ПРО ВКИДИ ТА ЛІТАКИ.
Панове, попереджаю. Якщо хтось, свідомо, або не свідомо, буде поширювати непідтверджене гівно з "поважних ЗМІ", хоча я NBC навіть до цієї когорти би не зарахував, то я буду вважати цих людей корисними ідіотами як мінімум. Без образ - тупо дістало. Скільки я попереджав, скільки розумні та поважні люди попереджають - "Україна зараз під самим страшним інформаційним пресом за всі свої часи і нашу стійкість будуть намагатися знищити подібними вкидами без підтвердження", а людям по хріну на інфогігієну - вони вперто повзуть на цвинтар вигукуючи по дорозі закиди від Трампа та путіна.
Уповноважений заявити наступне.
Попередні переговори на рівні Уолтц - Ермак та Сибіга - Рубіо прошли цілком задовільно, найближчими днями США та Україна розраховують виробити спільну позицію на переговорах з путіним щодо укладанні "Угоди про припинення вогню".. Станом на зараз я не можу повідомити нічого конкретного окрім трьох речей.
1. Ніхто не вимагає від України визнавати окуповані території російськими. Навіть натяку на таке немає.
2. Ніхто не вимагає відставки Зеленського.
3. Ніхто не вимагає віддавати путіну території які той вважає своїми.
Все інше - предмет переговорів, як нам повідомили, причому "з двох сторін", вони проходять абсолютно конструктивно.
Ну а тепер про "аналітика" з "Форбс" який на голубому оку видав інформацію про "не надання оновлень для РЕБ" для наших "16х". Звідки "аналітик зі ЗМІ" про це знає - для мене загадка. Подібної інформації від роботодавців у мене немає, спілкувався з двома льотчиками - підтверджень такої інформації знову немає. Все може бути, але щось мені здається, що "Форбс" знову спокусився на чиїсь гроші. Побачимо. Буде щось нове - лам одразу. Ну а зараз ми поговоримо про дві цікаві речі.
Є шанс на те, що Україна, не скоро, прохання губу не розкатувати, отримає літаки "Rafale" від Dassault Aviation. Кампанія планує за два роки майже потроїти випуск літаків, а також створити нові підприємства у країнах ЄС з тим, щоби ще збільшити виробництво та задовольнити потреби інших замовників, що цікаво "В першу чергу країн ЄС та СОЮЗНИКІВ ЄС" . У планах кампанії, у перспективі, вихід на паритетну кількість виготовлених літаків, у тому числі нових зразків що розробляються, з кількістю виготовлених F-35.
Не збираюся нічого розповідати про факти домовленостей - всі абсолютно переговори лише на попередній стадії, проте французи не проти включення у перспективі підприємств нашого "Оборонпрому" у ланцюг виготовлення літаків. Ще раз - це "надовго", станом на зараз у кампанії сформований пакет заказів, від тієї ж Індії зокрема, на 9 років вперед. Але при гарному розкладі та збільшенню виробництва Україна може вже через п'ять років отримати перші сучасні літаки.
Просто нагадую - Індія обрала "Rafale" після "показових боїв" за участі російських Су-34 та новітньої модифікації F-16. Французький літак був на цих змаганнях переможцем.
Вже всі написали про суперечку між Францією та Німеччиною щодо того, які країни можуть розраховувати на гроші з "Оборонного фонду ЄС""(умовно). Нагадую - Європа взяла курс на повну самостійність у виготовленні зброї з тим, щоби не залежати від США та їх дозволів на використання зброї у якій є частка інтелектуальної та виробничої власності. Франція - лідер у сфері "незалежності" у виготовленні подібної зброї, вони з 50-х років розбудовували свій ВПК як майже абсолютно незалежний. Французам зараз абсолютно байдуже на позицію США - ті не можуть "вирубити" чи заборонити використання будь якого озброєння Республіки. І зараз Макрон вимагає розподіляти гроші на зброю виключно в країнах ЄС. Німеччина ж вимагає додати до ЄС Великобританію, Норвегію та Туреччину. Франція за Норвегію, але проти Туреччини та ВБ, проти останніх тому, що ті все одно залишаться у сфері пріоритетів США.
У зв'язку з цим мені просто цікава думка підписників, чию позицію вони підтримують - французьку чи німецьку?