ДЖИДДІВСЬКИ ПОСИДЕНЬКИ. ПОДРОБИЦІ ТА РЕЗЮМЕ.
Одразу кажу, отримали небагато, але знову - чим багаті.
Основна тема переговорів - вироблення механізму контррлю за дотриманням режиму припинення вогню. Рішення двох сторін.
Контроль на землі - миротворчі місії Європейських країн та країн "Глобального Півдня".
Контроль у повітрі - місія європейських країн, створення об'єднаного повітряного угруповання, забезпечення його роботи мандатом або ООН, або Угодою між Китаєм, ЄС та США.
Українська делегація категорично відкинула американську пропозицію щодо можливості часткового скорочення чисельності особового складу та озброєння ЗСУ до досягнення повноцінної "Угоди про перем р'я". Домовилися сформувати спільну позицію США та України по можливому паритетному скороченню такої чисельності двома сторонами конфлікту.
США готові поновити постачання зброї та даних розвідки.
Обговорювалася можливість купівлі американської зброї за європейські гроші та Україною у кредит з наступним розрахунком за нього з новоствореного Фонду згідно з підписаною у найближчий час"Угодою про копалини".
Американська сторона заявила про готовність до таких кроків у випадку, якщо росія не пристане на американські пропозиції.
Узгоджено чітке формулювання - "Україна та США ніколи не визнають окупацію українських територій, проте вважають повернення тих під український контроль контроль можливим виключно у дипломатичний спосіб у процесі всеосяжного врегулювання російсько - українського конфлікту".
Українські прохання щодо надання дієвих "Гарантій Безпеки" від США у основній масі були відкинуті, проте США готові дати "обмежені" "Гарантії безпеки" для європейського війскового контингенту. (Розтлумачення щодо "обмеженості" нвразі немає, чекаємо).
США готові "навіть у військовий спосіб" захищати свої бізнес- інтереси в Україні, що, на думку американців, також є суттєвою "Гарантією Безпеки" для України.
У разі встановленого довгострокового режиму припинення вогню з введенням обмеженої миротворчої місії та верифікацією дотримання його сторонами конфлікту, Україна бере на себе зобов'язання провести вибори Президента та ВРУ у визначені українським законодавством строки.
Українська та американська сторони узгодили перелік санкцій введених проти рф які можливо буде зняти після заключення "Угоди про припинення вогню". Буде скасовано деякі санкції проти банківської системи рф, її енергетичного сектору та скасовано ембарго на постачання запчастин для цивільної авіації (Боінг).
Українська сторона не проти зняття більшого об'єму санкцій у випадку досягнення прогресу у питвнні повернення під українську юрисдикцію окупованих територій. (Південні області, Харківщина).
Україна готова відмовитися від намагань вступу до НАТО, закріпити таку відмову юридично в обмін на юридично обов'язкові до виконання "Гарантії Безпеки" від США, Європи та Китаю.
Одразу після вступу у дію "Режиму припинення вогню" повинен бути здійснений обмін полоненими у форматі "всіх на всіх". США, Саудівська Аравія, Турція та інші посередники готові лобіювати таку позицію перед москвою.
Створено тристоронню переговорну місію "США - Україна - рф" з визначеним складом учасників та перспективою підключення до неї учасників від Китаю та Європи.
Сторони, за участі Європейських союзників, готові разом працювати заради досягнення повноцінної "Угоди про перемир'я" та досягненню довготривалого миру на Європейському континенті.
У москву полетять Уолтц та Уіткофф представляти пропозиції путіну.
Станом на зараз - все більш менш нормально. Я не думаю, що путін пристане на встановлення режиму припинення вогню, але це зробить саме його, а не Зеленського чи Європейців, недоговороспроможною стороною.
Зберігаємо спокій. Допомагаємо війську останнім. Не чекаємо на скорий мир чи припинення вогню. Радіємо тому, що цею битву великої дипломатичної війни Україна як мінімум не програла.
Будуть ще подробиці та уточнення - буду давати одразу. У неділю відправляемо "диво" у військо, буде час на відповіді на ваші питання та на повноцінне ведення каналу. Гарного дня та гарних новин.