна", - каже комбат.

Таким чином, ми отримуємо узаконених терористів, наголосив він.


Читайте також: Політологи розповіли, чим може обернутися спецстатус для Донбасу
А пункт про амністію у законі про особливий статус та окремий закон про недопущення покарання учасників подій на території Донбасу, на думку Білецького, взагалі не мають сенсу. "Навіщо? Зразу зробити їх міліціонерами, армією, прокурорами, суддями. Там так само прокурори і судді залежать від місцевої влади. Відповідно, третя гілка влади потрапить у руки бойовиків", - зазначив він.

"Бойовикам, враховуючи те, що вони повінстю перемогли якщо не армію, то хоча б нашу владу, це (закон про амністію, - ред.) геть нецікаво. Може він буде цікавий ветеранам, яких у найближчий час почнуть переслідувати за якісь злочини проти "мирних" терористів", - зауважив Білецький.

Фінансування регіону чи тероризму?

Водночас політолог і директор компанії консалтингу Berta Communications Тарас Березовець зауважив, що головне завдання, яке стоїть перед президентом, - це забезпечити мир на Сході. "Президент своє завдання виконує, інша річ, що це можливо лише за певних компромісів з боку України, тому що сьогодні Україна не готова до повномасштабної війни з Російською Федерацією", - зауважив експерт.

"Проте деякі положення цього закону викликають побоювання, що це призведе до сдачі національного суверенітету. Україна, по суті, має фінансувати ці терористичні організації "ДНР" та "ЛНР", - заявив Березовець, говорячи про статтю 7-му закону про особливий статус Донбасу, у якій йдеться про фінансування регіону.


Читайте також: Бойовики вже планують перевести Луганщину на російські рублі

Експерт з конституційного права Олександр Москалюк додає, що ці видатки окупованим терористами територіям будуть захищені і не можуть бути зміненими. "Зменшувати суму видатків буде неможливо, тому що Верховна Рада буде позбавлена такого права... Фінансування видаватиметься із державного бюджету. Тут виникає така ситуація: з однієї сторони, чому надається така, по суті, широка автономія, а з іншої сторони - що Україна ще й повинна за це платити".

Виходячи із положень закону також незрозуміло, яким чином відбуватимуться розприділення коштів. "Виходить, що ті, хто вели війну, фактично будуть фінансуватися із державного бюджету. І зменшити фінансування Україна буде не в змозі, ці видатки захищені", - зазначив Москалюк.

Народна міліція made by "ДНР" і "ЛНР"

Іншим моментом, який розкритикували експерти, став дозвіл на створення на територіях з особливим статусом так званої народної міліції.

"Насторожує положення про створення загонів народної міліції, регуляція діяльності якої здійснюється відповідно міським або селищним головою. Коли будуть дострокові вибори до органів місцевої влади, зрозуміло, як вони будуть відбуватися. І, по суті, ці загони народної міліції будуть повністю перебувати під компетенцією тих людей, які були обрані на цих територіях незрозуміло яким чином і незрозуміло взагалі, хто будуть ці голови. Це є достатньо вагомий мінус", - зауважив Олександр Москалюк.

Тарас Березовець також підтвердив, що "народна міліція буде контролюватися терористами". Водночас він додав, що "тоді ж виникає питання, чому народну міліцію не можна створювати в інших регіонах, чому це дозволено одним і недозволено іншим?"

Кому потрібна амністія

Загалом, зауважив Олександр Москалюк, прийнятий закон про особливий статус є надзвичайно загальним і рамочним, де багато пунктів не розкрито.

"Наприклад, незрозуміло, яким чином буде відбуватися регулювання призначення голів місцевих держадміністрацій, які будуть співвідношення повноважень голів місцевих держадміністрацій з органами місцевого самоврядування, що будуть обрані у цих адміністративно-територіальних одиницях", - зазначив він.

Крім того, закон про особливий статус і окремий закон про недопущення покарання учасників подій на території Донбасу створили так звану "вилку" у питанні амністії.


Читайте також: У "ДНР" відреагували на закон про спецстатус Донбасу
"Загальний закон (про особливий статус, - ред.) говорить про те, що всі підлягають амністії і не допускається дискримінація за ознаками того, чи перебувала людина у "ДНР", чи ні. Але у спеціальному законі йдеться про те, що амністія не поширюється на тих осіб, які вчиняли зґвалтування, вбивства - і далі пішов цілий перелік тяжких злочинів, у тому числі тероризм. Тут, по суті, створюється така "вилка", така колізія на самому початку прийняття законів, і вже незрозуміло, як він (закон, - ред.) далі може реалізовуватися, коли є така неоднозначність", - наголосив Москалюк, додавши, що під закон про амністію підпадають хіба що дрібні злочини, наприклад, хуліганство.

Нагадаємо, що необхідність прийняття закону про особливий статус Донбасу була прописана у положеннях Мінської угоди, яка була підписана учасниками тристоронньої групи (Україна, Росія, ОБСЄ) 5 вересня і встановила режим припинення вогню на Сході України
 
+3
Последние новости
Проблеми з візою. Суперник "Динамо" не зможе розраховувати на колишнього гравця УПЛ в матчі ЛЄ Журналіст: "Ярмоленко зараз перебуває за кордоном, де відновлюється від травми" Журналіст: "Себальйоса вже не підпускають до першої команди "Динамо", він зібрав валізи й чекає..." Джерело: "Динамо" перебуває у контакті з "Ворсклою" щодо Крупського. У підписанні зацікавлений Шовковський Себальос с «Динамо» больше не тренируется, его отпускают уже сейчас, — источник Ярмоленко за границей восстанавливается после травмы ахилла, — источник "Динамо" - "Чорноморець": 62-а перемога киян з рахунком 3:1, 100-й гол за Шовковського, 45-й капітанський матч Буяльського "Думаю, в майбутньому Ярмоленко приєднається до медіа-ліги": Михалик – про Ruh Media Team, "Динамо" і збірну Юнацька ліга УЄФА. "Динамо" - "2 Корріку": арбітри з Португалії Цыганков появился на поле впервые с начала октября
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%