Сообщение #2473123 Просмотреть на стене →

"Освітянські пристрасті" :)
#історія #VIVAVIVAУКРАЇНА #освітв #Черкаси #суспільство
Міносвіти вимагає від учителів повернути 6500 гривень. “Це жалюгідні копійки, які не врятують бюджету
Йдеться про гроші, які виплачувалися за програмою “єПідтримка”.

МіВідповідного листа МОН розіслало закладам, що належать до сфери його управління. Що ж відбувається?
У МОН пояснили, чому освітяни мають повернути ці кошти. “Програма “єПідтримка” на початку повномасштабного вторгнення була швидким рішенням уряду, щоб надати допомогу у зв’язку із втратою частини заробітної плати громадянам, робота яких була тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Серед умов надання виплати було чітко зазначено, що допомога надається особам, які працюють на умовах трудового договору і не є працівниками бюджетних установ, фонду загальнообов’язкового державного страхування. Працівники сфери освіти не підпадали під цю категорію, адже вони не втрачали роботи і далі отримували заробітну плату з бюджету. Попри це, деякі з них подали заявку на виплату 6500 гривень через програму “єПідтримка”.
Згідно з даними Мінекономіки, на кінець червня гроші не повернули понад три тисячі працівників бюджетних установ сфери науки і освіти.
Чи справді ці вимоги законні? “Ще минулого року по консультацію до мене зверталися особи, працедавці яких вимагали повернути 6500 гривень. Йшлося про працівників бюджетної сфери та державного управління. І ось майже через півтора року за це взялось Міносвіти, — коментує ситуацію адвокат Ростислав Кравець. — При цьому МОН вимагає не просто повернути кошти, які, мабуть, більші, ніж зарплата в деяких освітян, а ще й заплатити комісію в банку!
Люди просто подали заявки, і їм нарахували кошти. Все. І скажу, що на сьогодні немає підстав стягувати 6500 гривень в судовому порядку. По-перше, вже минули строки давності звернення до суду, а це — 6 місяців. По-друге, кошти були набуті через помилку держави. Тут питання більше до Мінцифри, а не до освітян. Чому не було здійснено перевірку, де саме працює особа, якій надавали ці 6500 гривень?”
Адвокат наголошує, що ні кримінальної, ні адміністративної, ні дисциплінарної відповідальності не передбачено за неповернення коштів, які отримали освітяни через програму “єПідтримка”.
“Все, що може зробити Міносвіти і науки — хіба що залякувати вчителів, директорів шкіл та працівників садочків, — каже правник. — Цікаво, а чи міністр освіти пан Лісовий уже повернув надбавки за науковий ступінь, які йому нараховували незаконно?”

Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України, каже, що ніяк інакше, як черговим “обломом” для педагогів, він це назвати не може.
“Коли я почув про вимогу повернути кошти за програмою “єПідтрика”, то одразу згадав, як свого часу молодим освітянам нова міністерка пообіцяла виплатити по 21 тисячі гривень, — мовить Віктор Громовий. — Гроші обіцяли нарахувати до кінця року. Пригадую, як тоді змусили директорів та завучів подавати купу паперів, як дехто з учителів планував ці гроші витратити на весілля, а хтось уже замовив собі ноутбук... Але ця виплата так і не відбулася!
І ось — все повторилося. Як писав Тарас Шевченко, “латану свитину з каліки знімають”... Як це сталося? Хто винен? Це потрібно з’ясувати. Адже хтось має бути покараний за цю помилку і вибачитися перед вчителями. 6500 — жалюгідні копійки, які не врятують бюджету країни”
 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
14%
14%
Менше трьох місяців
27%
27%
До півроку
24%
24%
До року
14%
14%
Більше року
22%
22%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%