ФУТВОЛ
СТЕНА
НОВОСТИ
ЧТИВО
О САЙТЕ
СТЕНА
НОВОСТИ
ЧТИВО
О САЙТЕ
Войти
українська
Ваш голос учтен
Сообщение добавлено в Избранные
Ваш голос аннулирован
Показать
Спрятать
Настройки успешно изменены
×
Вход на сайт
Введите ваш логин и пароль в эту форму. Регистрация на сайте доступна только по приглашениям, подробнее
здесь
.
Email
Пароль
Забыли пароль?
Сообщение #
591843
Просмотреть на стене →
Cy
Динамо Київ, Львів 24.08.2014 в 22:41
№ 591843
|
Добавить в избранное
Валерій Пекар
50 mins ·
Спробую зазіхнути на святе: на поняття громадянства.
Жителі Донецька, які знущалися з військовополонених (чи з тих, кого вони вважали військовополоненими) і з українського прапору. Ці люди будуть після звільнення їхнього міста брати участь у виборах. І оберуть всяких єфремових і царьових, які визначатимуть, як нам з вами жити.
Це справедливо?
Мій улюблений Роберт Хайнлайн у досить мілитаристському романі "Зоряний десант" (який, на жаль, в екранізації втратив усю філософію) запропонував нове поняття громадянства. У нього громадянином ставав лише той, хто служив в армії. (Не пам'ятаю, чи була там альтернативна служба.) Досить радикальний підхід. Але, як будь-яка радикальна точка зору, вона заставляє замислитись.
Громадянство треба заслужити. Громадянські свободи належать кожному з народження. А право обирати і бути обраним треба вибороти. Це священна річ, і вона цінується лише тоді, коли сплачено ціну.
В різні часи і в різних місцях виборче право не було загальним. Це гуманістичне досягнення новітнього часу -- а до того були освітній ценз, майновий, військовий тощо. Давати виборче право людям, які не можуть лівої руки відрізнити від правої, -- це нонсенс, це можуть собі дозволити лише сталі освічені демократії, де такі люмпени складають меншість. Але така система корисна тоталітарним режимам, де легко маніпулювати свідомістю мільйонів.
Латвія має значну кількість негромадян, і вона член ЄС.
Прецеденти є, їх варто вивчати.
Я ні до чого не закликаю. Лише подумати про стереотипи. Чи можемо ми їх собі дозволити?
Як мінімум, встановлений судом злочин, пов'язаний із сепаратизмом, має означати втрату виборчих прав. Хоча б на 10 років.
Ваша думка?
+4
Редактировать
Ответить
Нравится
Последние новости
Transfermarkt обновил трансферную стоимость футболистов УПЛ. Представитель «Динамо» на втором месте
В «Динамо» прокомментировали публикации в СМИ вокруг Пономаренко и Волошина
Десять найкрасивіших голів "Динамо" у травні
Блэнуцэ с момента перехода в «Динамо» подешевел в два раза
Мичел хочет видеть в «Аяксе» Цыганкова и еще двух игроков «Жироны»
Велике інтерв'ю Сергія Чоботенка. Бронза "Полісся", преміальні від Буткевича, перехід з "Динамо" у "Шахтар"
Сергій ЧОБОТЕНКО: "У мене динамівське серце. Але коли у складі "Шахтаря" обіграв "Динамо", то хотілося підійти і сказати: "Як справи?"
«Динамо» предложили подписать полузащитника «Кривбасса»
Літак Boeing 737 MAX у Румунії назвуть на честь Мірчі Луческу
Шпірко детально пояснив логіку запрошення Безсмертного в "Динамо"
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%