Сообщение #2932818 Просмотреть на стене →

Можливо це буде новиною №1 всього 2025 року:
УКРАЇНУ ЗАПРОСИЛИ ДО ВІЙСЬКОВО -ПОЛІТИЧНОГО БЛОКУ "ОБʼЄДНАНИЙ ЕКСПЕДИЦІЙНИЙ КОРПУС" (JEF)

Про це йдеться у повідомленні уряду Норвегії.

Подальша підтримка України була центральною темою саміту JEF. Президент України Володимир Зеленський брав участь у деяких частинах зустрічі в мерії Осло в цифровому форматі.

“Ми погоджуємося запросити Україну до розширеного партнерства в Об’єднаному експедиційному корпусі. Війна росії проти України кинула Європу в найсерйознішу безпекову ситуацію з часів Другої світової війни. Наша підтримка України залишається непохитною. Ми також маємо багато чому навчитись з досвіду українців у цій війні. Те, що Україна стає більш тісно пов’язаною з JEF, також важливо для безпеки і стабільності в нашому куточку Європи”, – заявив прем’єр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Країни також погоджуються, що JEF має посилити свою роботу задля якнайкращої координації та співпраці з НАТО.

“Країни JEF мають унікальний досвід і стануть підтримкою для НАТО в тих сферах, які ми добре знаємо. Балтійське море, Крайня Північ і Північна Атлантика – це наш регіон. JEF є ареною практичної співпраці, спільного розуміння ситуації і обміну досвідом, який може допомогти посилити оборону і готовність як НАТО, так і окремих країн”, – каже Стьоре.

Президент Зеленський раніше заявив, що Україна зацікавлена у розширенні співпраці з країнами Об’єднаного експедиційного корпусу та повноправному членстві в цій ініціативі.

Нагадаємо, Об’єднаний експедиційний корпус (Joint Expeditionary Force, JEF) – це коаліція, створена 2014 року й очолювана Великою Британією, до якої входять Данія, Норвегія, Ісландія, Швеція, Фінляндія, країни Балтії та Нідерланди. Коаліція фокусується на підтриманні безпеки у Балтійському морі, північній Атлантиці та на Крайній Півночі.
=====================================
Упродовж рішення травневого саміту
JEF в Осло новина від 18.06.2025:

Настав час привітати Україну як повноправного учасника оборонної співпраці в рамках ініціативи Об’єднаний експедиційний корпус (JEF). Про це йдеться у висновку, підготовленому у співавторстві вісьмома законодавцями з країн Північної Європи, включно із Великою Британією, Нідерландами, Швецією, Фінляндією, Естонією, Литвою, Латвією та Данією.

Зокрема, парламентарі країн-членів Об’єднаних експедиційних сил (ОЕС) вважають, що “настав час привітати Україну як повноправного учасника нашої оборонної співпраці”.

“В умовах посилення російських нападів на українських цивільних осіб, коли військова промисловість російського президента владіміра путіна працює в режимі 24/7, а саміт НАТО в Гаазі швидко наближається, як ніколи раніше зрозуміло, що потрібні сміливі кроки для посилення зобов’язань Європи щодо підтримки України. Але, незважаючи на широку підтримку, опозиція з боку невеликої кількості країн продовжує блокувати прогрес у питанні членства України в НАТО. Це робить очевидним одне: якщо НАТО не може зробити подальші кроки на шляху до включення України, це мають зробити Об’єднані експедиційні сили”, – йдеться у заяві.

“Без конкретного прогресу щодо вступу України до Альянсу саміт також ризикує надіслати небажаний сигнал: що Україну залишають у залі очікування. Ми не можемо собі цього дозволити. Розширення НАТО може бути обмежене внутрішньополітичною динамікою, але JEF – ні. Складений із суверенних північноєвропейських країн і очолюваний Великою Британією, JEF має достатню швидкість і автономію для того, щоб діяти вже зараз”, – наголошують парламентарі.
...“Приєднання України до JEF поглибило б оперативну координацію з країнами, які вже підтримують оборону України, і стало б чітким сигналом Києву, Москві і громадянам України, що європейська підтримка є непохитною. Києву, Москві і нашим громадянам, що європейська підтримка не є ані хиткою, ані умовною. Це більше, ніж символізм. Це лідерство в дії. Ми, як представники країн JEF , закликаємо наші уряди скористатися цим моментом. Якщо НАТО вагається, нехай JEF покаже приклад”, – підсумовують автори заяви.

Її зокрема підписали: Тім Рока (лейбористи, Велика Британія), Ян Патернотте (ліберал-демократи, Нідерланди), Йоар Форсселл (ліберали, Швеція), Мікко Савола (Центристська партія, Фінляндія, Раймонд Кальюлайд (соціал-демократи, Естонія), Аудронюс Ажубаліс (християнські демократи, Литва), Ірма Калниня (Партія єдності, Латвія), Карстен Хьонге (Зелені ліві, Данія).
 
Последние новости
Серед дiючих футболістів у Прем'єр-лізі найбільше гольових сезонів у тандему ветеранів "Динамо" «Ваша работа — это не только передача результатов матчей или интервью», — Игорь Суркис поздравил спортивных журналистов Анхель Торрес: «Я пришел в «Динамо» в хороший момент» Мирча Луческу заявил, что через год в любом случае покинет пост главного тренера сборной Румынии. Известна причина Луческу ухвалив рішення про вiдхiд з посади тренера збірної Румунії "МанСіті" готовий розпочати переговори з Рубеном Діашем щодо нового контракту Серед дiючих футболістів у Прем'єр-лізі найбільше гольових сезонів у тандемі ветеранів "Динамо" Вихованці "Динамо" та "Шахтаря" стали кумами: хто похрестив доньку колишнього вінгера киян Матч «Динамо» — «Хартберг» не состоится Андрій ШАХОВ: "Динамо" перші три матчі нового чемпіонату грає в гостях і вдома з'явиться лише у 4-му турі. Але подивіться де і з ким наші гратимуть ці три поєдинки"
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%