Сообщение #2517428 Просмотреть на стене →

How an 11th-century monastery reclaimed artifacts from the US — and discovered a hoard of treasures in the process
https://edition.cnn.com/style/nepal-itumbaha-monastery-treasures-repatriation-rubin-museum/index.html
Як монастир 11-го століття повернув артефакти зі США — і виявив у процесі скарбів
."
"
Сотні дорогоцінних релігійних предметів, приховані роками під брудом і брудом у складських приміщеннях, були знову виявлені в монастирі в столиці Непалу Катманду . Позолочені корони, які носили буддійські священики, німб, який колись прикрашав статуї божеств, і міні-ступи, подаровані місцевою громадою, належать до давно втраченого антикваріату, який зараз виставляється в Ітумбаха, одній із найстаріших «віхар» міста, ранній формі буддизму. монастир.
Історія повторного відкриття об’єктів тягнеться далеко за межі лабиринту святинь, внутрішніх двориків і вишукано прикрашених колон, які стояли на цьому місці з 11 століття. До початку цього року дві скульптури знаходилися на відстані понад 7500 миль у нью-йоркському Музеї мистецтв Рубіна, який спеціалізується на гімалайському мистецтві, і в Метрополітен-музеї.
Як і багатьом релігійним місцям Непалу, Ітумбаха не чужа крадіжка та розграбування її реліквій та архітектури. За оцінками влади Непалу, з 1980-х років до 80% релігійних артефактів країни було вкрадено та продано на чорному ринку. Оскільки музеї оцифровують свої колекції та роблять їх загальнодоступними в Інтернеті, у всьому світі висувається все більше вимог про повернення пограбованих об’єктів.

Релігійне різьблення 14-го століття (верхня частина), яке було повернуто Ітумбахі Музеєм мистецтв Рубіна в Нью-Йорку.
Релігійне різьблення 14-го століття (верхня частина), яке було повернуто Ітумбахі Музеєм мистецтв Рубіна в Нью-Йорку.
Пранаб Джоші/З дозволу Ітумбаха
На тлі зростаючих закликів до західних музеїв повернути викрадену культурну спадщину Метрополитен оголосив у 2022 році, що повертає Ітумбазі дерев’яний храм XIII століття, у якому зображено «салабхінку», напівбожественного духа. Раніше того ж року «Рубін» повернув на батьківщину дві непальські дерев’яні різьблення — одну з монастиря, а іншу — із сусіднього храмового комплексу, які, на думку дослідників, були пограбовані.

Але для керівників Ітумбахи процес повернення цих об’єктів був не лише усуненням історичної несправедливості. Це викликало діалог, який призвів до реалізації давньої мрії: нового музею на території монастиря для дослідження та каталогізації його понад 500 артефактів. Відкритий наприкінці липня, він наразі демонструє близько 150 робіт, що охоплюють шість століть, і розповідає історію грабунку старожитностей у Непалі. Решта об'єктів залишається на зберіганні."(с)..я'
Детальніше за посиланням
https://edition.cnn.com/style/nepal-itumbaha-monastery-treasures-repatriation-rubin-museum/index.html

#істлрія #світовіЗМІ #Америкасьогодні #ностальжі #супільство
 
Последние новости
Кирилл Ковальчук: «В сборной видел, как Ярмоленко работает на тренировках, как он играет. Что тут сказать — это топ-игрок» 22 ноября. Сегодня родились... Игорю Суркису — 66 «Динамо»: «С Днем Достоинства и Свободы!» Роман ЯРЕМЧУК: "Хотілось би попросити всіх людей, які біля футболу, трошки збавити градус" Гюнеш просматривал Шапаренко, но ему понравился Мудрик Сергій РЕБРОВ: "Не вважаю, що ми програли перші матчі Ліги націй за грою" Артем Милевский: «Игра Албания — Украина напоминала мне винегрет» Роман Яремчук: «Продемонстрировали, что у нас совсем другой уровень» Журналіст: "Ребров відмовився від ветеранчиків. Я сумніваюся, що ми ще коли-небудь побачимо Ярмоленка чи Степаненка в збірній України" Журналіст: "Калюжного зі збірної виштовхати буде дуже складно. Хоча в нас є ще Яцик з "Динамо", є Михайленко, є Рубчинський, є Бабенко , є Крушинський. Добре, що Назарину вже не возять"
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%