Сообщение #2922392 Просмотреть на стене →


ХРОНІКИ ЇБЕНЕЇ. ЕКОНОМІКА. ЧАСТИНА ДРУГА.

  Економіка рф до минулого року демонструвала дива пристосування до "нових умов" - її підштовхував вгору підвищений попит на продукцію ОПК спричинений війною з Україною.. Станом на зараз, за словами голови ЦБ рф Набібулліной, "Практично всі ресурси для  економічного зростання у рф вичерпані". Це при тому, що ОПК паше у режимі 24 на 7 і четвертої зміни у доби немає. Щоби економіка розвивалася потрібні, за її ж словами, три умови: інвестиції, технології та кваліфікована робоча сила. У сфері технологій існує консолідована позиція об'єднаного Заходу та Китаю - обидва не бажають вирощувати нового економічно-військового монстра, обидва, з різних причин, бажають росії смерті у довгостроковій перспективі. Захід - контрольованого розпаду, Китай - фактичного поглинання.

 Нові технології у рф не ідуть що спричиняє припинення фінансування більшості перспективних проектів в усіх сферах економіки, від нафтогазової та сільськогосподарської до інфраструктурної та машинобудівної та загалом практично всіх інших. путін та його підлеглі на всіх переговорах з західним блоком вимагають одного й того ж - зняття санкцій, в першу чергу на постачання технологій у рф. Безрезультатно. Умови зняття не змінюються. Спочатку закінчення війни проти України, потім можливе зняття.

 Не менш велика проблема у рф з закордонними інвестиціями у реальні сектори економіки. За час війни вони впали вдвічі, з майже 498ми мільярдів доларів до 216ти мільярдів у минулому році. Цього року прогнозується, у випадку якщо війна не закінчиться, скорочення цієї цифри ще на 54 - 56 мільярдів. Цікавий факт. До війни більше 70ти відсотків інвестицій  забезпечували умовні нинішні "союзники України", станом на зараз з цих 70ти залишилося три. путін ще у 23му році заявляв, що інвестиції від "недружніх країн" замістять інвестиції від країн БРІКС. Не сталося від слова "взагалі". Той же Китай, якому ринок США цікавий набагато більше ніж російський і який не бажає поширення вторинних санкцій на свій бізнес, відмовився від побудови своїх автозаводів у рф та не бажає фінансувати "Силу Сибіру" - 2. Інвестиції у високотехнологічне виробництво у рф, це включно з ОПК мінімальні та продовжують "наближатися до нуля". 

 Кваліфікованої робочої сили яка б забезпечила рф економічне зростання у країні немає. Немає по демографічній причині - мінімальна народжуваність,  війна проти України - кадровий потенціал вибивається на фронті. Немає по причині охолодження економіки - нащо працювати над створенням висококваліфікованого кадрового потенціалу якщо йому згодом працювати буде ніде? По ОПК буде окремий допис, зараз оглянемо головні "експортні" галузі економіки рф. 

 Сільське господарство, яким так пишався путін, як і всі страждає на відтік інвестицій та неможливість нарощувати виробництво. За останній рік до рф завітали три кризи - "масляна", "яєчна", зараз вирує "картопляна". На черзі "зернова" - в умовах наявної ставки ЦБ у 20 відсотків виробництво борошна вже є збитковим. З початку року виробництво цукру у рф впало на 32,з відсотки, соняшникової олії на 15.5 відсотків, борошна на 7,8 відсотків. Очікуються "системні банкрутства" агропромислових підприємств. І у питанні обвалу російського агропрому є цікавий побічний ефект.

 Справа у тому, що основа бартерного розрахунку з КНДР за снаряди та іншу військову допомогу - саме продукти харчування. Я охоче допускаю що ситуація згодом буде як у анекдоті:

- Тату, горілка подорожчала! Ти тепер будеш менше пити?
- Ні, тепер ви з мамою будете менше жерти!

 Тобто для розрахунків з Ином харчі знайдуться. проте дефіцит продуктів на внутрішньому ринку буде неминуче зростати і вже цього року "харчова інфляція" поб'є всі рекорди, а "секторальні харчові дефіцити" хоча і не доведуть ситуацію до стану пустих полиць пізнього СРСР, проте до стану "прихованого невдоволення глибинного народу" чого бажає уникнути російська верхівка.
Не менш вражаючи результати функціонування колись одної з основних експортних галузей економіки рф - вугільної. З початку року галузь увійшла у глибоке піке - збитковими стали 62 відсотки російських вугільних підприємств, галузь має кожен день збитки у 900 мільйонів рублів. Китай, основний імпортер російського вугілля, минулого року увів експортні мита, та скоротив його купівлю на 13 відсотків.  Станом на зараз експорт вугілля до Китаю приносить росіянам... збиток у 259 рублів за тонну. Тобто експорт до Китаю збитковий і так довго продовжуватися просто не може. Дам пряму мову від росіянина, перекладати не буду.

 Угольная отрасль переживает «острейший кризис со времен 1990-х годов», констатирует гендиректор АО «Русский уголь» Владимир Коротин: эмбарго ЕС лишило компании западных рынков, а мировые цены обвалились до 4-летних минимумов — на 20% в этом году и втрое относительно 2022-го. Китай, ставший главным покупателем российского угля, в прошлом году сократил импорт на 13% в физическом объеме на 27% в деньгах: как итог угольщики лишились $3 млрд валютной выручки.

 Далі буде. Ввечері - нафта, газ та інше + новини. На днях - фінанси, ОПК та резюме.
 
Последние новости
Андрій ШАХОВ: "Динамо" перші три матчі нового чемпіонату грає в гостях і вдома з'явиться лише у 4-му турі. Але подивіться де і з ким наші гратимуть ці три поєдинки" «В связи с этим вспоминается одна динамовская история», — Андрей Шахов о календаре «Динамо» в стартовых турах УПЛ-2025/26 «Динамо» на сборе в Австрии. День третий. Силовые упражнения и восстановление Дмитрий Коркишко: «Бражко и Ванату некоторое время стоит побыть в «Динамо». Хорошие предложения от них не убегут» Денис Антюх: «Не знаю, почему у Герреро не получается в «Динамо». Возможно, в «Заре» у него было больше свободы действий» Дмитро КОРКІШКО: "Ми дивились на зірок "Динамо", намагаючись їх наслідувати не тільки на полі, якщо ви розумієте" Польські журналісти отримали інформацію від "Лехії" щодо переходу захисника "Динамо" Максима Дячука Президент «Вереса»: «У нас есть амбициозная цель на сезон. Наши конкуренты — это «Динамо», «Карпаты» и «Полесье» Тарас Михалик: «Для меня приглашение в «Колос» — новый вызов» Бельгийский вингер отказал «Динамо», а австралийского форварда у киевлян перехватила «Аустрия»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%