ТОРГИ НАВКОЛО УКРАЇНИ - 2.
Позавчора відбулися другі переговори між представником США Салліваном та головою МІД Китаю щодо закінчення війни в Україні. Перші були 11го травня і тоді я виклав майже офіційний реліз щодо позицій обох сторін.
США.
Україна вирішує - на якому етапі починати переговори і про рівень компромісу на них.
Питання вступу України до НАТО наразі не актуально, але двері перед нею не можуть бути зачинені.
Предметом переговорів можуть бути теми юридично оформленої відмови Альянсу розміщувати елементи своєї військової інфраструктури та озброєнь в Україні.
Виплати репарацій рф можуть відбуватися протягом 25 років, за умови згоди рф з об'ємами та часовими рамками можуть бути розморожені ЗВР рф у західних країнах.
Військова підтримка України не може бути згорнута, але, після створення механізму гарантій безпеки для України та РФ, може бути скорочена до рівня "гарантованої відповіді на можливу агресію".
Визволення Криму може бути відтерміновано у часі - Вихід військ рф з інших окупованих територій відбувається негайно.
Китай.
Відбувається негайне припинення вогню і розділення ворогуючих сил.
Україна гарантує права російськомовного населення і юридично закріплює у Конституції особливий статут Донбасу та Криму по підсумкам переговорного процесу між Китаєм, рф, США та Україною.
Вивід російської окупаційної армії відбувається тільки до "Лінії 24", з іншої території після змін до Конституції.
Україна отримає позаблоковий статут з юридично оформленими гарантіями безпеки від великих держав.
Розмір післявоєнних репарацій визначає ООН, з РФ знімаються усі накладені після початку війни санкції та розморожуються активи на заході.
Після консультацій сторони "осталися при своїх", але є цікавий нюанс. Спецпредставник Китаю на переговорах назвав рф "імперією у стані занепаду" і запропонував у майбутньому регулярний діалог між США та Китаєм по її долі у середньо та далекостроковій перспективі.
Тепер про "Другий тур". Звісно, що ми знаємо лише те, що нам доводять, а це дуууже обмежений б'єм інформацій. Але дати його я зобов'язаний. Які відбулися зміни у позиціях сторін у порівнянні з травнем? Їх обмаль.
США не проти фактичного (при збереженні політики "Відкритих дверей") мораторію на вступ України до лав Альянсу, але взамін Китай повинен взяти на себе не декларативні, а юридично оформлені обов'язки щодо своїх дій у випадку агресії рф проти України які повинні бути закріплені у таких же юридично оформлених Гарантій безпеки України від Китаю. Також США не проти юридичного оформлення гарантій не розширення військової інфраструктури НАТО на територію України.
Китай згоден з позицією США щодо початку переговорів одразу після виводу російських військ з території України (окрім Криму). Китай пропонує вивести питання Криму з усіх домовленостей та прийняти декларацію щодо його майбутнього у який буде зазначено, що переговори про статус Криму не можуть бути відновлено раніше ніж через 25 років.
Є ще інформація про деякі деталі, але то не для загалу.
Отакі вони справи. І домовленості Китаю та США можуть торпедувати лише ЗСУ які можуть змінити реальність не тільки на полі бою, але й московії як такої разом з її позицією щодо війни. У мене все. Розумному достатньо.