ПАВЛЮЧЕНКО - БАНДЕРІВЕЦЬ З ПУЩІ.:
ПРО ПЕРЕГОВОРИ ТА СПЕКУЛЯЦІЇ НАВКОЛО ТИХ.
Спочатку інформація. У ході підготовки до можливої зустрічі Президента США та лідера Китаю відбулися попередні консультації на рівні Спецпредставників. Спілкувалися Келлог та Лі Хуй зі своїми помічниками. Сторони обговорювали весь комплекс двосторонніх питань, від торгівлі, до ядерної безпеки, від Тайваню до України. Звісно, що нам дали мало конкретики - такі переговори конфендеційні, апе "побалували" інформацією про переговори сторін навколо України.
1. Китай вважає за необхідне започаткувати "надійний та такий, який має підготувати відповідну законодавчу та договірну базу" діалог за участі США, Китаю, рф та України, і той "зробить можливим досягнення сталого режиму припинення вогню до кінця поточного року". Про участь Європи у такому діалозі нічого не згадувалося.
2. Китай вважає, що цей діалог повинен бути збережений і надалі з тим, "щоби ми разом пройшли весь шлях до відновлення суверенітету та територіальної цілісності України забезпеченого (!!!) гарантіями безпеки від США, рф та Китаю". Умови старі. Китай бачить можливість відновлення територіальної цілісності якщо Україна "буде суттєво (вже не "майже повністю" як пропронував Ван І Рубіо ще у березні) демілітаризована, а її нейтралітет та федеративний устрій будуть зафіксовані у Конституції та підтверджені світовою спільнотою на рівні ООН". Ще цікаво те, що про забезпечення прав російськомовних в майбутній Україні китайського бачення представник Китаю згадав лише одного разу причому переговори по цій темі надалі не велися.
3. Китай пропонує своє бачення майбутньої екплуатації ЗАЕС "на перехідний період". На думку Пекіну на цей період він бере станцію під своє управління та забезпечує, разом з рф, її експлуатацію та розподіл виробленої нею електроенергії у форматі 50 на 50 між Україною та рф. Спецпредставник Келлог у відповідь заявив, що така пропозиція "абсолютно неприйнятна та іде у розріз з запропонованою ініціативою Президента США". Сторони домовилися продовжити дискусію на цю тему.
4. Спецпредставник Келлог заявив, що Трамп готовий до подальшого "жорсткого протистояння з Китаєм як на економічному, так і на військовому фронті" у випадку, якщо Пекін "і надалі буде заважати, а не сприяти його миротворчим зусиллям". Це стосувалося в першу чергу України.
5. Спепредставник Келлог заявив, що США не готові давати Гарантії безпеки для України, а тому наполягають на необхідності "подальшого підвищення обороноздатності Києва за участі США та інших, зацікавлених у забезпеченні цього процесу, партнерів України".
6. Спецпредставник Хуй у відповідь заявив, що у такому випадку відновлення територіальної цілісності та суверенітету України стане або неможливим взагалі, або "відкладено на невизначений, але вочевидь довгий, термін".
7. Сторони домовилися сприяти пошуку "компромісних рішень" які дозволять у найближчі два - три місяці провести чотирьохсторонню зустріч США - Китай - рф - Україна на рівні лідерів, яка "поставить крапку у військовому протистоянні двох держав".
Все. Більше немає нічого. У найближчі два місяці очікують на декілька турів переговорів між командами США та Китаю вже за участі Держсекретаря Рубіо та Міністра ЗС Ван І.
Тепер про спекуляції навколо можливої зутрічі путіна та Зеленського за участі Трампа, Ердогана та, теоретично, Сі. Чітко та ясно.
путін підтвердив ПРИНЦИПОВУ готовність зустрітися з Зеленським і це вже третя подібна заява кремлівця. Усі ці заяви про "принципову готовність" були обумовлені "досягненням попередніх домовленостей які повинні зафіксувати лідери країн". Домовленостей немає ніяких, сторони стоять на діаметрально протилежних позиціях. Робочі групи по пошуку компромісних рішень або не створені, або не працюють. путін наполягає на тому, що вони повинні працювати два-три місяці і напрацювати документи, які готові будуть підписати дві сторони. До цього як до Шанхаю рачки зважаючи на російську наявну ультимативність.
Трамп не дарма сказав, що тристороння зустріч може відбутися "у найближчі місяці". Може, якщо рф притиснуть до стіни санкції і путін реально віддасть наказ своїм підлеглим йти на компроміси. Заява Міністра ЗС Туреччини з приводу можливих переговорів у принципі підтверджує заяву Президента США. Я абсолютно впевнений у тому, що до жовтня не буде жодних реальних переговорів про перемир'я з боку рф - будуть ультиматуми та затягування часу. А після "Часу "Ч" ми будемо чекати на рішення Трампа по санкціях. Введе він вторинні - переговори перейдуть у реальну стадію яка дозволить закінчити бойові дії у цьому році. Ні, буде нове відтермінування введення - реальні переговори почнуться у листопаді і до них підштовхнуть путіна економічна ситуація у рф і нарощування ударів по його підприємствах ОПК.
Гарного дня. Ввечері дам тези з "Плану Келлога". Нагадую - термін американського попередження про можливість масованих ударів стікає завтра. Дві ночі можуть бути важкі. Бережіть себе.
Допомагаємо війську останнім, тримаємо кукуху у холоді, дотримуємося інформаційнгої гігієни та споживаємо якісну інформацію -- її я буду давати одразу по отриманні.