Сообщение #2695545 Просмотреть на стене →

Порох.

Щойно закінчилося засідання бюджетного комітету, де затвердили бюджет країни. А бюджет — це економічна конституція, відображення всіх наших пріоритетів, особливо в умовах війни.

Ми очікували побачити бюджет воюючої держави, де кожна копійка спрямована на оборону та безпеку. Важливо створити спеціальний оборонний фонд, щоб жодна гривня, яка має піти на потреби армії, не була використана на інші цілі. Але бюджетний комітет відхилив нашу пропозицію, попри те, що в умовах війни насправді мала б бути переведена вся економіка на військові рейки.

Що ж ми побачили? У той час, як Росія збільшує свої військові витрати на понад 30%, у нас фінансування Міноборони в доларовому еквіваленті навіть скорочено. І це замість того, щоб зміцнювати обороноздатність країни! Тепер, коли захисники залишаються без належної підтримки, куди ж ідуть ці гроші?

Дивіться самі: фінансування Верховної Ради зросло на 26%, Офісу Президента — на 11%, Кабінету Міністрів — на майже 20%, прокуратури — на понад 25%. Під час війни! А окремий рекорд встановило Бюро економічної безпеки, видатки на яке зросли на 75%. Це при тому, що волонтери, благодійники та прості громадяни продовжують збирати кошти на дрони, техніку, засоби радіоконтролю та іншу критично необхідну допомогу для фронту. Коли народ працює заради перемоги, чиновники збільшують собі витрати за рахунок державного бюджету, де кожна гривня мала би йти на захист країни.

Ми також запропонували обмежити заробітні плати чиновників, щоб жоден не отримував більше, ніж солдат на передовій. Адже нині його зарплата — це приблизно 100 тисяч гривень плюс невеликий посадовий оклад. А деякі чиновники та працівники державних підприємств отримують набагато більше, ніж наші захисники, які ризикують життям заради країни. На жаль, і цю пропозицію не підтримали. І це на тлі того, що населення скоротилося на третину, але зарплати держслужбовців зросли вдвічі — окрім зарплат воїнів, звісно.

Також викликає занепокоєння, що величезні кошти продовжують виділяти на політичні проєкти. Наприклад, півтора мільярда гривень йде на Єдиний марафон, який перетворився на інструмент пропаганди влади. Де там новини про ситуацію на фронті, про те, що відбувається в Селидовому, Покровську, Куп’янську, в Сумській та Харківській областях? Це стало місцем для замовчування реальних проблем.

Бюджет має стати бюджетом воюючої країни. Ми будемо боротися за кожну правку, за кожну гривню, що має піти на потреби Збройних Сил. Ми будемо захищати Україну — як на фронті, так і в парламенті. Тому зараз я закликаю президента не підписувати закон про підвищення податків, який лише посилить тиск на простих громадян. Є ще можливість врятувати цей бюджет та направити всі ресурси на Перемогу.

Україна заслуговує на захист, на справедливий бюджет і на відповідальних керівників, які в час війни думають насамперед про воїнів, а не про власні інтереси.
____________________
Ну все ясно, в принципі. Будують підари гулаг.
 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%