Сообщение #2599462 Просмотреть на стене →

НОВИНИ ПЛЮС РЕТРО.

1. Офіційно. ЄС у найближчі 3 місяці підготовить 60 тисяч українських військовослужбовців, зокрема спеціалістів для роботи зі складним західним озброєнням.

Очільник МЗС Кулєба закликав союзників повернути свої навчальні місії в Україну.

Неофіційно. Союзники ще минулої осені пропонували залишити свої.навчальні місії в Україні у разі НАЯВНОСТІ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ДЛЯ НАВЧАННЯ. Тобто, була б розгорнута запропонована ГШ ЗСУ мобілізація 380 тисяч осіб - союзники не прибрали би свої центри. Зараз мобілізовано вже більше 200 тисяч і союзники з шести країн, зокрема з Великобританії, Канади, США, Іспанії та Франції погодилися повернути своїх "вчителів" в Україну.

У подальшому союзники згодні навчати за кордоном по 60 тисяч спеціалістів щомісяця по принципу "зубів акули", це коли ця кількість прибуває кожний місяць на навчання і, відповідно, кожен місяць починаючи з липня буде випуск. Такий підхід повинен забезпечити "підпитку Контрнаступу" до кінця поточного року.

2. Угода про "кругове постачання" між Великобританією та Німеччиною ракет "Taurus" та "Storm Shadow" коли Лондон отримує німецькі ракети, а свої натомість постачає Україні, була розроблена ще у січні МО цих країн, парафована міністрами та з тих пір чекає згоди єдиної людини - Канцлера Шольца. Останній відмовляється ставити під нею свій підпис мотивуючи відмову "небажанням німецького народу" безпосередньо втручатися у нашу війну.

Тепер про позицію США щодо цієї проблеми. Пентагон у березні - квітні планує надати Україні два пакети допомоги вартістю 150 - 250 мільйонів доларів у які увійдуть ракети ATACMS з касетною та звичайною бойовою частиною а також касетні боєприпаси для артилерії. Після ухвалення рішення про надання зокрема ракет плануються чергові переговори Байдена, Сунака та Шольца. Союзники будуть вимагати від Канцлера дати угоді "зелене світло". Побачимо. Тут є нюанс.

Наявні у нас літаки Су -24 не пристосовані для "Таурусів", треба "Інженерне рішення" та переобладнання. Шольц же стоїть на позиції що доки переобладнають літаки, вже Україні будуть надані F - 16 з ракетами дальністю 300 - 500 км, і питання щодо постачання німецьких ракет відпаде само собою. Можливо він в чомусь і правий.

3. Голосів під петицією про винесення на голосування у Конгресі сенатського "Закону про допомогу союзникам" досі не вистачає. Що цікаво - проти допомоги Україні п'ятеро конгресменів - демократів. Це ліваки, прихильники прибацаного, вибачаюсь, Сандерса. З ними повинні у найближчі дні провести "роз'яснювальну роботу" урядовці Байдена, надія все ще є. Інакше буде так, як я казав майже місяць тому: військову підтримку у розмірі 37 мільярдів Україна отримає безвід'ємно у квітні, цивільна, зокрема бюджетна підтримка у 24 мільярди, буде виділена як кредит під заставу російських активів у США - відповідний альтернативний законопроект готують республіканці. Пройде збір підписів - отримаємо гроші у березні. Ні - у квітні по республіканській схемі проти якої не проти, станом на зараз, навіть Трамп. Ну а надалі чекаємо три місяці на підготовку Контрнаступу.

Ну а тепер відповідь на питання - "Чому американці панькаються з Зеленським замість того, щоби заставляти його виконувати їх волю". Трохи ретро.

Коли вибухнули "Плівки Деркача" Байден ледве врятувався від кримінального переслідування - Трамп вимагав пред'явити першому звинувачення у незаконному тиску на українську владу. Тоді Байден обіцяв Порошенку мільярд доларів кредиту тільки в обмін на зняття Генпрокурора Шокіна.

Потім прилетів бумеранг - вже Трампа звинуватили у тиску на Зеленського щоби останній "дав матеріали на Байдена", і перший теж "рятувався" від кримінального переслідування.

Після цього жодних прямих ультиматумів наша влада не отримувала - тільки "побажання в обмін на допомогу" від "спецпредставників" уряду

Залежного від особистої популярності Зеленського постійно б'ють фінансовою вказівкою по руках примушуючи виконувати "реформаторські поради" , натомість наш Президент користується певною свободою маневра та у кадрових питаннях останнім часом не дослухається до американських порад мотивуючи свою впертість тезою - "Вам не байдуже - хто буде робити що потрібно"? І до зими ситуація не зміниться. А ось після заморозки війни йому згадають багато, причому що Байден, що, особливо, Трамп. Але це вже інша історія, поговоримо про неї згодом.

Гарних вихідних. Завтра "літературна неділя", буде спогад про бидляче Приполяр'є зокрема про працюючий зараз уламок ГУЛАГу. Буде не сумно, гарантую.
 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%