Сообщение #2612639 Просмотреть на стене →

Dmytro Ivanov

Цікава тема про те, чому створюються нові бригади, замість того, щоб поповнити вже існуючі до 100%.

Ну по-перше. Найголовніше і основне. Визнаємо за аксіому той факт, що, дякуючи деяким депутатам і їхнім комітетам, наші закони про мобілізацію працюють на ухилянтів, а не на армію. Це медичний факт, на превеликий жаль, і тому мова про "укомплектуємо без проблем, бо є люди" - взагалі не йде.

Друге. Давайте подумаємо - ну а нащо взагалі створювати бригади? Ну можна ж створити одну величезну бригаду на 100000 чоловік, наприклад? Геніальна ж думка, якраз для адептів простих рішень, підкажіть хтось одній рудій депутатці. І все, питання про укомплектованість взагалі зніметься з повістки.

Ну ладно, то був сарказм, бо втомили "експерти". Якщо серйозно, то бригади створюються в першу чергу для зручності управління. Наша армія має бригадно-корпусну систему, наш противник - полково-дивізійну. Кожна система має свої плюси і мінуси, але в сухому залишку різниця невелика.

Тепер по суті.
Уявимо собі ситуацію, коли у вас є бригада, яка укомплектована на 100%. Ну дайте помріяти, ну чого ви ото ржете як коні?!
Ця бригада тримає певну смугу оборони, яка визначена бойовими статутами, все ок. Ширина смуги хай буде "N" і знаходиться вона "в полі" - тобто, ні річок, ні гір, ні урбанізованої місцевості.

Тепер та ж сама бригада, тільки з укомплектованістю 50%.
Яку смугу вона триматиме?
Логічно, "N/2", проста математика.
І така ситуація зараз є цілком звичною, коли через низьку укомплектованість бригада тримає смугу у рази меншу.

Далі.
Бригада, яка тримає вдвічі меншу ділянку, рано чи пізно втомлюється.
Це теж аксіома, роками підряд воювати, не маючи відпочинку - заняття для термінаторів, а у нас живі люди.

Тому є два шляхи:
1. Відвести бригаду на ротацію, замінивши її іншою. Логічний шлях.
2. Доукомплектувати бригаду до 100%, сподіваючись, що вона зробить "внутрішні ротації".

Ну тут можна дискутувати довго, але я прихильник першого шляху.
Поясню чому.
Другий шлях аж надто залежить від командирів на місцях. Фактично - відпочивати буде якийсь відсоток піхоти на позиціях, решта ж пахатимуть як і раніше.
Ну і особисто моя думка така: якщо звичайна ротація зазвичай не є синонімом відпочинку, то внутрішня ротація - тим більше. Ротація - це можливість відпочити, сходити у відпустку (слово яке гарне - "відпустка"), побачити рідних, зустрітися з друзями, а не пахати у ППД чи тусити у пилюці полігонів.

Взагалі ротації - це окремий головний біль, про який можна написати книгу.
 
Последние новости
"Лівий берег" - "Динамо": ситуація з дискваліфікаціями Пресс-служба «Ворсклы»: «Матч 1/8 финала Кубка Украины с «Динамо» должен состояться в Полтаве» Стадион «Динамо» имени Валерия Лобановского примет центральный матч 9-го тура первой лиги Чемпионат Украины. «Левый берег» — «Динамо». Ситуация с дисквалификациями "Ворскла" звернулася до УПЛ про перенесення матчу з "Олександрією" на виїзд, зустріч з "Динамо" у Кубку має відбутися у Полтаві Эксклюзив. Леонид Буряк: «Некоторые «эксперты» в высшей лиге провели всего по 90 матчей, а сейчас учат футболистов, как играть» "Динамо" – це еліта українського футболу. Гравці "Лівого берега" про підготовку до протистояння з киянами у першості U-19 Таблиця коефіцієнтів УЄФА: як поразка "Динамо" вплинула на позиції України у рейтингу Завдяки розгромним поразкам "Бешикташа" та "Карабаха" "Динамо" пішло з останнього місця у турнірній таблиці Ліги Європи Виталий Косовский: «Динамо» в матче с «Лацио» очень не хватало Попова»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
24%
24%
До року
13%
13%
Більше року
24%
24%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%