Сообщение #2847470 Просмотреть на стене →

БАНДЕРІВЕЦЬ НА СЛУЖБІ ДЯДЕЧКА СЕМА:
ФРАНЦІЯ - США. МАНЕВРИ НАВКОЛО УКРАЇНИ.

 Цього разу я не буду писати сухий звіт по позиціях сторін на вже двох турах переговорів які відбулися між Президентами США та Франції, а вони відбулися і до зустрічі "Коаліції охочих" у Парижі, і після неї. Я просто буду порівнювати позиції двох сторін по ключових для України питаннях та розповім про торги навколо них. 

 Президент Франції не полишає спроб долучити США до "Коаліції охочих". На даний момент  - безуспішно. Трамп не тільки не бажає "втручатися у суто європейські справи, а він вважає "абсолютно достатнім" надання Україні "Гарантій Безпеки" виключно європейськими країнами та відмовляється надавати гарантії безпеки військовим контингентам Франції та Великобританії які будуть введені в Україну.

 Президент Франції виступає категорично проти будь якого скасування санкцій введених проти рф навіть в обмін на "Чорноморське перемир'я". Натомість Президент США фактично шантажує Європейців погрожуючи ним "Унеможливити продаж американської зброї до країн ЄС якщо останні не погодяться розблокувати роботу Россельхозбанку та підключити того до міжнародної платіжної системи" На даний момент питання не вирішено - Макрон не бажає здавати позиції, натомість Трамп взяв паузу на вивчення цього питання та на консультації з російською стороною.

 Президент Франції станом на зараз знаходиться під постійним тиском з двох сторін. З одної сторони на нього чинить тиск Трамп щоби примусити зняти санкції проти рф у межах своїх можливих "мирних домовленостей" з путіним. З іншої сторони на нього чинять тиск європейські країни які десятиріччями робили ставку на купівлю американської зброї і просто не можуть швидко відмовитися ані від її експлуатації, ані від купівлі тих же систем ППО та літаків які у Європі виробляються у невеликий, доки ще, кількості. 

 Президент Трамп, як і на переговорах з майбутнім Канцлером ФРН Мерцем, вимагає від Макрона "надати необмежений доступ для американських зброярів для закупівлі у них зброї у рамках "Європейської оборонної ініціативи". Президент Франції пропонує надати "Обмежений доступ до купівлі у межах "Ініціативи" для американців виключно у тих галузях оборонних закупівель, де європейці самостійно не можуть впоратися". Також Президент Франції напряму пов'язує можливість залучення американських зброярів до системи європейських закупівель в обмін на "широкий доступ до американського ринку зброї для  України та Європейських країн з юридично закріпленими обов'язками США які б унеможливили майбутні "призупинки", обмеження експлуатації та обслуговування купленої у США зброї. Президент Трамп запропонував створити робочу групу яка "врегулює всі розбіжності сторін". 

 На крайньому турі переговорів Президенти обговорювали  "Угоду про копалини" яку нещодавно США направили Україні і з якою Президент Зеленський ознайомив голів Держав з "Коаліції охочих". Макрон висловив "обурення та несприйняття" умов, які висунула американська сторона та наголосив, що підписання такої версії "Угоди" "назавжди заблокує Україні шлях до вступу до ЄС". Президент Трамп заявив, що "у будь який спосіб поверне американські гроші які були витрачені на Україну", проте запропонував ЄС на рівні Єврокомісії долучитися над "вдосконаленням та узгодженням фінальної редакції кінцевого документу. Президент Франції прийняв таку пропозицію та заявив, що у новій редакції "Угоди про копалини" повинно бути зафіксоване право України та Держав ЄС з "Коаліції охочих" безперешкодно купувати американську зброю для України за європейські гроші. Президент Трамп пообіцяв "розглянути таку можливість", проте жодних обіцянок не дав. 

 Трамп наголошує на необхідності "зміни системи підходів" по відношенню до рф країнами Європи та розглянути можливість поетапного скасування санкцій введених проти росії. . Проте Президент Франції навпаки, пропонує підсилити санкційний тиск проти рф в обмін на дипломатичну підтримку Францією американських зусиль на Близькому Сході де остання досі має чималий вплив на арабськи країни. Сторони зафіксували "суттєві розбіжності" і домовилися домовлятися.

Резюме. Допис я зробив таким, щоби люди не мали марних надії та розуміли усю складність завдань, які мають вирішувати зараз і Макрон, і Стармер, і Мерц, і Зеленський.  "Послати США в дупу одразу" неможливо - Європі потрібно п'ять років щоби забезпечити автономну обороноздатність себе та України як її частини. І без американської зброї буде важко і нам і європейцям, а тому отакі "дипломатичні танці" будуть продовжуватися по затухаючий усі п'ять років перехідного періоду з підсиленням ЄС та послабленням впливу США. Одне вже зараз є абсолютно точним та визначеним - європейська обороноздатність абсолютно пов'язана з обороноздатністю України і ми будемо як мінімум у середньостроковій перспективі, це чверть сторіччя, мати абсолютне сприяння ЄС її підвищенню та розбудові з попутнім розвитком нашого ОПК, озброєнню сучасними європейськими зразками ЗСУ переважно за європейські гроші. Терпіння усім та розуміння того, що складне є складним. 

 Гарного вечора та гарних вихідних.
 
+1
Последние новости
Мирон Маркевич: «Сегодня Буяльский — лучший игрок «Динамо» Два м'ячі "Динамо" у ворота "Руху" ввійшли до топ-5 найкращих голів 22-го туру УПЛ Польський журналіст: "Динамо" може продавати гравців за 15-20 млн євро. Наші клуби так не вміють" Володимир ШАРАН: "Думаю, що "Динамо" не відпустить чемпіонство" Олександр ХАЦКЕВИЧ: "Чи вважаю я Буяльського недооціненим гравцем "Динамо"? Це з кожної праски сьогодні звучить" Мирон МАРКЕВИЧ: "Динамо" стане чемпіоном, а "Шахтар" не зможе вибити "Олександрію" з другого місця" Як "Динамо" готується до матчу з "Рухом" у Кубку України Хацкевич пояснив, чому "Шахтар" не зможе наздогнати "Динамо" в УПЛ Александр Хацкевич: «Без Буяльского невозможно представить атаку «Динамо». Он доказывает, что является незаменимым игроком» Владислав Ващук: «Шовковский и Федоров понимают, чего они хотят от футболистов»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%