ТРАМП - ПУТІН.
Розмова відбулася за ініціативи путіна та проходила за участі членів команд, зокрема Держсекретаря США та Ушакова. Підіймалися теми Ірану, безпеки у Тиоокеанському регіоні, левова частка переговорів стосувалася України. Розмова пройшла "як завжди у дружній атмосфері, але вкотре без будь яких проривів" - слова Держсекретаря США.
путін знову пропонував своє посередництво у переговорах з Іраном і запевняв Трампа, що здатен "на протидвю європейцям які сують свій ніс куди не треба" здобути від Ірану Угоду згідно якої увесь вже збагачений та який буде збагачений уран буде зберігатися у рф і вона ж, разом з Китаєм, буде гарантувати відмову Тегерану від створення ЯЗ.
Президент США знову відмовився від такої пропозиції та заявив, що вона "суперечить національним інтересам Америки та Ізраїлю і тому не може бути прийнята.
путін просив Трампа зробити "призупинку" у постачанні зброї Києву "фундаментальною та безстроковою" та вчергове звинуватив США та європейські країни у "марній та такий, яка занадто дорого коштує підтримці "київського режиму". Президент США у відповідь жорстко прив'язав введення у дію "Сталого режиму припинення вогню" як обов'язкової умови продовження подібної "призупинки". Путін заявив, що це неприянятна умова, на що Трамп заявив, що "йому нічого іншого не доводиться окрім як продовжити підтримку України у тій чи інший формі"
путінзаявив, що впевнений у перемозі рф і не збирається ані припиняти вогонь, ані йти на переговори на основі американських пропозицій.
путін просить Трампа припинити військово-технічне співробітництво США та України, зокрема у сфері спільного створення та серійного виробництва БПЛА проте взамін обіцяє розробити спільно з США новий договір про РМСД та "неухильно його дотримуватись". Президент Трамп відкинув такі умови наголосивши на тому, що подібне співробітництво "працює на підвищення американської обороноздатності" і заявив, що США вже мають ракети середньої та малої дальності які "не мають рівних у світі та далеко випереджають час".
путін вчергове просить посприяти укладенню секторального перемир'я з Україною, особливо у частині заборони далекобійних ударів по об'єктах інфраструктури та промислових підприємствах. Трамп пообіцяв під час завтрашньої розмови с Зеленським підняти цю тему, проте не гарантував успіх у подібних переговорах.
Путін вкотре просить Трампа "надавити на Європу" з тим, щоби "Ані США, ані Європа не мали такі шалені збитки від введених ними незаконних санкцій". Трамп поскаржився путіну не "абсолютну неможливість виконати його прохання зважаючи на волю лідерів країн Європи та більшості у Конгресі США". Президент США пообіцяв не вводити санкції, які планує ухвалити Конгрес, у дію у випадку, якщо путін змінить свою думку та пристане на "Мої зважені та справедливі" пропозиції щодо мирного врегулювання російсько-українського конфлікту.
путін обіцяє розглянути можливість проведення більш незалежної від Китаю політики якщо "США примусять "Київський режим" прийняти справедливі вимоги рф". На цю тему сторони "домовилися домовлятися" без будь яких домовленостей на даний час. У цьому випадку проти пропозицій путіна виступають Рубіо та Бесент які все більш та більш скептично ставляться до можливого дистанціонування москви від Пекіну взагалі. Але Україні ще доведеться довго боротися задля того, щоби Трамп зрозумів нарешті неможливість втілення у життя ідеї "відчепити" рф від Китаю.
Резюме. Переговори по факту закінчилися нічим. Президент США після них виглядав розчарованим і заявив Держсекретарю, що "втрачає до них інтерес", проте готовий "і надалі боротися задля закінчення жахливої війни між росією та Україною".
Спокій мені тільки сниться...