ОФІЦІЙНО ТА НЕ ТІЛЬКИ.
Нічне, повинен дати. Та дещо пояснити
"Заява Речниці Державного Департаменту США Теммі Брюс означає не вихід США з переговорного процесу взагалі, а зміщення акцентів у процесі мирного врегулювання "російсько-українського конфлікту". США у найближчому майбутньому будуть зосереджені не на місії посередництва, а на місії "примушення до миру", і будуть надалі використовувати у тому числі метод збереження чи підсилення санкцій проти росії заради досягнення програмної цілі Президента Трампа - довгострокового миру на європейському континенті та між росією та Україною зокрема на основі повномасштабного мирного врегулювання російсько-українського конфлікту".
І на вчорашніх переговорах Держсекретаря Рубіо з Міністром Закордонних Справ Франції Барро, і на більш ранніх переговорах з його колегами з Італії та Великобританії, про які я розповім завтра вранці, мова вже йшла не про миротворчі ініціативи, а про питання підсилення санкційного тиску зважаючи на те, що рф фактично відмовилася від практично всіх ключових пропозицій Вашингтону. По факту зараз США повільно дрейфують у бік продовження "Політики Байдена за гроші", Санкції проти рф не скасують, бізнес США у рф не повернеться, за малими виключеннями типу "Боінгу", до настання миру.
Ще одне. У ході переговорів Рубіо, Таяні, Леммі та Барро дійшли згоди щодо "Спільної протидії китайський дипломатичній експансії". Якщо спрощено - вони вважають що треба дати змогу Китаю "обламати зуби" на миротворчості так, як "обламали зуби" США, протидіяти спільно його політиці, а тим часом готувати підгрунтя, у тому числі посилюючи санкції, для повернення до процесу мирного врегулювання "російсько-українського конфлікту" вже за провідної ролі США та Європи. Зараз, як я вже казав, вихід Китаю.
Тепер щодо нової кандидатури на посаду Радника з Нацбезпеки замість відставленого Уолтца. Президент Трамп не визначився досі з кандидатурою на цю посаду. Уіткофф станом на вчора не отримував офіційної пропозиції обійняти посаду Радника з Нацбезпеки. Розглядається шість кандидатур включаючи Уіткоффа. Дуже вірогідно що нова кандидатура буде не з "пулу Рубіо", а з "пулу Трампа-Уіткоффа". Держсекретар станом на зараз поступово перебирає на себе керування не тільки зовнішньою політикою, але й Нацбезпекою у широкому сенсі цього слова і це навряд чи буде продовжуватися і надалі, що сам Рубіо чудово розуміє. Чекаємо на розвиток подій, але підсилення ролі Рубіо у адміністрації Трампа однозначно на користь Україні.