ПАВЛЮЧЕНКО - БАНДЕРІВЕЦЬ З ПУЩІ.:
ТРАМПОДИПЛОМАТІЯ. ВЕЛИКЕ ЗЕРО.
Відбулася велика серія переговорів які провів з лідерами Європи та путіним Президент США. Спочатку розповім про подробиці, потім підіб'ємо підсумки.
Переговори проходили не на віч на віч, а у широкому форматі, у них брали участь, зокрема, Віце-Президент Венс, Держсекретар США Рубіо, Спецпредставник Уіткофф, помічник путіна Ушаков та очільник МЗС рф Лавров. Левова доля з двох годин переговорів була присвячена подвійним реверансам, запевненням у повазі та розумінні один одного та перш за все рекламі Президентом США можливостей, які відкриє перед собою згода путіна прийняти "Мирний план Келлога - Трампа".
путін сам пропонував Трампу участь США у багатьох інфраструктурних проектах, проектах по видобутку корисних копалин, проте категорично відмовився від термінового введення у дію "режиму припинення вогню" та неодноразово наголошував, що тільки прямі переговори рф та України, без посередників і, в основному, навколо усунення першопричин конфлікту, можуть врешті решт привести до того, що введення у дію "Режиму припинення вогню" стане зрештою можливим.
Трамп "повністю прийняв" до уваги "План путіна" згідно якому спочатку між Україною та рф повинен бути підписаний "Меморандум про наміри домовлятися", потім будуть "поступово" досягнуті секторальні домовленості, а вже після того може бути досягнуте припинення вогню і продовжено переговори про перемир'я.
По словах путіна, у кращому випадку, при поступливості України у ключових питаннях (позаблоковість, скорочення чисельності ЗСУ, захист прав російськомовних), режиму припинення вогню можна досягти за місяць, при "наявних протиріччях та непоступливості України" за два - чотири місяці.
У територіальному питанні путін пообіцяв орієнтуватися у підсумку на результати "на землі" на момент досягнення "Угод" з Україною.
Президент Трамп заявив путіну, що США "дають зелене світло двосторонній дипломатії та готові і надалі сприяти двостороннім переговорам між Україною та рф".
На переговорах з лідерами Європи та окремо України Президент США був роздратований непоступливістю "усіх і у всьому", заявив, що його адміністрація "тимчасово припиняє свої посередницькі зусилля в українському питанні".
Трамп відмовився від ідеї запровадження санкцій проти рф, проте дав карт-бланш Європі на введення таких санкцій.
Трамп погодився з тим, що передача Україні озброєння за старими програмами та продаж його за гроші (європейські а з майбутнього інвестфонду), повинні бути продовжені "до досягнення миру".
Після переговорів з путіним Президент США заявив членам американської переговорної групи, що "нехай все іде як іде, доки не дійде до кінця".
Резюме.
путін сам окреслив часові рамки переговорів - це два - чотири місяці, з можливою "пролонгацією" у випадку непоступливості України та Європи. Тобто, таки реальні переговори стартують у вересні - жовтні. До тієї пори санкції проти рф будуть вводити виключно союзники України.
Трамп особисто заявив, що "Україна не залишиться беззахисною під час війни та після неї" та погодився розблокуватти, "у якості доказу добрих намірів", передачу нам австралійських танків "Абрамс" та іншого озброєння виробництва США від третіх сторін.
Не зважаючи на те, що результатами переговорів Трампа та путіна не був задоволений жоден член американської переговорної групи, окрім Уіткоффа, а очільник Мінфіну Бесент та Держсекретар Рубіо просили розглянути можливість введення "хоча би мінімального об'єму санкцій проти рф як доказу сили США", Президент Трамп відмовився від їх пропозиції заявив, що "Це підірве мій статус миротворця". Проте Президент США вважає можливим введення санкцій з боку Конгресу, але "побачимо, підпишу я цей закон, чи ні".
По факту після переговорів не змінилося абсолютно нічого. Не сталося лихого, не відбулося гарного. Як я завжди вангував, американська гора знову народила нікчемне мишеня. Треба зосереджуватися на внутрішніх проблемах. Вирішувати проблеми комплектації та навчання ЗСУ, економіки, ОПК - нам до осені потрібно максимально підсилити свої оборонні можливості. Навіть без введення американських санкцій рф до осені увійде у "режим договороспроможності", а там і до заморожування війни недалеко. Про щось інше можна буде мріяти тільки після змін у світогляді Трампа, але до цього як до Шанхаю рачки.
Тримаємо єдність, допомагаємо війську останнім, працюємо на Перемогу та не мріємо про нездійснене - своє ми все одно здобудемо. Гарного дня та до гарних "Хронік Їбенеї". Сьогодні будуть дві частини.