Сообщение #1538923 Просмотреть на стене →

https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2275585212726033
Хліб, масло, ковбаса. Звичний для багатьох сніданок, перекус, обід, підвечірок чи вечеря. Втім, такий бутерброд — їжа нездорова, некорисна і досить дорога. Чому нездорова?

📍Хліб

▪ Білий хліб містить багато солі. В 100 грамах хліба — приблизно п’ята частина денної норми солі (https://goo.gl/gU7WjW). Хоча в залежності від приготування хліба, ця цифра може відрізнятися і бути значно вищою.

▪ Багато солі = ризик захворіти на серцево-судинні хвороби, що переважно пов’язані з високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю (https://goo.gl/M1FjBk).

▪ В хліба високий глікемічний індекс, тобто батон стрімко піднімає рівень цукру в крові. Скоро через дію інсуліну рівень цукру впаде, а ви знову будете голодні (https://goo.gl/QSPfmh).

📍Ковбаса, як прикро для багатьох це не було б почути — нездорова усім.

▪ В ній також багато солі. До прикладу, в 100 грамах салямі половина денної норми солі (https://goo.gl/gNssKR).

▪ Це процесоване м’ясо — глибоко перероблений продукт, що містить домішки, зокрема, нітрит і бензпірен. Нітрити додають до ковбасних виробів, аби вони мали рожевий колір. Бензпірен потрапляє в ковбасу при копченні, і надає їй характерного запаху і канцерогенних властивостей.

▪ Регулярне надмірне споживання процесованого м’яса збільшує ймовірність раку прямої кишки та підшлункової (https://goo.gl/JHwxRK).
Тому радять повністю відмовитись або мінімізувати вживання процесованих м‘ясних продуктів (ковбаси чи сосисок) — не частіше 3-х разів на тиждень та не більше 50 грамів на день, якщо відмовитись важко (https://goo.gl/AYfUqc).

▪ Насамкінець, кілограм ковбаси коштує значно дорожче за кілограм хорошого м’яса. Пам’ятайте, що готового червоного м‘яса радять їсти не більше 70 грамів на день (https://bit.ly/2KPveHh), або порцію розміром з долоню. Також не бажано вживати його кожного дня. Здоровіша альтернатива — птиця.

📍Масло

▪ Щодо масла науковці не протестують. Якщо це справжнє вершкове масло, а не спред чи маргарин, то все гаразд. В ньому є вітаміни А, D, K і жирні кислоти із коротким ланцюгом, які швидко включаються в метаболізм, а не запасаються на боках (https://goo.gl/X1eQYA).

▪ Слід пам’ятати, що у маслі багато насичених жирів, від надмірного вживання яких нас справедливо застерігають медики. До прикладу, в 100 грамах масла насичених жирів в середньому половина — 50 грамів (для масла жирністю 81%), а це — подвійна денна норма для нашого організму.

Канапка, бутерброд, сандвіч — це дійсно зручно. Тому якщо ви звикли до такої їжі і не хочете відмовлятися, намагайтеся частіше обирайте здоровіші варіанти:

🔹Споживайте висівковий хліб. В ньому більше вітамінів, є клітковина, і менший глікемічний індекс. Можете обрати житній хліб — в ньому багато магнію, заліза, кальцію та вітамінів групи В.

🔹 Ковбасу можна замінити печеним м’ясом, печінковим паштетом, форшмаком або хумусом. Це якісні та безпечні джерела білка, заліза та цинку.

🔹 Додавайте овочі, яблука, зелень і коренеплоди і гриби до паштетів. Так вони міститимуть більше клітковини та вітамінів, і менше жиру.

🔹 Іншими “намазками” можуть бути кисломолочний сир та зелень, фета і солодкий перець, паштети із баклажанів, чи грибів, або гарбуза та сала.

🔹 Здорова альтернатива ковбасі — це скибочка сала, чорний хліб та гірчиця. Все ці варіанти значно корисніші і дешевші за ковбасу, та підійдуть всій родині.

Боже мій, невже Україна в 2019 році відходить від печерних міфів про харчування. Із посиланнями на PubMed. Доказова медицина. Усе, аби довести до сказу пересічного українця - агресивного невігласа із мільйонами хибних забобонів, за які він тримається, наче як Хацкевич за контракт ГТ.
 
+3
Последние новости
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%