Сообщение #2436279 Просмотреть на стене →

Черговий етап розмов про нові ЗРК PATRIOT для України почався 1 червня, коли польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що "кілька прем'єрів (країн – Ред.), які мають системи PATRIOT, пообіцяли їхнє швидке постачання в Україну".

Найбільш очевидною можливістю тут є Німеччина – продовження постачань Києву модернізованих до версії PAC-3 німецьких батарей, поставлених на самохідних шасі.

Штатна німецька зенітно-ракетна група, куди входять і PATRIOT, - це, окрім пускових, ще й, наприклад, системи ППО ближньої дії MANTIS та Stinger на шасі бронетранспортерів.

Вони потрібні для захисту громіздких зенітно-ракетних комплексів від крилатих ракет на низьких висотах і малопомітних безпілотників.

Командир однієї зі згаданих німецьких зенітно-ракетних груп – 21-ї – полковник Маркус Кеніг був серед тих офіцерів, які керували навчанням українських військових під час освоєння ними ЗРК PATRIOT.

І його ж люди одночасно розгортали пускові цих комплексів у Словаччині та Польщі в рамках зміцнення східного флангу НАТО.

У Північноатлантичному альянсі німці традиційно утримують ключові позиції щодо протиповітряної оборони.

Німеччина має фактично все для ППО: культуру навчання особового складу та традиції підрозділів, гарну матеріально-технічну базу, унікальну "прошивку" комплексів, шасі місцевого виробництва, а також можливості для обслуговування та ремонту.

Тож Берлін є бажаним донором для Києва в контексті ЗРК PATRIOT.

Але тут мова може йти далеко не тільки про німців.

Щодо Польщі. Поляки зробили свої власні пускові до PATRIOT.

І хоча більшою частиною це великовузлове "викруткове" складання, але так колись було і у випадку з EuroSpike (Європейською локалізацією ізраїльських протитанкових ракетних комплексів, які виробляються, зокрема, і в Польщі. – Ред.).

Поступово ступінь "полонізації" у цих ПТРК збільшувалася. Так ймовірно буде і з PATRIOT.

Інша потенційна країна – Румунія.

Румуни вже отримують свої замовлені комплекси PATRIOT - чотири батареї, а до 2026 року ще три підрозділи.

Частина з них знадобиться їм для прикриття узбережжя, а частину цілком можна інвестувати у повітряну безпеку Румунії в умовах ракетної війни Росії проти України.

Краще, щоб вони стояли десь на лінії Дніпра, ніж у перспективі ловили "Кинджали" вже над Бухарестом.

Є ще три нідерландські батареї PATRIOT на чергуванні, модернізовані до PAC-3. Їх також розгортали на кордоні з Сирією.

І щодо них, схоже, можливі варіанти для України.

Адже є підстави вважати, що Нідерланди готові передавати не лише старіші комплекси з резерву. Не можна забувати, що одним з "найдорожчих" пострілів у історії Росії стала її ракета з "Буку" по "Боїнгу", що летів саме з Нідерландів.

Загалом же для України отримати кількісно більше систем PATRIOT, пов'язаних з численними західними автоматичними системами управління, — це можливості інформування з літаків дальньої радіолокаційної розвідки та створення цифрового поля бою через мережі захищеного зв'язку.

Адже так українське ППО буде вбудовуватися в єдину "парасольку" НАТО та ЄС.

Це можливість отримувати цілевказання через комутатор - відв'язуючись від "рідної" станції радіолокації й отримуючи зовнішні "очі".

І тут вже відкривається ціла плеяда варіантів створення мережі з чергових радіолокаційних станцій та пасивних каналів, а також потенціалом зберігати ситуаційну поінформованість навіть під пресингом ворожих засобів радіоелектронної боротьби та прильотів спеціальних "виробів" супротивника, наведених по випромінюванню.

Тож все описане вище означає поставки, які буквально змінюють правила гри - створюють протибалістичні можливості для кількох великих міст України.

Наприклад, стає можливим одночасне прикриття по лінії Дніпра, щоб захищати каскад ГЕС.

А також прикриття виробничих потужностей Запоріжжя, Кривого Рогу, Дніпра та інших великих міст, які зазнають регулярних обстрілів.

Плюс прикриття логістичних вузлів на заході України.

Крім того, нові ЗРК PATRIOT - це спроможності робити засідки на групи російських бомбардувальників з керованими авіаційними бомбами і вибивати вертольоти РЕБ росіян.

Те, що ще зовсім нещодавно неможливо було й уявити для України через непідйомні бюджети на PATRIOT та багаторічну чергу на їхнє виробництво – зараз стає реальністю.

І за мірками оборонних контрактів - за стислі терміни та з неймовірною швидкістю.

Данильченко
 
+1
Последние новости
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%