Сообщение #2602934 Просмотреть на стене →

The Wall Street Journal "Росія подвоїла імпорт інгредієнта для вибухових речовин за допомогою Заходу".

▪Росія збільшила імпорт вибухових речовин, необхідних для виробництва артилерійських боєприпасів, у тому числі від компаній, розташованих у США та інших західних країнах, незважаючи на санкції, свідчать дані торгових операцій.

▪ Російський імпорт нітроцелюлози – легкозаймистого бавовняного продукту, що відіграє ключову роль у виробництві пороху та ракетного палива – зріс на 70% у 2022 році, і до середини 2023 року становив 3 039 тонн продукту, майже вдвічі перевищивши рівень 202.

▪Оборонні компанії по всьому світу намагаються знайти способи отримання нітроцелюлози в умовах дефіциту, що призвело до зростання цін та створення перешкод для виробництва. Нітроцелюлозу виробляють лише кілька країн світу, оскільки її основне застосування в боєприпасах, і на неї поширюються міжнародні торгові обмеження.

▪ РФ виробляє мало нітроцелюлози, основного інгредієнта бездимного пороху, що використовується в артилерії, тому здатність РФ отримувати її за кордоном відіграла вирішальну роль у її протистоянні з Україною, вважають чиновники та аналітики США.

▪ «Нітроцелюлоза стає артилерійським снарядом… Більшість смертей на полі бою та значна частина супутньої шкоди цивільному населенню припадає на артилерію», — каже Бредлі Мартін, голова аналітичного центру Rand.

▪ Нітроцелюлоза також використовується в цивільних цілях, але аналітики вважають, що зростаючий імпорт призначений для озброєнь, оскільки російська економіка була переорієнтована на військове виробництво.

▪ Китай збільшив постачання нітроцелюлози до Росії після введення санкцій США та ЄС, які забороняють експорт будь-якого роду для військового виробництва Москви. Але компанії зі США, Німеччини та Тайваню також входять до числа виробників нітроцелюлози, що поставляється до Росії протягом останніх двох років, згідно з торговими даними.

▪ Російський імпортер Analytical Marketing Chemical Group за останні два роки отримав з Тайваню нітроцелюлози на суму близько 700 000 доларів. Згідно з інформацією з сайту компанії, імпортер є постійним партнером Казанського державного порохового заводу, який виробляє цілу низку озброєнь, згідно з обліковими записами компанії в соціальних мережах.

▪ До початку конфлікту в Україні Туреччина забезпечувала менше 1% російського імпорту нітроцелюлози. Однак до середини минулого року одна турецька компанія, Noy İç Ve Diş Ti‌caret, забезпечувала майже половину російського імпорту цього продукту, згідно з даними російської митниці, наданою торговою базою даних ImportGenius та вивченим The Wall Street Journal.

▪ Згідно з корпоративними документами, більшість продажів компанії Noy, що базується в Стамбулі, здійснювали російські компанії, які є зареєстрованими підрядниками уряду. Перші поставки нітроцелюлози до Росії компанія Noy здійснила протягом трьох місяців після лютого 2022 року, і саме через Noy до Росії потрапила значна частина нітроцелюлози, виробленої західними союзниками.

▪Німецькі дочірні підприємства нью-йоркської компанії International Flavors & Fragrances продали щонайменше 80 тонн нітроцелюлози компанії Noy, яка торік відправила матеріал до Росії. Представник International Flavors & Fragrances заявив, що компанія була здивована, дізнавшись, що постачання нітроцелюлози до Росії, які вона призупинила у квітні 2022 року, продовжилися через третю сторону.

▪Тайванська компанія TNC Industrial виробила понад 500 тонн з'єднання, яке компанія Noy поставила в Росію минулого року, згідно з торговими даними. Компанія Hagedorn-NC, яка вже більше століття виробляє нітроцелюлозу в західних низовинах Німеччини, за останні два роки виробила аналогічну кількість продукції, поставленої компанією Noy до Росії.

▪ Експорт західних компаній у Росію відбувається на тлі глобального дефіциту нітроцелюлози, який уповільнює виробництво артилерії для України країнами НАТО. Польща, наприклад, інвестувала кошти у відновлення виробництва нітроцелюлози, щоб задовольнити зростаючий попит на артилерію (с) Михайло Макарук, військовослужбовець ЗСУ, речник Інформнапалму.

 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
14%
14%
Менше трьох місяців
27%
27%
До півроку
24%
24%
До року
14%
14%
Більше року
22%
22%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%