Сообщение #2922413 Просмотреть на стене →

ПАВЛЮЧЕНКО - БАНДЕРІВЕЦЬ З ПУЩІ.:
ХРОНІКИ ЇБЕНЕЇ. ЕКОНОМІКА. ЧАСТИНА ТРЕТЯ. 

 Прошу пробачення, але даю далеко не повний та не відредагований допис - чернетку зробив ще вранці. але доповнити та доробити його не маю часу, бо гості залишаються на весь завтрашній день, а я буду до них причепом.. Може якось пізніше доповню та відредактую. 

  Ключовий показник температури та взагалі здоров'я будь якої економіки - показники вантажних перевезень По них чудово видно, "пацієнт скоріш живий, чи помирає".

 Вантажні перевезення автотранспортом за січень - березень цього року впали на 30 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. І цей показник, по попередніх оцінках, продовжує зниження. Паралельно у рф впав попит на вантажні авто, причому як на вітчизняні, та і на закордонні. На перші на 28 відсотків, на другі на 19.  Немає заробітків на перевезеннях - немає грошей на купівлю нових автівок. 

 РЖД відзвітувало про рекордний за 15 років обвал вантажоперевезень на 4,1 відсоток, про відсутність грошей на модернізацію, зокрема Транссібу та БАМу, про "локомотивний голод". Перспективи не кращі - навіть військові вантажоперевезення не рятують "цифри". Ще є фактом те, що ці цифри явно занижені - західні економісти твердять про падіння на 7,2 відсотки та про "похмурі перспективи РЖД у випадку, якщо санкції не будуть або послаблені, або скасовані. 

 Після введення ЦБ рф базової ставки у 21 відсоток третина будівельних кампаній не змогла продати об'єкти будівництва. Стає недоступною іпотека, як стає недоступними кредитування галузі. Чітких цифр на даний момент немає, але по прогнозах, приміром АНБ США, будівельна галузь впаде за перші півроку від 14ти до 23х відсотків. 

 Не менш цікаві перспективи російської нафтогазової галузі. Як преамбула. Академіки РАН попередили уряд, що до 2050го року у рф залишиться лише третина від наявних доходів від нафти та газу, і це навіть у випадку, якщо санкції проти рф будуть скасовані. Причин багато, то окрема тема.

 Спочатку розглянемо ситуацію у "Газпромі".

  Російський монополіст втратив біля 80ти відсотків європейського ринку на який припадало 70 відсотків його експорту. За минулий рік "Газпром" відзвітував про чистий збиток у майже 13 мільярдів доларів. Якщо у ЄС дійдуть згоди на заборону російського скрапленого газу, а це цілком реально, хто б що не казав, то до втрат додадуться ще 15 відсотків європейського ринку. "Газпром" відмовився від створення у Туреччині "газового хабу" - Туреччина не бажає продавати газ на паях з росіянами - тільки одноосібно. 

 "Газпром" відмовився від розробки арктичних проектів з-за санкцій які перекрили постачання необхідного обладнання, з-за небажання Китаю будувати новий газопровід, з-за фінансових втрат. По тих же причинах росіяне згорнули освоєння інших родовищ газу, зокрема дуже перспективного "Левіафану". Китай, у сакмому кращому випадку, при побудові (за російські гроші) "Сили Сибіру - 2" зможе компенсувати лише третину втраченого європейського ринку. Також санкції майже вбили плани росіян побудувати нові станції СПГ та танкерного флоту для перевезення скрапленого газу. Перспективи кампанії похмурі. Вона може якщо не вмерти, то перетворитися з ключового експортера на малоприбуткового, переважно внутрішнього, гравця. Так станеться навіть якщо Китай кине їй свій рятувальний жилет - китайці бажають у можливому майбутньому контракті на постачання зафіксувати ціну газу не зважаючи на ринкові умови. При такому розкладі "Газпром" у кращому випадку буде мати мізерний прибуток, або працювати собі на збиток.  Щоби компенсувати ці збитки монополіст почав кампанію по підвищенню ціни на газ для російських споживачів, але це можливо до певної межі і підхід до цієї межі ніяк не компенсує "міжнародні" збитки.

Ситуація з російською нафтою краща ніж у "Газпромі", є прибутки від її продажі, але про фінансову сторону ми поговоримо у фінансовій таки частині "Їбенеї", зараз поговоримо про перспективи галузі. А вони точно такі ж, як і у "Газпрому". Нових родовищ вистачає, особливо у Арктиці, але санкції не дозволяють їх розробляти. Абсолютна більшість видобутої нафти приходиться на старі родовища які вичерпуються. Необхідні технології для подальшої експлуатації виснажених родовищ та постачання абсолютно переважного "західного" обладнання для такого видобутку. Без зняття санкцій перспективи російської нафти як мінімум не райдужні. Санкції ж не будуть зняті без припинення війни в Україні. 

 У короткочасній та далекостроковій перспективі локомотивом економіки рф, по планах її уряду, повинна була стати обробна промисловість, яка б постачала на зовнішні ринки російські  товари з високою доданою вартістю. І ситуація на цьому фронті... теж не "весела". По різних оцінках за перше півріччя "обробка" виросте лише у ОПК і те на символічний один відсоток. У інших галузях промисловості очікується падіння від двох до семи відсотків. Висока ставка ЦБ на рівні 20ти відсотків, практична відсутність інвестицій у "мирні" галузі, санкції які не дозволяють широкий доступ до новітніх та провідних технологій та купівлі необхідного обладнання вбивають обробну галузь. Станом на зараз іде неконтрольоване "охолодження" обробної промисловості яке може перетворитися на стан вільного падіння. Далеко не факт, що так станеться, але прогноз цілком реальний. 

 Цікавий факт. Українські удари по російському ОПК та по НПЗ вже починають додавати свою долю у падіння російської "обробки" і цей процес може стати вкрай суттєвим у випадку продовження війни і, відповідно, нарощенню українських ударів. 

 Усі приховані проблеми російської економіки, які реально почали виходити назовні ще у другому півріччі минулого року станом на зараз створюють вибухонебезпечне середовище. Російський ОПК вже не може компенсувати падіння абсолютної більшості цивільних та подвійних галузей російської економіки хоча сам загружений абсолютно повністю. У російської влади є важелі впливу, як адміністративного, так і економічного, проте вони можуть спрацювати у короткостроковій перспективі - у далекостроковій вони не зможуть врятувати російську економіку від різкого падіння та дегенерації. І основне завдання влади рф буде вже наприкінці цього року - домогтися або послаблення, або скасування санкцій. 

 Далі буде.
 
Последние новости
«В связи с этим вспоминается одна динамовская история», — Андрей Шахов о календаре «Динамо» в стартовых турах УПЛ-2025/26 «Динамо» на сборе в Австрии. День третий. Силовые упражнения и восстановление Дмитрий Коркишко: «Бражко и Ванату некоторое время стоит побыть в «Динамо». Хорошие предложения от них не убегут» Денис Антюх: «Не знаю, почему у Герреро не получается в «Динамо». Возможно, в «Заре» у него было больше свободы действий» Дмитро КОРКІШКО: "Ми дивились на зірок "Динамо", намагаючись їх наслідувати не тільки на полі, якщо ви розумієте" Польські журналісти отримали інформацію від "Лехії" щодо переходу захисника "Динамо" Максима Дячука Президент «Вереса»: «У нас есть амбициозная цель на сезон. Наши конкуренты — это «Динамо», «Карпаты» и «Полесье» Тарас Михалик: «Для меня приглашение в «Колос» — новый вызов» Бельгийский вингер отказал «Динамо», а австралийского форварда у киевлян перехватила «Аустрия» Сума склоняется к тому, чтобы принять предложение «Динамо»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%