Сообщение #1518022 Просмотреть на стене →

1. БІЛЬШЕ ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ
Що пропонується:
Зараз календарний план роботи Ради побудований так: перший і третій тиждень місяця – пленарні, другий – робота в комітетах і фракціях і четвертий – робота з виборцями.
При цьому на пленарному тижні в понеділок пленарних засідань нема, а у середу й п’ятницю депутати працюють лише по півдня (по 3,5 години чистого часу).
Лише у вівторок і четвер засідання тривають з 10 до 18 години, та й то через значний час перерв на роботу навіть у ці дні залишається лише 5,5 годин.
Таким чином, у пересічний місяць депутати працюють у пленарному режимі 8 днів, 36 пленарних годин.
Розглянути й ухвалити всі потрібні закони за такий час просто фізично неможливо. Водночас у не пленарні тижні марнується маса часу. Наприклад, на комітетському тижні проводиться в кращому разі одне засідання кожного комітету.
Законопроект пропонує поєднати пленарні тижні з комітетськими і збільшити загальне число пленарних днів. Два тижні поспіль будуть пленарно-комітетськими, третій депутати працюватимуть із виборцями, після чого знову два пленарно-комітетських тижні і так по колу.
При цьому в понеділок відбуватиметься вечірнє пленарне засідання, середа відводиться для роботи в комітетах, а п’ятниця – для парламентських слухань і самостійної роботи депутатів.
Повноцінними пленарними днями залишаються вівторок і четвер.
Задум ініціаторів:
Зміни покликані збільшити загальний час і частоту пленарних засідань, використати час перебування депутатів у столиці для роботи як у залі, так і в комітетах.
Це має збільшити ефективність роботи ради, в тому числі й кількість прийнятих законопроектів.
До чого це призведе:
Об’єднання пленарних і комітетських тижнів є позитивним кроком і цілком відповідає рекомендації № 10 місії Кокса:
"Календарний план роботи Верховної Ради повинен бути переглянутий у контексті запровадження об’єднаних пленарно-комітетських тижнів та відмови від тижнів, цілком присвячених роботі у комітетах".
Проте в запропонованому вигляді реальний час роботи депутатів у пленарному режимі зросте мінімально.
Час роботи в пленарному режимі зменшиться з 18 до 15 годин на тиждень, а в розрахунку на місяць він зросте з 36 до в середньому 37,5 годин.
При цьому по понеділках депутати спілкуватимуться з урядом і виступатимуть у різному, на прийняття законів їм залишаються лише вівторки й четверги - тобто в цілому навіть менше часу, ніж за чинним регламентом.
Тому, хоча загалом нова сітка роботи ради є більш логічною і впорядкованою, зміни в такій редакції не збільшать пропускну здатність парламенту і число прийнятих законів.
Причина в тому, що автори законопроекту ніяк не хочуть відмовитися від української традиції вкрай рано (о 18 годині) закінчувати пленарні засідання.
Парламенти європейських країн зазвичай проводять пленарні засідання допізна, щоб розглянути всі заплановані на день питання. Логічно було б таку ж практику запровадити й у ВР – принаймні у пленарні вівторки та четверги.
Якщо запропоновану зміну календарного плану доповнити роботою у вівторок та четвер не до 18-ї, а до 20-ї чи 21-ї години, це справді дозволить розглядати значно більше законопроектів, ніж зараз.(с)

http://texty.org.ua/pg/article/txts/read/67786/Zminy_do_reglamentu_Verkhovnoji_Rady_Khotily_jak
#історія
#VIVAVIVAУКРАЇНА
 
Последние новости
Воспитанник «Динамо» Александр Стеценко: «Бражко для меня это вообще! Качество игры у него на уровне Лиги чемпионов» Блогер: "Ярмоленко та Буяльський не виглядають собою. Вони спалахують на 5 хвилин, а потім на 10 хвилин зникають – це вже починає бути тенденцією" Iгор СУРКIС: "Усі бояться жити у воюючій країні. Те, що Себальйос та Герреро погодилися перейти до "Динамо" – викликає повагу" Журналіст: "Найпопулярніша версія про втрату очок "Динамо" у матчі з "Рухом" - втома. Але я в неї взагалі не вірю" Вихованець "Динамо" розповів, як Маркевич "відкривав" зірок для "Металіста" "Динамо" - "Лаціо": історія зустрічей у єврокубках Игорь Суркис: «Динамо» набрало хорошую форму. В матче с «Лацио» вижу единственный желаемый результат — победу» "Була розмова із Суркісом". Бєсєдін про вiдхід з "Динамо", бажання повернутися до збірної, нинішню команду киян та інше Еще один нападающий «Лацио» под вопросом на матч с «Динамо» Андрей Воробей: «У «Динамо» реально есть шанс поймать защиту «Лацио» на контратаке»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
24%
24%
До року
13%
13%
Більше року
24%
24%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%