Сообщение #2222316 Просмотреть на стене →

Держдеп про звільнення генпрокурора, боротьбу з корупцією в Україні, не призначення антикорпрокурора, зустріч Ердогана та Лаврова в Сочі…багато цікавого.

І, на жаль, сумного, коли Нед Прайс в залі, повному преси, був вимушений виправдовуватися за те, що ми досі не призначили антикорпрокурора і на шостому місяці війни, сцука (!!!) досі в Україні є проблема корупції.

Він, до речі, вірив, що ми незалежного генпрокуора призначимо. Ще вчора вірив. Або робив вигляд, що вірить.

І не дивуйтеся після цього, що у нас всього буде мало, а бажання партнерів швидко «здихатися» нас – багато.

Ставка в цій ганебній партій «на№бі українців та партнерів», яку грає Зеленський – наші життя. І «фоточки» їх не рятують, при всій повазі до дійсно дуже крутій комунікації першої леді у Вашингтоні.

1. Чи можу я попросити вас прокоментувати майбутню зустріч Ердогана та Путіна в Сочі, як з погляду піар-елемента, так і просто того факту, що Путіну дозволили зустрітися зі світовим лідером, не кажучи вже про члена НАТО?

Я повинен надати слово нашим турецьким союзникам, щоб вони могли сказати про наміри та порядок денний потенційної поїздки президента Ердогана. Я можу сказати, що наші турецькі союзники відіграли важливу роль у забезпеченні угоди щодо зерна, яка була підписана минулого тижня, і, звичайно, тепер на Москві лежить відповідальність за готовність та виконання взятих на себе зобов'язань. Туреччина була важливим посередником, прагнула відігравати роль посередника між сторонами у ширшому контексті війни Росії проти України. Ми послідовно заявляли, що підтримуємо всі зусилля щодо припинення агресії Росії, які повністю координуються насамперед із Україною, а також з США, нашими союзниками та партнерами.

2. Росія прямо каже, що вона насправді прагне зміни режиму в Україні. Лавров сьогодні навіть повторив ту саму заяву. Це очевидний розворот від їх військових заяв. Як ви це прокоментуєте?

Я не впевнений, що це є розворот політики. Це розворот повідомлення. До 24 лютого ми постійно чули брехню від різних кремлівських чиновників про те, що йдеться про якусь передбачувану загрозу з боку України, НАТО, США. Тоді ми назвали все це брехнею.

І з того часу, але особливо в останні дні, росіяни не гірше за інших намагаються розвінчати власну дезінформацію та брехню. Зверніть увагу на те, що Сергій Лавров сказав учора - і ви на це натякнули - він назвав президента Зеленського та його уряд у Києві "неприйнятним режимом" у лапках, давши зрозуміти, що це не те, що Росія уявляла собі попереднього тижня. Він визнав, що "географічні цілі" Росії виходять далеко за межі Донбасу та включають Херсон, Запоріжжя, інші суверенні регіони України.

Це не лише міністр закордонних справ Лаврів. Нещодавно, як кілька разів зазначав секретар Блінкен, президент Путін порівнював себе з Петром Великим, зазначав, що коли Петро вступив у війну зі Швецією, він просто хотів повернути те, що, на думку Петра, належало Росії. Далі президент Путін зазначив, що Росія знову хоче повернути те, що належить їй. Таким чином, високопосадовці неодноразово спростовували практично все, що ми чули від них до вторгнення. Вони ясно дали зрозуміти, що це не оборонна операція.

Це по суті те, чим вона завжди здавалася, і це війна за захоплення територій. Ось чому так важливо, щоб країни світу не лише підтримали Україну, щоб допомогти їй захистити свій суверенітет, свою територіальну цілісність, свою незалежність, а й підтримали міжнародний порядок, заснований на правилах, що протягом десятиліть, з кінця Другої світової війни, ясно показав, що ми не можемо жити у світі, де сила робить право, де великі країни можуть утискати маленькі, де зовнішня політика країни може диктуватися будь-якою іншою країною.

3. Росія оголосила, що після 2024 року вона більше не братиме участі у Міжнародній космічній станції. Як Сполучені Штати ставляться до цього? Чи маєте підтвердження, що це так? Як це вплине на космічну програму?

Ми бачили заяву Росії про те, що вона планує залишити Міжнародну космічну станцію після 2024 року. Ця сумна подія, враховуючи найважливішу наукову роботу, що проводиться на МКС, цінну професійну співпрацю наших космічних агентств протягом багатьох років, і особливо у світлі нашої оновленої угоди про співробітництво в галузі космічних польотів. Я очікую, що НАСА матиме більше подробиць для вас.

4. Чи сподіваєтеся ви, що вони повернуться до цього питання, чи ви думаєте - це щось, що знаходиться в процесі переговорів або обговорення?

Я розумію, що публічна заява застала нас зненацька. Я не знаю, що обговорення з цього питання вже почалися, але для цього мені потрібно звернутися до НАСА.

5. Я знаю, що ви не любите говорити про історію, але якщо ви згадали про зв'язок з Петром Великим, а міністр закордонних справ Лавров і президент Путін, враховуючи, що Петро Великий також був тим, хто відкрив Росію для Заходу, здійснив велике турне Європою, побудував те, що тоді було сучасним російським військово-морським флотом, чи не здається вам дивним, що вони відмовилися від такої наукової речі, як МКС, враховуючи очевидне бажання президента Путіна виглядати сучасним дослідником?

Я залишу це на розсуд росіян, щоб вони могли розповісти про свої мотиви. Тут я просто зазначу, що Сполучені Штати та Росія співпрацюють у галузі освоєння космосу вже багато років протягом десятиліть. Очевидно, що вторгнення Росії в Україну докорінно змінило наші відносини, але все ще є аспекти наших відносин, включаючи наші спільні пошуки в галузі науки, спільні пошуки в галузі безпеки, зв'язки між людьми, які ми хотіли б бачити збереженими, а росіяни посилають тут протилежний сигнал.

6. Сьогодні Ізраїль повідомив, що у травні Росія обстріляла один із його військових літаків. Я хотів би дізнатися, чи відомо про це Держдепартаменту, а також чи згодні вони з оцінкою міністра оборони Ізраїлю Бенні Ганца, що це був поодинокий випадок, і чи спілкувалися вони взагалі з Росією щодо цього інциденту?

Я б переадресував вас до наших ізраїльських партнерів, щоб вони розповіли про будь-які контакти з Росією з цього приводу. Ми не можемо судити про це.

7. Якщо у вас є якась інформація про події останнього тижня, пов'язані зі звільненням українського генерального прокурора, і особливо з погляду США, чи змінює це вашу позицію щодо Консультативної групи щодо злочинів звірства, яка тісно співпрацювала з прокурором? Вона досі діє?

Звісно.

Загалом, як ви знаєте, протягом кількох місяців ми згуртували світ, щоб відповісти на неспровоковану та невиправдану агресію Росії проти України. Забезпечення безпеки та стабільності в Європі та захист міжнародного порядку, що базується на правилах, глибоко відповідає нашим національним інтересам. Але крім зовнішньої загрози, з якою стикається Україна з боку Росії, Україна, як і багато інших держав по всьому світу, продовжує стикатися з іншою загрозою для свого довгострокового успіху як суверенна, незалежна, демократична і процвітаюча країна, і це корупція. Боротьба з корупцією має вестись навіть тоді, коли Україна захищається від агресивної війни Росії. Війна Росії проти України становить зовнішню загрозу, але корупція становить внутрішню загрозу, і загроза, яку представляє корупція, може бути згубною для демократії, суверенітету, свобод, які народ України так відчайдушно хоче зберегти.

Тому, навіть надаючи Україні допомогу у забезпеченні безпеки, ми підтримуватимемо постійні зусилля України щодо підвищення прозорості, зміцнення демократичних інститутів, незалежної антикорупційної інфраструктури та верховенства закону, одночасно підвищуючи стійкість до корупції. У червні Україна зробила великий крок уперед у своїх європейських устремліннях, коли ЄС надав їй статус кандидата, але Україна знає, що їй ще є над чим працювати, хоча вона продовжує стикатися із жорстокими нападами Росії. І разом з нашими партнерами та союзниками ми продовжуватимемо підтримувати наших українських партнерів, які протистоять усім загрозам, зовнішнім та внутрішнім, обраним ними демократичним шляхам, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її постійних зусиллях щодо просування демократичних та правозахисних реформ.

Коли йдеться про генерального прокурора, ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією. Ми приєднуємося до народу України та наголошуємо на важливості прозорого призначення висококваліфікованого і дійсно незалежного наступника на посаду генерального прокурора. Незалежність та неупередженість генерального прокурора є життєво важливими для забезпечення цілісності зусиль щодо забезпечення підзвітності в Україні. Судова система має бути справедливою, неупередженою, незалежною, щоб гарантувати, що і жертви, і обвинувачені отримають правосуддя. І нещодавній остаточний відбір спеціалізованого антикорупційного прокурора був обнадійливим знаком, і ми сподіваємось на його якнайшвидше призначення. І ми сподіваємося, що ця динаміка продовжиться з вибором незалежного генерального прокурора, який відповідає високим стандартам професійної етики та особистої чесності. І наші програми допомоги та консультацій підтримують ці стратегічні ініціативи реформ.

Ми будемо продовжувати надавати активну підтримку роботі генеральної прокуратури, зусиллям щодо проведення реформ, так само як ми продовжуватимемо працювати з генеральною прокуратурою як з інститутом, який знаходиться на проміжному етапі, з важливих зусиль через ACA, разом з нашими міжнародними партнерами, щодо притягнення росіян до відповідальності за злочини, які вони скоїли під час ведення цієї війни.

8. Щодо корупції, очевидно, що США обіцяли багато грошей, а також зброї та озброєнь, які туди прямують. Є багато гуманітарної підтримки. Чи є у вас якісь докази того, що, оскільки ви кажете, що Україні є над чим працювати, що частина цих грошей може бути втрачена через корупцію? Або чи є у вас спосіб дізнатися, чи це так?

Ми знаємо, що нагляд за цими фондами дуже важливий. Це те, що ми передбачили при наданні цих коштів. На додаток до великих механізмів підзвітності та прозорості, вбудованих у використання коштів у рамках нашої зовнішньої допомоги, пакет фінансування, який ми запросили у Конгресу і Конгрес схвалив – включав мільйони доларів для підтримки додаткових заходів нагляду, включаючи додаткове фінансування існуючих генеральних інспекторів, а додаткове законодавство також містило положення, які прямо закликали Міністерство оборони розглянути використання коштів на допомогу в галузі безпеки та надати письмовий звіт про це Конгресу. Отже, ми приділяємо цьому дуже пильну увагу.

9. Я не хочу поширюватися на цю тему, але нещодавній остаточний вибір спеціального антикорупціонера – цього хлопця було обрано у грудні. Нині кінець липня. Він був обраний у грудні. З цим нічого не було зроблено і досі нічого не зроблено.

І саме тому ми закликаємо до його якнайшвидшого призначення.

10. Скорішого? Добре. Наприклад, швидко, як по Ірану - по Ірану - ні, та гаразд. Що – я не розумію цього.

Ми закликаємо наших українських партнерів рухатися вперед із його призначенням.

11. Так, але ви закликали своїх українських партнерів просуватися вперед із цим призначенням з середини грудня, чи насправді навіть раніше, і його було нарешті обрано наприкінці грудня. Очевидно, що була маленька річ під назвою "російське вторгнення", яка завадила цьому. Але це не так – остаточний вибір цього хлопця не є недавнім. Я маю на увазі, у якому світі грудень – це нещодавно?

Ми наполягаємо на його призначенні. Наша ширша думка, яка, незважаючи на вашу сварку з... з описом...

12. Це не тільки моє. Я не думаю, що в цій кімнаті є хтось, хто вважає, що...

що наші українські партнери, навіть за умов жорстокої агресії з боку Росії, не можуть відірвати очей від м'яча, коли йдеться про корупцію.

13. Добре. Отже, Вас, як і раніше, турбує проблема корупції в Україні?

Звичайно, ми стурбовані проблемою корупції як в Україні, так і в інших країнах світу. Ми також знаємо, що це те, що уряд намагається вирішити. Необхідно, щоб вони продовжували зусилля щодо вирішення цієї проблеми, тому що, як я вже сказав хвилину тому, корупція може надавати руйнівний вплив на демократію, на суверенітет, на незалежність, що суперечить тому, що ми намагаємося допомогти нашим українським партнерам у захисті від російської агресії.

Загребельська
 
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%