🍁 Новий раунд посилення американських санкцій, під які потрапили «Сургутнафтогаз», «Газпром нафта», а також понад 180 танкерів «тіньового» флоту Кремля, ставить під загрозу продажі нафти за кордон в обсязі до 800 тисяч барелів за добу.
Таку оцінку в огляді в дають аналітики Альфа-банку. У результаті російські нафтові компанії можуть втратити 27,5% морського нафтового експорту, який, за даними Bloomberg, становив 2,9 млн барелів на день за станом на початок січня.
Після введення санкцій, які стали одним із найсильніших ударів по нафтовій галузі рф з початку війни, 65 танкерів з російською нафтою були змушені зупинитися в морі, в тому числі біля побережжя Китаю, росії і на Близькому Сході, повідомляє Reuters.
П'ять із суден, що потрапили під обмеження, стоять біля Сінгапуру, ще сім знаходяться на дрейфі на підходах до портів КНР. Індія і Китай, які стали головними покупцями російських барелів після європейського ембарго, вже шукають альтернативу нафти з рф на Близькому Сході, в Африці та Латинській Америці, розповіли Reuters трейдери, які працюють в Азії.
За їх словами, НПЗ двох країн, які в сумі закуповують більше 80% всього нафтового експорту з ерефії, вже придбали партії в ОАЕ, Анголі, Омані та Бразилії, а також ведуть переговори з канадськими постачальниками.
Головне, щоб Трамп ці санкції не зняв, але прописані вони таким чином, що без згоди Конгресу зробити це буде неможливо.